logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Xerox Iridesse Production Press: Opalizujące kolory i uszlachetnienia w druku cyfrowym

  PR 10.05.2018, przeczytano 917 razy
ilustracjastrzałka

Firma, która wynalazła kopiarkę, druk laserowy i druk na żądanie ogłasza kolejną innowację – szybkie, sześciostacyjne urządzenie, które łączy druk czterokolorowy z dwoma suchymi tuszami w formie jednoprzebiegowej. The Xerox Iridesse Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra, dzięki tuszom suchym, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. To szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xerox-iridesse-production-press%3A-opalizujace-kolory-i-uszlachetnienia-w-druku-cyfrowym,36436,artykul.html

- Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, vice president, general manager, Cut Sheet Business, Xerox.  – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnch efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów. Jak twierdzą eksperci Keypoint Intelligence-InfoTrends, cyfrowe uszlachetnianie może powodować szybki zwrot kosztów poniesionych na inwestycję i generować marżę na wysokości 40-50%1.

- Fakt, że na Iridesse można pracować w trybie jednoprzebiegowym, a także to, że przepływ pracy został zautomatyzowany i jest jednocześnie w pełni kontrolowany jest zdecydowanym wyróżnikiem Xerox i może dawać dostawcom druku znaczącą przewagę na rynku - dodaje Ron Gilboa, group director, Production Technology, Keypoint Intelligence-InfoTrends.

Dzięki dwóm stacjom dozowania toneru klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod lub na kolorach CMYK, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.  

Prosty przepływ pracy

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow Core pozwalają dostawcom druku automatyczne i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu. Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52 -400 g/m2 Wśród dodatkowych cech produktu należy wymienić:

  • Wykorzystanie tonerów High Definition Emulsion Aggregate (HD EA), które gwarantują optymalna wielkość cząstki dostarczając tym samym bardziej matowych, jednolitych tint oraz świetną jakość detali.
  • Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych modeli przepływu pracy dla aplikacji metalicznych, z zaawansowanymi możliwościami RIP i narzędziami zarządzania kolorem.
  • Dwa moduły podawania papieru Dual Advanced High Capacity Feeders, taca ręczna oraz inserter pozwalają klientom korzystać jednocześnie z ośmiu różnych źródeł mediów o łącznej pojemności do 12 500 arkuszy.
  • Szereg opcji wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer, który tworzy big i falcuje bez odpryśnięć toneru, dając folderom wyjątkową jakość, w połączeniu z Xerox Production Ready Booklet Maker Finisher lub Xerox SquareFold Trimmer Modules.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku. Przed złożeniem zamówienia prosimy o potwierdzenie dostępności z lokalnym przedstawicielem Xerox.

Źródło: Xerox

www.xerox.com

Dodatkowe informacje:

1 Keypoint Intelligence-InfoTrends, “Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing,” 2016

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Po raz kolejny już wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, jakie odbywać się będą w dniach 13-15 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, znajdzie się firma Sun Chemical. Na wspólnym stoisku (numer L8 w hali F) z firmami Zinart, E-Ploter i Service Call (jego dystrybutorami) prezentować będzie...
Introzap debiutuje na targach Remadays Warsaw
„Rozwiązania do produkcji opakowań z tektury litej i falistej” – takie motto będzie przyświecało premierowej obecności firmy Introzap (stoisko nr S16 w pawilonie F) na zbliżających się targach RemaDays Warsaw. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 lutego br. na terenach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Jako wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w...
Zmiany personalne w firmie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała, że od 1 stycznia br. nastąpiły zmiany na stanowiskach w jej strukturach. Tom Cavalco, pełniący dotąd funkcję Managing Director na obszarze Europy, objął stanowisko Executive Vice President w globalnych strukturach Mark Andy Inc. Z kolei Przemysław Polkowski, pełniący dotąd funkcję Product Manager w Mark Andy Inc., objął stanowisko Mark Andy...
Konica Minolta i cyfrowe drukowanie etykiet w drukarni Flexon
Pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli - Accurio Label 190 - rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań. Po niespełna trzech miesiącach od inwestycji Michał Pabiasz - właściciel przedsiębiorstwa, jest przekonany, że wdrożenie rolowego...
DKS na targach Remadays 2019
Firma DKS – jeden z czołowych dostawców w Polsce w zakresie rozwiązań dla druku cyfrowego, introligatorni oraz oprogramowania dla poligrafii i reklamy -  po raz kolejny zaprezentuje w tym roku swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Na stoisku (numer P16 w pawilonie F) po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentuje zupełnie nowe...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone