logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wzory w Browarze Perła: Targi młodego designu

   23.09.2016, przeczytano 744 razy
ilustracjastrzałka
Justyna Dybala

Po sukcesie zeszłorocznej, pierwszej lubelskiej edycji, w tym roku WZORY odbędą się w industrialnej, zabytkowej przestrzeni Browaru Perła. Na dwa dni (24, 25 wrześmia 2016) Browar Perła stanie się centrum skupiającym działania młodych projektantów, działaczy miejskich i artystów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wzory-w-browarze-perla%3A-targi-mlodego-designu,30023,artykul.html

WZORY to targi młodych projektantów. Promujemy świeży, polski design  wspierając artystów i rzemieślników. Dajemy im możliwość pokazania oraz sprzedaży swoich prac. Wzory służą spotkaniu – łączymy projektantów z klientami  i pokazujemy design jako zjawisko dostępne dla wszystkich, bez względu na zawartość kieszeni, wiek, czy estetyczne przekonania. Pokazujemy możliwości zmiany w postrzeganiu projektowania, rozmawiamy o designie, zachęcamy do próby  własnej twórczości na  ogólnodostępnych warsztatach.

WZORY to przede wszystkim edukacja – staramy się pokazać, czym jest design z praktycznej strony i dlaczego jest nam potrzebny na codzień.

WZORY są otwarte na wszystkich – dlatego program obfituje w darmowe i otwarte zajęcia warsztatowe, wystawy, wykłady i panele dyskusyjne.

Wykłady: “Po co komu design?”

prowadzenie: dr Krystyna Łuczak-Surówka
Niedziela, 25 września, godzina 14:00,  sala wykładowa

Dr Krystyna Łuczak-Surówka opowie, czym jest dobry design oraz wytłumaczy, dlaczego dobry design jest jak przyjaciel, jak szeroki jest wachlarz jego możliwości i jak z niego umiejętnie korzystać.

„Dachologia. Podniebne miasto” - Fundacja Bęc Zmiana

prowadzenie: Małgorzata Kuciewicz, Simone de Iacobis
Sobota, 24 września, godzina 14:00 sala wykładowa

Cykl wydarzeń „Dachologia. Podniebne miasto” ma na celu spopularyzowanie idei wykorzystania dachów budynków. Wykład, który specjalnie na Targi Designu WZORY przygotowali Gosia Kuciewicz i Simone de Iacobis – inicjatorzy „Dachologii” – będzie podsumowaniem doświadczeń i wniosków płynących z warsztatów, spacerów i dyskusji, które do tej pory odbyły się w ramach projektu. Na spotkanie zapraszamy zarówno profesjonalistów z branży architektonicznej, jak i mieszkańców miasta, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, instytucji i firm będących użytkownikami najwyższych pięter budynków. Program „Dachologii” stworzyli architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis. Działania są częścią tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja, której tematem głównym jest architektura niezrównoważona – więcej informacji: www.synchronicity.pl.

“Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych“

prezentacja książki Rene Wawrzkiewcza i Patryka Hardzieja 
prowadzenie: Patryk Hardziej Sobota,
24 września, godzina 16:00, sala wykładowa

Książka prezentuje dokonania polskich twórców w dziedzinie projektowania znaków graficznych oraz historię polskich logotypów. Konfrontuje prace powstałe niemal pół wieku temu z projektowanymi obecnie. Abstrakcyjne symbole, plastyczne metafory i graficzne skróty są jak litery graficznego systemu językowego, w którym jak w soczewce skupia się historia danego społeczeństwa i kraju. Patryk Hardziej – ilustrator, projektant, grafik. Wykonuje projekty z zakresu ilustracji, brandingu, projektowania logo, komunikacji wizualnej, grafiki edytorskiej, a także projekty artystyczne. Mieszka w Gdyni. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.

