logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Zabezpieczenie wydruków po naklejeniu na auto

   27.02.2006, przeczytano 7241 razy

Na jakiej zasadzie po oklejeniu auta folią z wydrukiem pokrywa się ją jakimś specjalnym utwardzaczem i co to tak naprawdę jest?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zabezpieczenie-wydrukow-po-naklejeniu-na-auto,3600,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Jedyny sposób zabezpieczenia wydruków po ich naklejeniu jaki jest mi znany to użycie bezbarwnego lakieru samochodowego. Jednak po jakimś czasie takie lakiery pękają lub się kruszą. Jest to spowodowane inną reakcją na zmiany temperatur folii i lakieru.
Najlepszym sposobem zabezpieczenia wydruków jest laminat płynny.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

To wszystko??? Ekspert odpowiada: 4 proste zdania :( Może chociaż jakieś małe rozwinięcie tego laminatu płynnego... Czy z tej wypowiedzi wynika, że taki laminat też można nakładać już na samochodzie?

avatar użytkownika
,

Płynne laminaty nakłada się za pomocą pistoletów
lakierniczych. W zależności od sposobu nakładania można uzyskać efekt połysku lub matu.Taki laminat dla lepszego rozłożenia na powierzchni można tez potraktować odpowiednią temperaturą z opalarki(przy lakierach metalizowanych lub perłowych nawet zalecam --lepszy efekt) .... Ja sam osobiście nakładałem taki laminat za pomocą miękkiego pędzla i wykańczałem opalarką --- ale to było zanim kupiłem kompresor tzn. po jakichś trzech razach.
POZDRAWIAM kim_art@o2.pl
  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764