logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

XEROX Docucolor 5000 – najlepsza propozycja dla druku średnionakładowego

  PR 10.04.2007, przeczytano 9456 razy
ilustracjastrzałka

DocuColor 5000 to najnowszy system Xeroksa do pełnokolorowego druku cyfrowego, który pozwala na optymalizację kosztów, oferując jednocześnie doskonałą jakość druku i zgodność kolorów. Innowacyjność, wydajność, kontrola jakości i niskie koszty eksploatacji to cechy, które sprawiły, że DocuColor 5000 jest w swojej klasie bezkonkurencyjny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xerox-docucolor-5000--najlepsza-propozycja-dla-druku-srednionakladowego,5383,artykul.html

Xerox DocuColor 5000 to idealna propozycja dla firm realizujących projekty z wykorzystaniem zaawansowanych aplikacji druku kolorowego w nakładach od 20 000 do 150 000 miesięcznie. System powstał z myślą o tworzącym się rynku druku na żądanie. Jego zastosowanie znacznie obniża całkowite koszty realizacji, dzięki czemu opłacalne stają się nawet bardzo niskie nakłady druku. Technika cyfrowa, wielozadaniowość systemu, przyjmowanie materiałów w postaci elektronicznej oraz prędkość wydruku do 50 stron na minutę zapewniają wysoką wydajność urządzenia. Technika cyfrowa i możliwość błyskawicznego wprowadzenia zmian do “elektronicznego” oryginału umożliwia również zagospodarowanie nisz rynkowych takich jak wydruki personalizowane i wydawnictwa dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo w ramach oprogramowania specjalnego, serwer DocuSP można wyposażyć w oprogramowanie VI Interpreter i VI Designer, służące zaawansowanej personalizacji oraz graficznemu zabezpieczaniu drukowanych dokumentów.

Doskonałą jakość druku system zawdzięcza zastosowaniu nowej technologii laserowej (VCSEL). W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku rozwiązań, wykorzystujących tradycyjny, 2 strumieniowy laser, Xerox DocuColor 5000 wyposażono w laser 32 strumieniowy. To pozwala na tworzenie obrazu o rozdzielczości do 2400 x 2400 dpi, podczas gdy przy użyciu tradycyjnego lasera otrzymujemy obraz o rozdzielczości jedynie 600 dpi. Wysoka rozdzielczość zapewnia niedostępną dla innych urządzeń płynność przejść tonalnych i skal kolorystycznych. Dodatkowo DocuColor 5000 wykorzystuje opatentowany przez Xerox toner EA HG, który umożliwia zmniejszenie wielkości piksela do 10,6 mikronów.

Urządzenie może się również pochwalić zwiększoną prędkością druku przy wysokich gramaturach. Pracując na papierach powlekanych i niepowlekanych o gramaturach od 220g/m3 do 300 g/m3 urządzenie drukuje aż 33 strony A4 na minutę. Oszczędność czasu i zwiększenie produktywności systemu gwarantuje także zastosowanie technologii Customer Replacable Units. W Xerox DocuColor 5000 operator samodzielnie wymienia pojemniki z tonerem, fotoreceptory i moduły utrwalania co minimalizuje przestoje urządzenia. Dodatkowo pojemniki z tonerem mogą być wymieniane w czasie druku, bez przerywania pracy.

Kolejnym mechanizmem, który ułatwia pracę jest zastosowany w urządzeniu system dekurlerów i kontrola operatora nad ich działaniem. Dekurlery to system rolek, które pozwalają na niwelację zniekształceń papieru. W Xerox DocuColor 5000 zastosowano dekurlery przy przejściu papieru do druku dwustronnego oraz przy wyjściu arkuszy z urządzenia. Uzyskiwanie płaskich, zadrukowanych arkuszy ma znaczenie przy czynnościach związanych z późniejszą obróbką wydruków – foliowaniu, falcowaniu, czy przycinaniu na gilotynie.

Niemniej ważne znaczenie przy wyżej opisanych procesach wykończenia ma precyzyjne pasownie strony do strony, które na DocuColor 5000 jest uzyskiwane z dokładnością maksymalnie do ±0,5 mm. Kontrola nad dokładnością pasowania i jego korekcja odbywa się za pomocą elektronicznego programowania ustawień dla różnych typów podłoży i zapisywania ich w profilach do późniejszego zastosowania.

Współpraca Xerox DocuColor 5000 z trzema różnymi RIP’ami (Xerox FreeFlow Docu SP, EFI Fiery oraz Creo Spire) gwarantuje klientowi wybór workflow optymalnego dla środowiska pracy w jego drukarni, czy przygotowalni. Kontrolery druku wyposażone zostały w narzędzia do zarządzania systemem druku, pracami oraz pełnej kontroli nad kolorem, łącznie z możliwością tworzenia profili wyjściowych na poszczególne typy podłoży.

Źródło: Xerox Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764