logo
WIADOMOŚCI

Xerox Iridesse Production Press: Opalizujące kolory i uszlachetnienia w druku cyfrowym

Mateusz Zawiślak  PR 10.05.2018, przeczytano 446 razy
ilustracjastrzałka

Firma, która wynalazła kopiarkę, druk laserowy i druk na żądanie ogłasza kolejną innowację – szybkie, sześciostacyjne urządzenie, które łączy druk czterokolorowy z dwoma suchymi tuszami w formie jednoprzebiegowej. The Xerox Iridesse Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra, dzięki tuszom suchym, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. To szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xerox-iridesse-production-press:-opalizujace-kolory-i-uszlachetnienia-w-druku-cyfrowym,36436,artykul.html

- Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, vice president, general manager, Cut Sheet Business, Xerox.  – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnch efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów. Jak twierdzą eksperci Keypoint Intelligence-InfoTrends, cyfrowe uszlachetnianie może powodować szybki zwrot kosztów poniesionych na inwestycję i generować marżę na wysokości 40-50%1.

- Fakt, że na Iridesse można pracować w trybie jednoprzebiegowym, a także to, że przepływ pracy został zautomatyzowany i jest jednocześnie w pełni kontrolowany jest zdecydowanym wyróżnikiem Xerox i może dawać dostawcom druku znaczącą przewagę na rynku - dodaje Ron Gilboa, group director, Production Technology, Keypoint Intelligence-InfoTrends.

Dzięki dwóm stacjom dozowania toneru klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod lub na kolorach CMYK, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.  

Prosty przepływ pracy

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow Core pozwalają dostawcom druku automatyczne i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu. Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52 -400 g/m2 Wśród dodatkowych cech produktu należy wymienić:

  • Wykorzystanie tonerów High Definition Emulsion Aggregate (HD EA), które gwarantują optymalna wielkość cząstki dostarczając tym samym bardziej matowych, jednolitych tint oraz świetną jakość detali.
  • Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych modeli przepływu pracy dla aplikacji metalicznych, z zaawansowanymi możliwościami RIP i narzędziami zarządzania kolorem.
  • Dwa moduły podawania papieru Dual Advanced High Capacity Feeders, taca ręczna oraz inserter pozwalają klientom korzystać jednocześnie z ośmiu różnych źródeł mediów o łącznej pojemności do 12 500 arkuszy.
  • Szereg opcji wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer, który tworzy big i falcuje bez odpryśnięć toneru, dając folderom wyjątkową jakość, w połączeniu z Xerox Production Ready Booklet Maker Finisher lub Xerox SquareFold Trimmer Modules.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku. Przed złożeniem zamówienia prosimy o potwierdzenie dostępności z lokalnym przedstawicielem Xerox.

Źródło: Xerox

www.xerox.com

Dodatkowe informacje:

1 Keypoint Intelligence-InfoTrends, “Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing,” 2016

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

API Group na targach Luxe Pack New York 2018
W dniach 16-17 maja br. w Nowym Jorku odbyła się północnoamerykańska edycja targów Luxe Pack New York, dedykowanych rozwiązaniom znajdującym zastosowanie w produkcji opakowań luksusowych. Wśród ich wystawców po raz kolejny znalazła się API Group, promując przede wszystkim swój innowacyjny, proekologiczny laminat Transmet, przeznaczony do wytwarzania stylowych ...
Fundusze europejskie dla drukarń tematem Poligraficznych Konfrontacji
Nowe dotacje unijne do roku 2020 są ukierunkowane przede wszystkim na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich potencjału rozwojowego. Podczas spotkania zostaną omówione nie tylko założenia programów wspierających działania inwestycyjne w przedsiębiorstwach, terminy naboru wniosków oraz najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki ale ró...
Rozwiązania Grafmasz w drukarni Eurocent Opole
Eurocent z Opola to firma działająca w branży poligraficznej od 2006 roku, która współpracuje z agencjami reklamowymi i fotografami oraz wykonuje szereg projektów indywidualnych. Eurocent posiada park maszynowy umożliwiający wykonanie druku w technologii cyfrowej- Konica Minolta AccurioPrint C2060L- ,offsetowej jak również druk wielkoformatowy.  W kwietniu br. pa...
Stora Enso partnerem strategicznym 11. Kongresu Rynku FMCG
10 maja br. w Warszawie odbył się 11. Kongres Rynku FMCG zorganizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (Wiadomości Handlowe). Wzięło w nim udział niemal 900 uczestników, co czyni go jedną z najważniejszych tego rodzaju imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowaną do firm działających na rynku dóbr szybko zbywalnych. Stora Enso była partnerem strategicznym kongresu, a przedstawici...
Noc w Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju serdecznie zaprasza na Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00. Tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.
 
piątek 25.05.2018, 106 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone