logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wyzwania w branży tekstylnej dzięki cięciu laserem – Summa L Series

  PR 13.07.2021, przeczytano 976 razy
ilustracjastrzałka

Inwestowanie w nową technologię cięcia może być trudnym zadaniem, w ramach którego uwzględnić trzeba naprawdę sporo czynników. Jednakże w przemyśle tekstylnym sytuacja się zmienia, a zmiany te zachodzą całkiem szybko. Trendy ulegają przekształceniu, a wyzwania, jakim są odpady muszą zostać skutecznie podjęte. Jeśli spojrzeć na niezawodność i wszechstronność cięcia laserowego, widać wyraźnie, że technologia laserowa oferuje niezliczone możliwości i jest w stanie sprostać tym wyzwaniom na rynku tekstylnym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wyzwania-w-branzy-tekstylnej-dzieki-cieciu-laserem-%E2%80%93-summa-l-series,392265,artykul.html

Stawić czoła wyzwaniom

Rynek tekstyliów jest rozległy i zróżnicowany, pełen firm wytwarzających odzież i wyroby dla różnych klientów. Jednak pomimo tego, że produkty końcowe są tak różne, wiele z tych przedsiębiorstw doświadcza podobnych wyzwań związanych z cięciem. Począwszy od potrzeby personalizacji i indywidualizmu, które są nieodłącznym elementem mody i odzieży sportowej, poprzez miękkie i delikatne materiały do dekoracji wnętrz, aż po zrównoważony rozwój oznakowań typu soft signage. Istnieje również potrzeba minimalizacji kosztów pracy poprzez automatyzację i stanowi kluczową barierę w całej strefie operatora.

Bardziej wydajne przepływy pracy są również niezbędne przy wprowadzaniu i utrzymywaniu szybszych metod obróbczych. Zwłaszcza w przypadku szybkich zmian w rynku modowym. W każdym zakątku rynku, gospodarka odpadami nadal stanowi jeden z najbardziej palących problemów. Niepotrzebnie zniszczone i nieprzydatne już materiały to czarna dziura kosztów, która dodatkowo wywiera szkodliwy wpływ na środowisko.

ilustracjastrzałka

Rynek potrzebuje niezawodnego rozwiązania technologicznego, które pozwoli rozwiązać wszystkie te problemy.

Wyrzuć czarno-białe postrzeganie

Pozbycie się starych przyzwyczajeń i tradycji może być trudne, zwłaszcza dla rynku tekstylnego. Wieloletnie procesy, takie jak wstępne cięcie i bardziej powszechne rozwiązania technologiczne nie są już tak mile widziane. Jednak dzięki cięciu laserowemu pojawia się nowa przyszłość wszechstronności cięcia, gotowa stawić czoła powszechnym wyzwaniom. Technologia laserowa umożliwia użytkownikom odejście od nieefektywnych metod cięcia wstępnego. Zbyt często marnuje się materiały, zmuszając do cięcia i drukowania w ramach dwóch bardzo kosztownych procesów. Dzięki cięciu laserowemu obróbka tekstyliów przebiega znacznie szybciej, co pozwala użytkownikom na szybsze wprowadzanie produktów na rynek, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości, oczekiwanej przez każdego klienta.

Cięcie laserowe drastycznie redukuje również jeden kluczowy czynnik, z którym boryka się każde wyzwanie związane z tekstyliami: marnowanie materiałów. Dzięki technologii laserowej firmy Summa użytkownicy mogą korzystać z bezdotykowych metod cięcia, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń tekstyliów. Technologia ta zapewnia zatopienie krawędzi i bardzo dużą dokładność cięcia nawet skomplikowanych elementów. Wykorzystanie wydajnego cięcia laserowego umożliwia firmom nie tylko zmniejszenie ilości odpadów, ale także obniżenie kosztów pracy poprzez automatyzację procesów, które wcześniej wymagały ręcznej interwencji. Dzięki przekształceniu procesów roboczych za pomocą bardziej wydajnych rozwiązań sterowanych laserem, operatorzy z branży tekstylnej mogą uzyskać większą kontrolę nad delikatną fazą produkcji.

ilustracjastrzałka

Jeden rozmiar czasami nie pasuje dla wszystkich

Budżety na technologie nie są nieograniczone, więc zaufanie do nowych rozwiązań i ich ROI jest kluczowe. Każdy rynek jest inny, z własnymi stale zmieniającymi się trendami i ciągłymi wyzwaniami w procesach cięcia tekstyliów. Asortyment wiodących rozwiązań w zakresie cięcia laserowego firmy Summa jest dostosowany do wykorzystania cięcia laserowego na wielu rynkach.

