logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt nadal trzymają się z Żubrem

  PR 10.08.2023, przeczytano 525 razy
ilustracja

To już 5. edycja kampanii „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków” marki Żubr Kompanii Piwowarskiej pod hasłem „Kto nie trzyma z Żubrem, ten trąba”. Wzorem lat ubiegłych król puszczy znika z etykiet butelek i puszek, by zwrócić uwagę na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt w Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zagrozone-wyginieciem-gatunki-zwierzat-nadal-trzymaja-sie-z-zubrem,401027,artykul.html

Na opakowaniach zamiast ikonicznego żubra znajdą się tym razem wizerunki: rysia, niedźwiedzia, łosia i wilka. Nowością tegorocznej kampanii będzie specjalne oznaczenie puszek i butelek kodem QR. Skanując kod, konsumenci zostaną przeniesieni na specjalną stronę jednej z akcji. Kampania obejmuje również materiały POSM oraz współpracę z wybranym sieciami handlowymi.

Celem Funduszu Żubra jest działanie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków w najcenniejszych przyrodniczo obszarach kraju oraz edukacja konsumentów w zakresie współodpowiedzialności za przyszłość polskiej przyrody. W planach kampanii są dwie akcje, które będą realizowane we współpracy z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją Dziedzictwa Przyrodniczego.

ilustracjastrzałka

- Partnerami tegorocznej akcji są organizacje, z którymi współpracujemy od lat, bo widzimy korzystny wpływ dla całego ekosystemu we wspólnych działaniach. Cieszy nas też silne poparcie konsumentów dla inicjatyw Funduszu Żubra. Również w tym roku liczymy na ich zaangażowanie – zdradzę, że w jednej z akcji będzie to kluczowa kwestia – zapowiada Mateusz Wietrzyński, junior brand manager Żubra.

Od 2019 r. marka Żubr w ramach powołanego w tym celu Funduszu Żubra wspiera działania organizacji ekologicznych, jednostek państwowych oraz naukowych. Dotychczas wspólnie z IBS PAN zrealizowano akcje takie jak: zakup specjalistycznego sprzęt dla Białowieskiego Parku Narodowego, zakup superkomputera, czyli nowoczesnego sprzętu, który korzysta ze sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych z detektorów zainstalowanych w puszczy, czy akcję ocieplająca wizerunek nietoperzy połączoną z postawieniem specjalnych wież. Podczas ubiegłorocznej kampanii Fundusz Żubra wsparł projekt Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego tworząc 50 mikrorezerwatów i zabezpieczając 15 h wiecznych lasów na terenach Polski Wschodniej oraz włączył się w projekt Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” przywracający populację susła moręgowanego.

Kampania będzie prowadzona w telewizji i w mediach społecznościowych, a także z udziałem influencerów – przyjaciół Żubra. Działania PR i digital przygotowała Huta 19 im. Joachima Fersengelda, media zaplanował i zakupił Zenith.

Źródło: Kompania Piwowarska

www.kp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Black Friday i Cyber Monday, a reklamodawcy
Szaleństwo zakupów w ostatnich dniach listopada ogarnia polski internet. Efekt Black Friday i Cyber Monday nie jest może w Polsce tak silny, jak choćby w USA, jednak ma widoczny wpływ na zachowania zakupowe Polaków, którzy chętniej niż w innych okresach roku przeglądają strony z kategorii “Zakupy online”. Handlowe święto zauważają rzecz jasna również reklamodawcy –...
Dane z raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej woj. podlaskiego z 2021 r. wskazują, że obecnie jest to jedno z najstarszych województw Polski. Od wielu lat niezmiennie rośnie tam liczba osób w wieku 65 plus. Niestety, prawdopodobnie rośnie też skala przemocy wobec starszych osób. Trudności z oszacowaniem skali związane są z tym, że rzadko jest zgłaszana.
3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764