logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zaangażowanie na nowe czasy – Gazeta.pl publikuje raport za 2021 r.

  PR 10.01.2022, przeczytano 531 razy

Gazeta.pl to jedyny portal w Polsce z deklaracją redakcyjną opisującą podejście i zasady działania dziennikarzy, którzy chcą tworzyć medium internetowe na nowe czasy. Zespół portalu opublikował właśnie roczny raport zaangażowania, w którym podsumowano, jak w 2021 r. Gazeta.pl wywiązywała się ze swoich zobowiązań wobec czytelniczek i czytelników. Przeprowadzone w minionych 12 miesiącach akcje dotarły do milionów odbiorców, a ich skala znalazła odzwierciedlenie w rankingu najsilniejszych marek w Polsce Top Marka 2021, w którym Gazeta.pl uplasowała się na trzecim miejscu wśród portali.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zaangazowanie-na-nowe-czasy-%E2%80%93-gazeta.pl-publikuje-raport-za-2021-r.,394344,artykul.html

– Chcemy być medium zaangażowanym, mądrym i wspierającym - jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy w 2021 r. Przedstawiając kolejne raporty zaangażowania, rozliczamy się z podejmowanych działań przed czytelnikami i partnerami Gazeta.pl, ale także przed naszymi pracownikami – tak o najnowszej publikacji mówi Karolina Deling-Jóźwik, dyrektorka programowa Gazeta.pl.  

Zgodnie z „Deklaracją Redakcyjną 2021” portal mocno angażował się w walkę z kryzysem klimatycznym. W opublikowanym właśnie raporcie podsumowano dotychczasowe osiągnięcia w tym obszarze. Gazeta.pl nawiązała w 2021 r. partnerstwo z Koalicją Klimatyczną oraz dołączyła do globalnej inicjatywy Covering Climate Now. Portal został też partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach tej współpracy na stronie Zielona.gazeta.pl powstała dedykowana sekcja „Klimat z bliska”, a dziennikarka Maria Mazurek asystowała naukowcom, którzy podczas pobytu w stacji polarnej na Spitsbergenie badali postępujące zmiany klimatyczne. Współdziałając z Miasto jest Nasze i Fundacją Zmiany, Gazeta.pl przeprowadziła akcję „Odbetonowani”, której celem było zredukowanie powszechnej „betonozy” w miastach. Redakcja kontynuowała także współpracę z Greenpeace Polska. Spektakularnym zwieńczeniem działań ekologicznych stała się akcja „Alarm dla klimatu” zorganizowana przed COP26 – w sześciu polskich miastach zawyły syreny alarmowe, co miało podkreślić wagę szczytu.

Raport za 2021 r. podsumowuje również zaangażowanie w walkę o prawa kobiet oraz mniejszości. Gazeta.pl jako pierwszy horyzontalny portal w Polsce utworzyła stanowisko koordynatorki treści ds. różnorodności i inkluzywności, które objęła Wiktoria Beczek. W marcu ub.r. redakcja otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie Global Media Awards organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA za działania na rzecz społeczności LGBT+, w tym m.in. serial „Rodzina+" autorstwa Niny Cieślińskiej. Oprócz tego na szczególne wyróżnienie zasługuje kampania społeczna „Bez LGBT+ nie ma Polski”, w której przed startem warszawskiej Parady Równości w 2021 r. ze strony Gazeta.pl symbolicznie zniknęły litery „L”, „G”, „B” i „T”. Akcja została zrealizowana wraz z agencją MullenLowe, stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza i pozostałymi mediami informacyjnymi Agory. Gazeta.pl udostępniła również publikację „Historia (bez) Polki”. Zaprezentowano w niej obraz kobiet rysowany przez podręczniki do historii używane w szkołach podstawowych. Jako jedyny portal w kraju Gazeta.pl umieściła również błyskawicę Strajku Kobiet w swoim logotypie.  

Portal w swoim DNA ma również troskę o prawa człowieka. W reakcji na nieprzestrzeganie praw uchodźców na granicy polsko-białoruskiej redakcja Gazeta.pl przeprowadziła akcję „Karta pamięci o uchodźcach”. Materiały dotyczące ochrony praw człowieka zostały przekazane do MSWiA. W 2021 r. zespół po raz kolejny przeprowadził też zbiórki pieniędzy, m.in. dla potrzebujących wsparcia mieszkańców Libanu pod hasłem „Zaopiekowani”, w ramach której udało się zgromadzić 100 tys. zł.  

W raporcie zaangażowania Gazeta.pl za 2021 r. znalazło się także podsumowanie działań zespołu redakcyjnego na rzecz jakościowego i rzetelnego dziennikarstwa. Sport.pl położył większy nacisk na relacjonowanie rywalizacji kobiet w różnych dyscyplinach, a na Gazeta.pl dodatkowo ruszył cykl dziennikarskich ekośledztw. Nie zabrakło też sztandarowych już formatów, jak: „Studio Biznes”, „Piątek dla klimatu” i „Wywiady Sroczyńskiego”. Dziennikarze i dziennikarki portalu wspierali również osoby, którym trudno było mierzyć się z systemem, niesprawiedliwością czy brakiem pomocy. Oddali też łamy kolektywowi Outriders, który zrealizował projekt „Wiza donikąd”.  

Redakcja Gazeta.pl nie tylko walczyła o lepszy świat - udało się jej też wspólnie z czytelnikami celebrować sukcesy i zrelaksować. Tak było w przypadku akcji „Licznik Lewandowskiego”, prospołecznej akcji #StrojeZaAsy czy emitowanych za pośrednictwem portalu spektakli i koncertów.

Wiele ze zrealizowanych w 2021 r. działań portalu zostało docenionych przez międzynarodowe i krajowe stowarzyszenia oraz organizacje.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Już w najbliższy poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Pytania będą dotyczyły najważniejszych tematów, które zostały zaprezentowane w czerwcowym badaniu „Prawdziwe problemy Polaków” przygotowanym...
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania
Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne...
Wzrost przychodów Grupy PMPG Polskie Media S.A. w I połowie 2023 r.
Grupa PMPG Polskie Media S.A. nie tylko utrzymała, ale nawet powiększyła w pierwszym półroczu przychody o 4 proc. względem analogicznego okresu 2022 r., który był dla Grupy PMPG Polskie Media S.A. rekordowy pod tym względem.
Rozpoczyna działalność Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych
Z inicjatywy prezesów Grupy WP, Ringier Axel Springer Polska, Agory i Interii powstał Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych. Jego głównym zadaniem jest wspólna praca dla rozwoju mediów internetowych oraz reprezentowanie wydawców w procesie tworzenia regulacji prawnych. Prezesem związku został Maciej Kossowski.  
Nowe pasmo dla dzieci w telewizji Metro
Już od 2 października, naziemna telewizja Metro wprowadza nowe, niezwykle ekscytujące pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów! W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. New Looney Tunes, Batwheels oraz Tom i Jerry Show. Treści emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00. Stacja dostępna jest bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764