  • Weźmy na przykład oznakowanie typu soft signage. Dzięki niższym kosztom, eleganckim opcjom podświetlenia i łatwości transportu stał się on popularną alternatywą dla sztywnego oznakowania. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na tekstylia z nadrukiem na tym rynku, zoptymalizowana technologia cięcia laserowego ploterów Summa może rozszerzyć produkcję oznakowania na więcej obszarów zastosowań, jednocześnie redukując koszty pracy poprzez automatyzację. Wykończenie jest niezwykle ważne dla tego rynku, a cięcie laserowe stanowi niezawodną inwestycję, która pozwoli utrzymać jakość przy jednoczesnym ograniczeniu odpadów do minimum.
  • Dla tych, którzy zajmują się produkcją odzieży sportowej, technologia cięcia musi być tak zróżnicowana, jak dyscypliny sportowe, które wspiera. Oznacza to, że użytkownicy często pracują z bardzo różnymi materiałami – z których wiele to materiały niezwykle delikatne – zachowując stale zmieniające się style poprzez personalizację. Lepszym rozwiązaniem dla użytkowników jest zastosowanie post-press i cięcia jednowarstwowego. Klienci oczekują bezbłędnych wyników za każdym razem i jednocześnie zwiększenia kontroli nad całym procesem produkcji. Rozwiązania firmy Summa w zakresie cięcia laserowego idealnie nadają się do zoptymalizowanej obróbki odzieży sportowej.
  • Projektowanie wnętrz również stanowi wyzwanie. Potrzeba wyrażania i reprezentowania tożsamości marki przy jednoczesnym wprowadzaniu nowych stylów, kolorów i materiałów jest kluczowym obszarem, który producenci stale starają się udoskonalać. Działania takie szybkich zwrotów i skutecznych technik osadzania. Podczas gdy celem każdego producenta powinny być procesy obiegowe, cięcie laserowe umożliwia architektom wnętrz redukcję odpadów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy.
  • Podobnie jak w przypadku odzieży sportowej, potrzeba personalizacji jest również motorem napędowym odzieży. Moda zmienia się szybko, a to oznacza, że producenci muszą przetwarzać odzież w mgnieniu oka. Nawet przy użyciu delikatnych i cienkich materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu lub nadmiernemu zużyciu. Na tym rynku, drukowanie typu pre-print jest powszechną praktyką, a osadzanie druku odbywa się na rolce przed cięciem. Rozwiązania firmy Summa w zakresie cięcia laserowego pozwalają użytkownikom na zoptymalizowanie procesów dla tych trudnych wzorów odzieży.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Siedziba firmy Bayer po udanej modernizacji
Międzynarodowa firma Bayer, działająca w obszarach ochrony zdrowia i produkcji żywności, zdecydowała się na zmodernizowanie swojej warszawskiej siedziby przy Al. Jerozolimskich. Decyzja podyktowana była potrzebą zwiększenia komfortu obecnych pracowników, jak i atrakcyjności biura dla nowych talentów – a wszystko zgodnie z założeniami zrównoważonego...
4 najcięższe grzechy UX
UX to coś więcej niż dobrze rozmieszczone przyciski i odpowiednio skonstruowana nawigacja. Każdy ambitny projektant będzie dążył nie tylko do stworzenia dobrze wyglądającego UI, ale do produktu, który przy całej swojej atrakcyjności wizualnej, w kilku krokach doprowadzi użytkownika do celu. Dlaczego więc niektóre popularne aplikacje nie do końca dbają o...
PR skrojony na miarę - jak odnieść sukces w branży fashion
Jej wartość w ujęciu globalnym to, bazując na danych z 2022 rok, ponad 1,7 biliona dolarów. W samej zaś Polsce generuje pond 40 miliardów złotych obrotu rocznie. Moda, bo oczywiście o niej mowa, stanowi nieodłączny element życia społecznego i ważną część gospodarki. Praca nad wizerunkiem każdej marki, a szczególnie odzieżowej, wymaga czasu, zaangażowania...
Czy e-commerce może być EKO?
Przedsiębiorcy skupieni wokół handlu internetowego oraz logistyki e-commerce już od dłuższego czasu stawiają na nowoczesne rozwiązania, które mają uczynić proces doręczania przesyłek mniej szkodliwym dla planety. Opakowania dostosowane gabarytowo do zawartości czy wykorzystanie materiałów z recyklingu stały się w branży standardem, a na rynku wciąż...
Domena publiczna – jedyna taka baza bezpłatnych zasobów do bezpiecznego i swobodnego wykorzystywania
Z początkiem każdego nowego roku do domeny publicznej trafiają tysiące zdjęć, obrazów, książek, muzyki, filmów. 1 stycznia to bowiem Dzień Domeny Publicznej, w którym do domeny publicznej przechodzą utwory, które zostały stworzone przez twórców zmarłych 70 lat temu. W praktyce oznacza to,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764