logo
WIADOMOŚCI

Xerox Iridesse Production Press: Opalizujące kolory i uszlachetnienia w druku cyfrowym

  PR 10.05.2018, przeczytano 812 razy
ilustracjastrzałka

Firma, która wynalazła kopiarkę, druk laserowy i druk na żądanie ogłasza kolejną innowację – szybkie, sześciostacyjne urządzenie, które łączy druk czterokolorowy z dwoma suchymi tuszami w formie jednoprzebiegowej. The Xerox Iridesse Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra, dzięki tuszom suchym, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. To szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xerox-iridesse-production-press%3A-opalizujace-kolory-i-uszlachetnienia-w-druku-cyfrowym,36436,artykul.html

- Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, vice president, general manager, Cut Sheet Business, Xerox.  – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnch efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów. Jak twierdzą eksperci Keypoint Intelligence-InfoTrends, cyfrowe uszlachetnianie może powodować szybki zwrot kosztów poniesionych na inwestycję i generować marżę na wysokości 40-50%1.

- Fakt, że na Iridesse można pracować w trybie jednoprzebiegowym, a także to, że przepływ pracy został zautomatyzowany i jest jednocześnie w pełni kontrolowany jest zdecydowanym wyróżnikiem Xerox i może dawać dostawcom druku znaczącą przewagę na rynku - dodaje Ron Gilboa, group director, Production Technology, Keypoint Intelligence-InfoTrends.

Dzięki dwóm stacjom dozowania toneru klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod lub na kolorach CMYK, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.  

Prosty przepływ pracy

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow Core pozwalają dostawcom druku automatyczne i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu. Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52 -400 g/m2 Wśród dodatkowych cech produktu należy wymienić:

  • Wykorzystanie tonerów High Definition Emulsion Aggregate (HD EA), które gwarantują optymalna wielkość cząstki dostarczając tym samym bardziej matowych, jednolitych tint oraz świetną jakość detali.
  • Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych modeli przepływu pracy dla aplikacji metalicznych, z zaawansowanymi możliwościami RIP i narzędziami zarządzania kolorem.
  • Dwa moduły podawania papieru Dual Advanced High Capacity Feeders, taca ręczna oraz inserter pozwalają klientom korzystać jednocześnie z ośmiu różnych źródeł mediów o łącznej pojemności do 12 500 arkuszy.
  • Szereg opcji wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer, który tworzy big i falcuje bez odpryśnięć toneru, dając folderom wyjątkową jakość, w połączeniu z Xerox Production Ready Booklet Maker Finisher lub Xerox SquareFold Trimmer Modules.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku. Przed złożeniem zamówienia prosimy o potwierdzenie dostępności z lokalnym przedstawicielem Xerox.

Źródło: Xerox

www.xerox.com

Dodatkowe informacje:

1 Keypoint Intelligence-InfoTrends, “Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing,” 2016

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Mark Andy Student Awards 2018 – nagrody wręczone
W pierwszej połowie br. firma Mark Andy ogłosiła konkurs Mark Andy Student Awards 2018, skierowany do studentów kierunków związanych z poligrafią i projektowaniem. Był on częścią jej strategicznego programu, obejmującego szereg działań edukacyjnych, dedykowanych przyszłym pracownikom drukarń i firm przetwórczych. W ramach konkursu studenci z całej Europy...
Loop Industries, Inc., innowacyjna firma w dziedzinie rozwiązań przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz PepsiCo, Inc. ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, która umożliwi PepsiCo zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop pozyskiwanego w 100% z recyklingu.
Nowa wycinarka wizytówek Autocut Pro w ofercie Grafmasz
Najnowsze urządzenie Morgana Systems zostało skonstruowane z myślą o drukarniach cyfrowych poszukujących wielofunkcyjnych, zautomatyzowanych i wydajnych rozwiązań umożliwiających wykonanie szerokiej gamy produktów tj. wizytówki, karty, zaproszenia itp.
Biokompozyty Durasense, Lineo, E-tales: Stora Enso dla e-commerce
W ostatnim czasie oferta firmy Stora Enso została rozszerzona m.in. o biokompozyty DuraSense, ligninę Lineo oraz e-TALES – rozwiązania dedykowane sprzedaży detalicznej przez Internet. Jak podaje firma, to kolejne innowacyjne, a zarazem konkurencyjne cenowo rozwiązania bazujące na surowcach odnawialnych w jej portfolio.
Zakłady Artystyczne ART z partnerami na targach 4 Print Week
Zakłady Artystyczne ART wraz ze swoimi partnerami - GL Optic i firmą OKI - zaprezentowały swoją ofertę podczas niedawno zakończonych w Poznaniu targów 4 Print Week. Wystawa dla firmy zakończyła się sukcesem, a najnowsze prezentowane tam rozwiązanie GL Optic - GL Spectrolux (precyzyjny i szybki – jak podkreśla jego producent - miernik światła) został nagrodzony podczas tego...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone