logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zakłady Artystyczne ART: Poligrafia 2013 i 20-lecie działalności

  PR 24.04.2013, przeczytano 1058 razy

Obchodzące 20-lecie działalności Zakłady Artystyczne ART już w ubiegłym roku - podczas obecności na targach drupa - rozpoczęły obchody swojego jubileuszu. Zakończy je udział i prezentacja oferty na tegorocznych targach Poligrafia 2013 w Poznaniu, które odbywać się będą w dniach 21-24 maja.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zaklady-artystyczne-art%3A--poligrafia-2013-i-20-lecie-dzialalnosci,18543,artykul.html

Firma zaprasza na swoje stoisko numer 95 w hali 5. Będą tu prezentowane urządzenia z jej bogatego portfolio m.in. systemy JUST Normlicht i GL Optic. Goście targowi będą mogli również uzyskać informacje na temat urządzeń Duplo International, której przedstawicielem są Zakłady Artystyczne ART, a także na temat energooszczędnych i inteligentnych systemów oświetlenia, opartych na technologii LED firmy Siled Sp. z o.o., które znajdują się w ofercie.

Zakłady Artystyczne ART od wielu lat są cenionym i jednocześnie wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim rozwiązań niemieckiej firmy JUST Normlicht. To światowy lider w produkcji urządzeń do kontroli koloru oraz rozwiązań w zakresie kalibracji i profilowania dla przemysłu graficznego. Od ponad 30 lat dostarcza on na rynki światowe najwyższej jakości standaryzowane oświetlenie oraz sprzęt do efektywnego zarządzania barwą. Z oferowanych przez JUST Normlicht rozwiązań korzystają drukarnie, przygotowalnie DTP, pracownie graficzne i fotograficzne oraz wiele innych firm i osób, które profesjonalnie zajmują się pracą z kolorem.

Cieszy nas fakt – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART - że również rodzimi drukarze coraz częściej zdają sobie sprawę jak olbrzymie znaczenie w procesie produkcji poligraficznej ma odpowiednie światło. Jest ono niezmiernie istotne przy postrzeganiu kolorów - nieodpowiednie oświetlenie wyraźnie zniekształca barwę i uniemożliwia jej precyzyjną ocenę. Dlatego, podczas profesjonalnej oceny koloru, konieczne jest zapewnienie właściwych warunków oświetleniowych tj. znormalizowanego światła, które pozwoli na trafne oszacowanie barwy wydruku, fotografii, czy innego obiektu. W tym pomocne są - znajdujące się w naszej ofercie od wielu już lat - urządzenia JUST Normlicht. Dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego stoiska w Poznaniu, gdzie będzie można się z nimi zapoznać”.

Wśród promowanych podczas tej imprezy rozwiązań będzie m.in. JUST Normlicht Virtual Proof Station - system elektronicznej kontroli druku wg technologii ISO 3664. To rozwiązanie – jak zapewnia producent – jest idealne w pracy każdej nowoczesnej drukarni, dla której standardy jakości stanowią podstawę działalności. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest skrócenie czasu realizacji danego zlecenia. Rozwiązanie to przynosi użytkownikom również oszczędności – ogranicza bowiem znacząco wielokrotne, tradycyjne i kosztowne cyfrowe wydruki kontrolne podczas produkcji poligraficznej. Kolejnymi prezentowanymi rozwiązaniami JUST Normlicht na stoisku Zakładów Artystycznych ART będą: Proof Station 20SP - stanowisko kontroli druku oparte o normę ISO 3664:2009, wyposażone w cyfrowy regulator natężenia światła oraz w port USB do zarządzania technologią soft proofingu oraz JUST Normlicht LED Color Viewing Light - nowoczesny system do kontroli kolorów (znajdujący zastosowanie w wielu branżach, nie tylko w poligrafii), bazujący na technologii LED. Przy zastosowaniu oprogramowania LED Control pozwala on na zarządzanie pełną gamą temperatury barwowej.

Kolejną prezentowaną podczas targów Poligrafia 2013 na stoisku Zakładów Artystycznych ART marką, będącą jednocześnie w ofercie tej firmy, jest GL Optic. Firma ta wyspecjalizowała się w produkcji standaryzowanych systemów oświetleniowych m.in. dla przemysłu poligraficznego, choć oferuje swoje rozwiązania również w wielu innych branżach np. medycznej. GL Optic oferuje kompletne linie innowacyjnych produktów przeznaczonych do precyzyjnego, spektralnego pomiaru światła (wszystkie znajdują się w ofercie Zakładów Artystycznych ART). Wśród nich znajdują się zarówno poręczne spektrometry do codziennej kontroli jakości źródeł światła, urządzenia do pomiarów energii promieniowania diod LED, a także precyzyjne narzędzia pomiarowe luminancji płaskich monitorów LCD, plazmowych i LED. Wśród rozwiązań tej firmy, promowanych na tegorocznych targach Poligrafia 2013, będzie m.in. GL Optic Spectis 1.0 Touch – nowoczesny i precyzyjny minispektrometr do codziennej kontroli jakości źródeł światła. To – jak zapewnia producent - idealne urządzenie do pomiaru i oceny jakości pojedynczych źródeł, jak również do badania kompletnych instalacji oświetleniowych.

Urządzenia z naszej oferty rewolucjonizują współczesną poligrafię, umożliwiając precyzyjne dobieranie i ocenę barw, co ma ogromne znaczenie w codziennej pracy każdego zakładu poligraficznego, a jednocześnie pozwala mu uzyskać przewagę konkurencyjną na trudnym rynku zleceń. Dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania z nami podczas targów Poligrafia. Nasze 20-letnie doświadczenie w branży sprawia, że jesteśmy w stanie dopasować dla każdej z firm rozwiązanie najbardziej odpowiednie do jej aktualnych potrzeb. Liczne osiągnięcia, jakie odnotowaliśmy przez lata naszej działalności, to najlepsza wizytówka tego, co oferujemy i czym się zajmujemy. Mam tu na myśli wdrożenia zarówno w największych zakładach poligraficznych w naszym kraju, jak również w mniejszych drukarniach, które dostrzegają potrzebę posiadania innowacyjnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że tegoroczna Poligrafia będzie kolejną okazją do spotkania z przedstawicielami takich właśnie firm” – mówi Sławomir Wojtaś.

Zakłady Artystyczne ART oferuje również urządzenia drukujące marki Xerox i Oki oraz sprzęt peryferyjny pomocny w procesie druku m.in. urządzenia kalibrujące firmy X-Rite, oprogramowanie Adobe, komputery Apple i Dell, tablety Wacom i monitory Eizo.

Źródło: Zakłady Artystyczne Art

www.art.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Karl Knauer z kontraktem subskrypcyjnym Heidelberga
Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w...
Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
„Print Evolution Journey” – pod takim hasłem Konica Minolta prezentowała swoje rozwiązania podczas targów RemaDays Warsaw 2020. Znalazły się wśród nich: nowy w ofercie firmy ploter wielkoformatowy AccurioWide 200, znana już z rynku maszyna do uszlachetniania – MGI Jetvarnish 3DS oraz rozwiązania z obszaru rzeczywistości rozszerzonej – Augmented RealityAR wraz z dedykowaną...
Amagraf podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Firma Amagraf przygotowała na targi RemaDays Warsaw aż trzy premierowe w Polsce pokazy nowych maszyn. Pierwsza z nich to wielkoformatowy ploter płaski LED-UV firmy Mutoh. Druga to XpertJet 1641SR -  jeden z najnowszych ploterów  żywicznych/eko-solwentowych firmy Mutoh. Ostatnia z premier to ploter tnący z udoskonalonej serii - Graphtec CE7000-160. Na stoisku zorganizowano także...
Agfa podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Codzienne pokazy płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED z zastosowaniem różnych podłoży sztywnych; prezentacja licznych próbek, zrealizowanych na ploterach wielkoformatowych Agfa i składających się na wystrój stoiska; setki spotkań biznesowych z klientami firmy z segmentu druku wielkoformatowego i cyfrowego prepressu – to najkrótsze podsumowanie jej...
Granpak inwestuje w technologię Koenig & Bauer
W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą  „Innowacyjne opakowanie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764