logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

XLI Poligraficzne Konfrontacje: Zmiana terminu!

   22.02.2019, przeczytano 1247 razy
ilustracja

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej informuje, że XLI Poligraficzne Konfrontacje zaplanowane na 28 lutego 2019 r. odbędą się w innym terminie: 26 marca 2019 r. Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/xli-poligraficzne-konfrontacje%3A-zmiana-terminu%21,381368,artykul.html

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zaprasza na XLI Poligraficznych Konfrontacje: Niekonwencjonalne podłoża a drukowanie techniką cyfrową.

Współorganizator: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii WIP Politechniki Warszawskiej
Moderator: dr hab. inż. Stefan Jakucewicz, prof. Politechniki Warszawskiej, SAIP PW
Termin: 26 marca 2019 r.
Miejsce: Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego. Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A
Czas trwania: 10:00 - 16:30

PROGRAM KONFRONTACJI

09:30 - 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 - 10:10 PRZYWITANIE, WPROWADZENIE DO TEMATYKI KONFRONTACJI
10:10 - 10:50 PODŁOŻA, TONERY i ATRAMENTY DO DRUKOWANIA TECHNIKĄ CYFROWĄ – CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA, WYMAGANIA.
  dr hab. inż. Stefan Jakucewicz, prof. PW - Emerytowany pracownik naukowy ZTP IMiP WIP PW, SAIP PW
  Omówienie klasyfikacji i podziałów podłoży specjalnie produkowanych do drukowania cyfrowego dla poszczególnych technik drukowania cyfrowego. Zasygnalizowanie możliwości zastosowania papierów klasycznych, analogowych. Podział i charakterystyka tonerów i atramentów stosowanych w drukowaniu cyfrowym.
10:50 - 11:05 Sesja pytań i odpowiedzi
11:05 - 11:45 DRUKOWANIE TECHNIKĄ CYFROWĄ Z WYKORZYSTANIEM PAPIERÓW ANALOGOWYCH.
  dr inż. Katarzyna Piłczyńska - Adiunkt – Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP Politechniki Warszawskiej
  Omówienie możliwości wykorzystania papierów zwyczajowo przeznaczonych do technologii klasycznych w drukowaniu cyfrowym natryskowym (ink-jet) i elektrofotograficznym (z tonerem w postaci płynu).
11:45 - 12:00 Sesja pytań i odpowiedzi
12:00 - 12:15 Przerwa na kawę i herbatę
12:15 - 12:55 DRUKOWANIE TECHNIKĄ CYFROWĄ OPAKOWAŃ I ETYKIET.
  dr inż. Svitlana Khadzhynova - Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych - Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej
  Omówienie możliwości zastosowania techniki drukowania cyfrowego do druku etykiet i opakowań, w tym na podłożach nietypowych. Omówienie parametrów jakościowych odbitek cyfrowych.
12:55 - 13:10 Sesja pytań i odpowiedzi
13:10 - 13:50 SPECYFIKA WYMAGAŃ DRUKOWANIA CYFROWEGO – DTP.
13:50 - 14:05 Sesja pytań i odpowiedzi
14:05 - 14:20 Przerwa na kawę i herbatę
14:20 - 15:00 DRUKOWANIE TECHNIKĄ CYFROWĄ NA PODŁOŻACH NIEKONWENCJONALNYCH – SUCHA ELEKTROFOTOGRAFIA – DOŚWIADCZENIA PRAKTYKA.
  Mieczysław Jakubicki - Prezes Zarządu – CENTRUM POLIGRAFII Sp. z o.o.
15:00 - 15:15 Sesja pytań i odpowiedzi
15:15 - 15:45 „ROZBÓJNIK” - PANEL DYSKUSYJNY.
  Wszyscy prelegenci
15:45 - 16:30 Lunch i rozmowy indywidualne
ok. 16:30 Zakończenie Konfrontacji

PRELEGENCI:

Stefan Jakucewicz

Absolwent Instytutu Papiernictwa i Maszyn Papierniczych Politechniki Łódzkiej oraz Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. W chwili obecnej emerytowany nauczyciel akademicki w Politechnice Warszawskiej. Specjalność: materiałoznawstwo poligraficzne, podłoża i farby drukowe. Kierunki badań - badanie nowych rodzajów papierów pod kątem jakości druków oraz drukowanie tworzyw sztucznych. Od 1998 roku członek założyciel SAIP PW. Obecnie Wiceprezes Zarządu.

Svitlana Khadzhynova

Absolwentka Poligraficznego Instytutu im. Iwana Fiodorowa we Lwowie (obecnie Ukraińska Akademia Drukarstwa). Działalność naukowo-dydaktyczną rozpoczęła w Ukraińskiej Akademii Drukarstwa, a od 2000 r. pracuje w Zakładzie Technologii Poligrafii i Maszyn Poligraficznych w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej na stanowisku adiunkta. Od 2011 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ. Obecnie, również Kierownik Zakładu Technologii Poligrafii i Maszyn Poligraficznych PŁ. Razem z zespołem Zakładu, uczestniczy w realizacji licznych prac badawczo-rozwojowych oraz opinii o innowacyjności technologii wdrażanych w przemyśle.

