logo
WIADOMOŚCI

Xerox Iridesse Production Press: Opalizujące kolory i uszlachetnienia w druku cyfrowym

Mateusz Zawiślak  PR 10.05.2018, przeczytano 755 razy
ilustracjastrzałka

Firma, która wynalazła kopiarkę, druk laserowy i druk na żądanie ogłasza kolejną innowację – szybkie, sześciostacyjne urządzenie, które łączy druk czterokolorowy z dwoma suchymi tuszami w formie jednoprzebiegowej. The Xerox Iridesse Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra, dzięki tuszom suchym, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. To szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xerox-iridesse-production-press:-opalizujace-kolory-i-uszlachetnienia-w-druku-cyfrowym,36436,artykul.html

- Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, vice president, general manager, Cut Sheet Business, Xerox.  – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnch efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów. Jak twierdzą eksperci Keypoint Intelligence-InfoTrends, cyfrowe uszlachetnianie może powodować szybki zwrot kosztów poniesionych na inwestycję i generować marżę na wysokości 40-50%1.

- Fakt, że na Iridesse można pracować w trybie jednoprzebiegowym, a także to, że przepływ pracy został zautomatyzowany i jest jednocześnie w pełni kontrolowany jest zdecydowanym wyróżnikiem Xerox i może dawać dostawcom druku znaczącą przewagę na rynku - dodaje Ron Gilboa, group director, Production Technology, Keypoint Intelligence-InfoTrends.

Dzięki dwóm stacjom dozowania toneru klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod lub na kolorach CMYK, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.  

Prosty przepływ pracy

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow Core pozwalają dostawcom druku automatyczne i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu. Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52 -400 g/m2 Wśród dodatkowych cech produktu należy wymienić:

  • Wykorzystanie tonerów High Definition Emulsion Aggregate (HD EA), które gwarantują optymalna wielkość cząstki dostarczając tym samym bardziej matowych, jednolitych tint oraz świetną jakość detali.
  • Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych modeli przepływu pracy dla aplikacji metalicznych, z zaawansowanymi możliwościami RIP i narzędziami zarządzania kolorem.
  • Dwa moduły podawania papieru Dual Advanced High Capacity Feeders, taca ręczna oraz inserter pozwalają klientom korzystać jednocześnie z ośmiu różnych źródeł mediów o łącznej pojemności do 12 500 arkuszy.
  • Szereg opcji wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer, który tworzy big i falcuje bez odpryśnięć toneru, dając folderom wyjątkową jakość, w połączeniu z Xerox Production Ready Booklet Maker Finisher lub Xerox SquareFold Trimmer Modules.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku. Przed złożeniem zamówienia prosimy o potwierdzenie dostępności z lokalnym przedstawicielem Xerox.

Źródło: Xerox

www.xerox.com

Dodatkowe informacje:

1 Keypoint Intelligence-InfoTrends, “Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing,” 2016

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

SISTRADE – Software Consulting, S.A., po raz pierwszy uczestniczy jako wystawca na targach CNR Ambalaj 2018. Targi odbędą się w Stambule w CNR EXPO Yesilköy, w dniach 5-8 września.
Sharp powiększa serę urządzeń do druku produkcyjnego
Dwa nowe kolorowe urządzenia Sharp MX-7090N i MX-8090N, przeznaczone do druku produkcyjnego, są już dostępne w sprzedaży. Obydwa modele odświeżają linię urządzeń Sharp, przeznaczonych dla segmentu wejściowego druku produkcyjnego, zapewniając jeszcze większą wydajność środowiska druku oraz łatwiejszą obsługę.
Stanowiska do kontoli kolorów CCS w ofercie Lettero
Stanowiska kontrolne CCS to komory świetlne zaprojektowane do pracy w pozycji stojącej, przeznaczone do kontroli barwy dokonywanej zwykle w hali produkcyjnej w procesie druku. Znajdują również zastosowanie: w procesie pre-press, laboratoriach, przemyśle tekstylnym, kosmetycznym, farbiarskim. Wszędzie gdzie potrzebna jest obiektywna ocena i porównanie kolorów.
Targi Taropak 2018 coraz bliżej
Rozpoczynamy odliczanie Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które rozpoczną się 1 października 2018 roku.
Stora Enso poinformowała o modernizacji zakładów produkcyjnych w Maxau (Niemcy). Polegać ona będzie na instalacji  nowej turbiny parowej z zamkniętym systemem chłodzenia oraz na stworzeniu dodatkowej powierzchni magazynowej z myślą o biomasie. Inwestycja kosztować będzie 25 mln euro; projekt ma rozpocząć się w 3. kwartale br., a zakończyć – w 2020 roku.
 
czwartek 16.08.2018, 143 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone