logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wzrost obrotów w firmie Rondo dzięki maszynie Durst Delta SPC 130

  PR 19.02.2021, przeczytano 307 razy
ilustracja
Maszyna drukująca Delta SPC 130 FlexLine

Przedsiębiorstwo Rondo Ganahl ujawnia plany dotyczące własnego centrum druku cyfrowego.  Inwestycja w maszynę Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 FlexLine Automatic już przyniosła znaczący wzrost sprzedaży i wyznacza dalszy kierunek rozwoju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wzrost-obrotow-w-firmie-rondo-dzieki-maszynie-durst-delta-spc-130,390288,artykul.html

Maszyna Delta SPC 130 dysponujące technologią druku bazująca na farbach wodnych zaspokaja potrzeby właścicieli produktów markowych w obszarze przemysłu opakowań spożywczych. Rondo docenia ogromny potencjał technologii umożliwiającej realizację zleceń w krótkim czasie, przy zachowaniu doskonałej jakości druku na poziomie druku offsetowego. Aby sprostać wzrostowi sprzedaży, już jesienią 2021 roku w austriackim zakładzie w St. Ruprecht nad Rabą ma zostać otwarta nowa hala produkcyjna przeznaczona do druku cyfrowego. Dwa lata temu firma z Grupy Rondo była jedną z sześciu w Europie, które rozpoczęły produkcję cyfrową. Blisko 90 % działalności Rondo w zakresie druku cyfrowego przypada na branżę spożywczą.

Karl Pucher, Dyrektor Zarządzający w Rondo Ganahl w St. Ruprecht nad Rabą, mówi: - Tradycyjnie zajmowaliśmy się drukiem fleksograficznym i offsetowym, jednak od dawna myśleliśmy o przejściu na produkcję cyfrową. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na ten krok i bardzo się z tego cieszymy. Cyfrowa produkcja w obszarze tektury falistej wzrastała o 25 do 30% każdego roku, a klienci składają obecnie powtarzające się zlecenia, co jest dla nas bardzo ważne. W czasie pandemii widzimy, że czasy realizacji zleceń stają się coraz krótsze, a wzory są często zmieniane. Dzięki temu, że możemy drukować w technologii cyfrowej, jesteśmy także elastyczni i możemy sprostać wymaganiom w bardzo krótkim czasie, czego wymagają właściciele produktów markowych. Maszyna Delta SPC 130 firmy Durst z technologią druku przy zastosowaniu farb wodnych zapewnia rozwiązania, jakie musimy dostarczać dla przemysłu spożywczego. Wzrost obrotów był tak duży, że podjęliśmy decyzję o budowie nowej hali na potrzeby drukarni cyfrowej. Mamy nadzieję, że uda nam się ją uruchomić jesienią.

Karl Pucher uzupełnia: - Nie kupiliśmy jedynie maszyny. Zdecydowaliśmy się na cały system, obejmujący także oprogramowanie dla takich obszarów jak zarządzanie zleceniami, zarządzanie kolorami czy automatyzacja. Druk cyfrowy dostarcza również odpowiedzi w globalnej debacie dotyczącej stosowania opakowań z tworzyw sztucznych, która oczywiście dotyka także obszarów żywności i bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych dla żywności farb zarówno w druku pierwotnych jak i wtórnych opakowań, możemy wytwarzać opakowania z tektury falistej, które mogą służyć jako alternatywa dla tworzyw sztucznych. Jesteśmy dobrze pozycjonowani dzięki temu systemowi, który zresztą gorąco polecam.

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający Koenig & Bauer Durst: - W obliczu szybko zmieniającego się popytu, firmy zajmujące się dalszą obróbką po druku coraz częściej zdają sobie sprawę, że potrzebują niezawodnego, wszechstronnego, kompleksowego rozwiązania, aby zaspokoić potrzeby właścicieli produktów markowych w zakresie elastycznej realizacji ich zleceń. Rondo jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób firmy mogą zapewnić płynną realizacją zleceń w swoich zakładach, inwestując w kompletne systemy workflow i zarządzania kolorem. Współpracujemy z firmą Rondo w sposób ścisły i partnerski. Umożliwia to zespołom pracowników spełnienie nowych wymagań, włącznie ze stosowaniem farb wodnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z wymogami bezpieczeństwa żywności dla opakowań prymarnych.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Wallbox coraz popularniejszy
Na rynku niemieckim Heidelberg jest w gronie odnoszących największe sukcesy dostawców rozwiązań do ładowania aut elektrycznych. Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.
Accuriolabel 230 w MD Labels – wdrożenie zgodnie z nową etykietą biznesową
Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających...
Mark Andy edukuje studentów z całego świata
Firma Mark Andy zorganizowała w ostatnim czasie kolejne webinaria. Tym razem były one skierowane do studentów z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i jej pokrewnymi. Webinaria odbywały się w dwóch odsłonach – pierwsza 23 kwietnia dla osób z Polski, druga – 26 kwietnia dla audiencji międzynarodowej. Oba...
Siła etykiety a marka lokalna – spotkanie online Konica Minolta i Avery Dennison
Polscy konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do czytania etykiet. Oprócz analizowania składów żywności czy zwracania uwagi na walory ekologiczne, coraz częściej podejmując zakupowe decyzje biorą pod uwagę lokalność produktów. Chętniej sięgają po te wytworzone w Polsce czy nawet w konkretnym regionie.
Drukarnia Zet i oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo
Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników. Co więcej ,w niełatwym pandemicznym czasie - jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764