Katarzyna Piłczyńska

Absolwentka Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej (rocznik 2006). Obecnie adiunkt w Zakładzie Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW. Prowadzi wykłady i laboratoria o tematyce związanej z technologią drukowania cyfrowego dla studentów studiów inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. Wcześniej pracowała jako kierownik produktu w firmach: Cezex i Fujifilm Europe.

Mieczysław Jakubicki

Absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej na Politechnice Warszawskiej, specjalność - projektowanie procesów technologicznych z naciskiem na projektowanie maszyn i urządzeń do produkcji przemysłowej. Pasjonat druku cyfrowego. Jeden z pierwszych w Polsce posiadaczy maszyn cyfrowych do druku kolorowego i czarno-białego. Prekursor wprowadzania na rynek Polski programu Calamus pracującego na platformie Atari ST. We współpracy z COBRPP prowadził prace badawcze nad wykorzystaniem papierów typu Cream w druku cyfrowym dla maszyn firm Xerox i Oce/Canon. Właściciel portalu dodruku książek www.drukomatic.pl

Koszt uczestnictwa:

  • Koszt dla jednej osoby (wykłady, materiały, lunch, certyfikat) - 320,00 PLN 
  • Koszt dla członków SAIP PW – 240,00 PLN 
  • Przy zgłoszeniu (potwierdzonym przez SAIP PW) do 18 marca 2019 r. cena promocyjna: 270,00 PLN 

Dodatkowe informacje:

Wpłaty (po otrzymaniu automatycznego potwierdzenia zgłoszenia) należy uiścić do 20 marca 2019 r. włącznie, przelewem na konto:

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW, 00-217 Warszawa, ul. Konwiktorska 2.
Konto w Alior Bank; numer konta: 27 2490 0005 0000 4500 3331 8422

Pełna informacja i formularz zgłoszenia jest dostępna na naszej stronie www.saippw.org

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Osobom zapisanym zostanie wysłane automatycznie potwierdzenie zgłoszenia. Po uiszczeniu wpłaty, najpóźniej 3 dni przed terminem Konfrontacji zostanie wysłana pocztą mailową pełna agenda oraz plan dojazdu.
Załączona będzie również lista książek, które będzie można zakupić w czasie Konfrontacji.

Partner naukowy i współorganizator XLI Poligraficznych Konfrontacji:
ZAKŁAD TECHNOLOGII POLIGRAFICZNYCH INSTYTUTU MECHANIKI I POLIGRAFII WIP POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Partnerzy XLI Poligraficznych Konfrontacji:
INSTYTUT PAPIERNICTWA I POLIGRAFII POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, CENTRUM POLIGRAFII Sp. z o.o.

Partnerzy Stowarzyszenia Absolwentów Instytutu Poligrafii PW:
3M POLAND Sp. z o.o., ARCTIC PAPER POLSKA Sp. z o.o., AVARGRAF Sp. z o.o., Sp.k., BÖTTCHER POLSKA Sp. z o.o., CENTRALNY OŚRODEK BADAWCZO-ROZWOJOWY PRZEMYSŁU POLIGRAFICZNEGO, D-PRINT.pl, DIGIPRINT Sp. z o.o., DUPONT POLAND Sp. z o.o., Drukarnia FOTO-DRUK.pl, FOTO STUDIO Katarzyna Rainka, FUJIFILM EUROPE GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce, GRAFIA Krzysztof Dziewulski Sp.j., HEIDELBERG POLSKA Sp. z o.o., HUBERGROUP POLSKA Sp. z o.o., INTEGRATOR SYSTEMÓW POLIGRAFICZNYCH Sp. z o.o., KBA CEE Sp. z o.o., PAPER CONSULTING & TRADE Wojciech Kossek, LOTOS POLIGRAFIA Sp. z o.o., METSÄ BOARD POLSKA Sp. z o.o., MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE Sp. z o.o., PAPYRUS Sp. z o.o., Usługi Poligraficzno-Reklamowe PASJA Jacek Stencel, Drukarnia POZKAL Sp. z o.o., Sp.k., PRE-MEDIA SOLUTIONS, PRYZMAT Sp.j., QUAD/GRAPHICS EUROPE Sp. z o.o., REPROGRAF S.A., SCORPIO Sp. z o.o., STORA ENSO Sp. z o.o., SUN CHEMICAL Sp. z o.o., Drukarnia TINTA Zbigniew Szymański, UDS Sp. z o.o., Przygotowalnia Fleksograficzna WISTAR Andrzej Rowicki, XEROX POLSKA Sp. z o.o.

Patroni medialni:
A-4-P, BIULETYN PW, DRUKARNIE.COM.PL, DRUK.INFO.PL, OPAKOWANIE, PACKAGING POLSKA, POLIGRAFIKA, PRINT & PUBLISHING, POLIGRAFICZNA AGENCJA INFORMACYJNA, PRZEGLĄD PAPIERNICZY, RYNEK PAPIERNICZY.PL, SIGNS.PL, ŚWIAT DRUKU, ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL, VIDART, WYDAWCA

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
Systemy rolowe Canon Prostream 2000 zadebiutują na Drupie
Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764