Panele dyskusyjne Projektowanie terenów zielonych w mieście na wybranych przykładach w Lublinie - Forum Kultury Przestrzeni

Niedziela, 25 września, godzina 15:00, sala wykładowa

W betonowej dżungli  każdy skrawek miejskiej zieleni jest na wagę złota. Miejscy aktywiści i  mieszkańcy toczą batalie o kolejne wycinki sprzeciwiając się drastycznym zmianom w ich najbliższym otoczeniu.Podczas panelu rozmówcy z Forum Kultury Przestrzeni  pochylą się nad tymi problemami. Będą też analizować zmiany związane z rzeką Bystrzycą, Górkami Czechowskimi i Błoni pod Zamkiem.

"Odpowiedzialność projektanta - jak ważny jest dobry design?"

debata Lubelskiego Instytutu Designu (LID)
prowadzenie: Piotr Skrzypczak (LID)
Sobota, 24 września, godzina 17:00, sala wykładowa

Prowadzący wraz z uczestnikami spotkania będą rozmawiać  o odpowiedzialności projektanta. Poruszone zostaną m.in. kwestie projektowania uniwersalnego czy społeczny aspekt projektowania. Rozmócy będą szukać odpowiedzi na pytanie, jak etyka i odpowiedzialność za innych ludzi, przestrzeń i środowisko naturalne wpływa na proces projektowania i decyzje podejmowane przez projektanta.

"Dlaczego jest jak jest“

debata Lubelskiego Instytutu Designu
prowadzenie: dr Joanna Hołda (dyrektor LID)
Niedziela, 25 września, godz. 17:00 sala wykładowa

Panel będzie poświęcony świadomości designu w Polsce i roli, jąką w jej podnoszeniu odgrywa edukacja.

WYSTAWY

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. - zaprezentują przekrój prac ceramicznych“od historii do współczesności”. Na wystawie zaprezentujemy szeroki przekrój z bieżącej produkcji manufaktury. Wyroby porcelanowe pochodzą z kilkunastu fasonów będących aktualnie w ofercie sprzedażowej oraz nowo wdrażanych projektów takich jak Pepita, India czy Wstążka.



Sztuka i architektura w przestrzeni publicznej Lublina po 1945 roku.
Wystawa archiwalnych fotografii Lublina (we współpracy z Lublov)

Prezentacja archiwalnych fotografii modernistycznych budynków i sztuki w ich najlepszych czasach – od późnych lat 50. XX wieku do czasów nam współczesnych.

Strefa młodego designu: Młodzi projektanci i rzemieślnicy pokażą swoje prace, które będzie można również zakupić. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby znaleźć oryginalne wyposażenie domu: meble, tekstylia, ceramikę, tekstylia i wszystko, co potrzebne do aranżacji wygodnego i pięknego domu.


Warsztaty:

Dla dorosłych


Zrób sobie talerz! - Mała Akademia Dizjanu

Sobota, 24 września, godzina 12:30, strefa warsztatowa

Żeby mieć artystyczny i piękny talerz, nie musimy kupować drogiego przedmiotu. Uczestnicy warsztatu stworzą własną galerię w duchu zasad DIY oraz poznają tradycje dekorowania domów płytkami, ceramiką i talerzami. Następnie stworzą własne dzieła techniką decoupage. Minimalistycznie czy barokowo – każdy będzie mógł stworzyć swój wyjątkowy wzór!

Tworzenie modeli biznesowych – Fundacja I2
prowadzenie Przemysław Czerwiński
Sobota, 24 września, godzina 12:00, sala wykładowa C
o to są modele biznesowe I do czego mogą się nam przydać ? Przemysław Czerwiński przybliży funkcjonowanie kilku modeli, których można użyć przy prowadzeniu własnego biznesu lub projektowaniu dopiero planowanej działalności. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe, zawierające wprowadzenie teoretyczne do omawianych zagadnień i wyjdzie ze spotkania z konkretną, praktyczną wiedzą.

“Kreatywne pomysły” - warsztat moodboardowy dla młodzieży i dorosłych
prowadzenie: Jedenaste Studio
Sobota, 24 września, godzina 11:00,  strefa warsztatowa
Niedziela, 25 września, godzina 16:00, strefa warsztatowa

Warsztat dla młodzieży i dorosłych, który poprzez aktywne ćwiczenia pobudza kreatywność i myślenie wizualne. Podczas warsztatu pojawią się głupie pomysły, a prowadzące pokażą, jak wybrać te, o które warto zadbać i przekuć w udane realizacje.
Uczestnicy  poznają moodboardy i sposoby, w jakie można je użyć przy realizacji swoich pomysłów.

Strefa dziecięca

Warsztat introligatorski dla dzieci 7-12 lat
prowadzenie: Dom Słów
Sobota, 24 września, godzina 14:00, strefa warsztatowa
Na warsztacie każdy samodzielnie wykona prosty, ręcznie szyty notes. Warsztat odbędzie się w dwóch póltoragodzinnych turach.

„Tajemniczy świat elektroniki“ - warsztat dla dzieci 7-13 lat
prowadzenie: Fundacja Art of Science
Niedziela, 25 września, godzina 14:00, strefa warsztatowa

W czasie zabawy dzieci poznają działanie silnika, prądownicy, elementów elektrycznych i elektronicznych, przełączników, źródeł dźwięku i światła. Na płycie montażowej, łatwo i całkowicie bezpiecznie, będzie można zestawiać różne układy elektroniczne sterowane magnesem, wodą, dotykiem czy dźwiękiem albo światłem.

“Mały Książę” – warsztat ceramiczny dla dzieci w wieku 8-12 lat
Prowadzenie: pracownia “Żywioł ziemi”
Niedziela, 25 września, godz.16:00 strefa warsztatowa

Dzieci najpierw posłuchają opowieści o planetach odwiedzanych przez Małego Księcia, a potem ulepią postać bohatera i własną wersję wybranej przez siebie planety.

Kino plenerowe “Perła”

pokaz filmów “Poużywaj sobie” I “Dizajnerki” wyprodukowanych przez kanał DOMO+ - godzina 20:00
Po pierwszym dniu wydarzenia, w sobotę zapraszamy do Radości na afterparty!

Wszystkie atrakcje oraz wstęp na wydarzenie są darmowe.

Więcej informacji: http://wzorytargi.pl

Źródło: STGU

www.stgu.pl

Dodatkowe informacje:

WZORY W BROWARZE PERŁA
24/25 września godziny 11-20
Browar Perła ul Bernardyńska 15 Lublin

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Insignia kontynuuje współpracę z Südzucker Polska
Südzucker Polska SA jest klientem agencji Insignia od lutego 2020. Współpraca skoncentrowana jest wokół działań marketingowych dla marki Cukier Królewski.
SparkyB pomoże markom w tworzeniu angażującego contentu
Praca marketingowca w obecnych czasach jest wyzwaniem. Z badań Venngage wynika, że prawie 21% marketingowców poświęca ponad 20 godzin tygodniowo na tworzenie treści. Nie licząc weekendów, oznaczałoby to średnio 4 godziny dziennie przeznaczane na content. Największą trudnością jest znalezienie, czy wymyślenie odpowiednich treści do materiałów. Stąd pomysł na SparkyB –...
Superbet podsumowuje działania sponsoringowe
Sponsoring Lecha Poznań, Górnika Zabrze, reprezentacji polskich skoczków narciarskich czy największych w Polsce turniejów w szachach i darcie. Silny nacisk na mądre pomaganie, dawanie maksimum wartości kibicom i zaangażowanie w ważne inicjatywy dla społeczności. Wychodzenie poza schematy i szukanie nowych rozwiązań na niestandardowe aktywacje wokół współprac. To wszystko...
Agencja Onemulti partnerem w  kampanii UNDP „Weather Kids”
Agencja OneMulti jako Partner Aktywacyjny skoordynowała w Polsce proklimatyczną kampanię "Weather Kids". Międzynarodowy projekt, realizowany przez United Nations Development Programme (UNDP) w partnerstwie z ICCO, zaangażował łącznie 45 agencji PR i organizacji branżowych na kilku kontynentach. Kampania wystartowała 21 marca i do tej pory objęła swoim zasięgiem ponad 80...
Łucja Zaorska dołącza do Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, doświadczona w branży filmowej producentka, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764