logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zakłady Artystyczne Art na targach Drupa na stoiskach partnerów

  PR 22.03.2012, przeczytano 1060 razy

Obchodząca w tym roku swoje dwudziestolecie działalności firma Zakłady Artystyczne ART będzie obecna na stoiskach swoich partnerów podczas targów drupa 2012 - najważniejszej tegorocznej imprezy dla branży poligraficznej. Podczas odbywających się od 3 do 16 maja w Düsseldorfie targów jej przedstawicieli będzie można spotkać na stoiskach firm: Just-Normlicht, na którym swój sektor będzie mieć również GL Optic (hala 8B, stoisko A01); Duplo International (hala 13, stoisko B53), Xerox (hala 8B).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zaklady-artystyczne-art-na-targach-drupa--na-stoiskach-partnerow,15060,artykul.html

Zakłady Artystyczne ART będą również na drupie promować energooszczędne i inteligentne systemy oświetlenia, oparte na technologii LED firmy Siled Sp. z o.o. Wszyscy chętni, którzy chcieliby się spotkać podczas targów z przedstawicielem Zakładów Artystycznych ART proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 604 550 500 lub mailowo: slawomir.wojtas(at)art.com.pl.

Zakłady Artystyczne ART obchodzą w tym roku jubileusz dwudziestolecia swojej działalności – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART. - To również rok kolejnej edycji największych targów w naszej branży. Nie mogłoby nas więc na tej imprezie zabraknąć. Wszyscy nasi partnerzy zaprezentują tam swoje najnowsze rozwiązania technologiczne. Nasza obecność ułatwi wszystkim zainteresowanym tymi rozwiązaniami gościom z Polski ewentualny kontakt z ich producentami; chętnie oprowadzimy klientów po stoiskach naszych partnerów, by przybliżyć im ich ofertę.

Zakłady Artystyczne ART od wielu już lat są wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim rozwiązań firmy Just-Normlicht. Firma ta podczas targów drupa 2012 zaprezentuje swoje nowe, kompaktowe rozwiązania w zakresie standaryzacji oświetlenia. Wśród prezentowanych modeli będą między innymi: LED Color Viewing Light – box do kontroli kolorów, LED CVL XL Hybrid – system oświetleniowy do kontroli wydruków, stoły podświetlane Litho Light Tables oraz produkty dla DTP i fotografii.

Tego rodzaju rozwiązania rewolucjonizują współczesną poligrafię, umożliwiając precyzyjne dobieranie i ocenę barw, co ma ogromne znaczenie w codziennej pracy każdego zakładu poligraficznego. Obecnie nie tylko duże zakłady, ale również małe drukarnie wiedzą, jak istotnymi dla całego procesu produkcji są systemy oświetleniowe, umożliwiające prawidłową ocenę barw. Dlatego jesteśmy przekonani, że rozwiązania tego producenta będą się cieszyć dużym zainteresowaniem podczas tegorocznej edycji targów drupa – mówi Sławomir Wojtaś.

Na stoisku Just-Normlicht swój sektor będzie mieć również GL Optic. To marka pod którą Just-Normlicht projektuje i dostarcza kompletną linię produktów, przeznaczonych do precyzyjnego, spektralnego pomiaru światła. Podczas targów drupa 2012 firma zaprezentuje m.in. GL Optic mini-spectrometer – precyzyjny i podręczny spektrometr do codziennej kontroli jakości źródeł światła; GL Optic profi-spectrometer - zaawansowany spektroradiometr z systemem OSR do redukcji światła rozproszonego, uzyskujący najwyższą precyzję w pomiarach światła; GL Optic integrating sphere 205 mm – kulę całkującą do pomiaru strumienia świetlnego i energii promieniowania diod LED; GL Optic integrating sphere 48 mm – przystawkę pomiarową dla mini-spektrometru do pomiaru strumienia świetlnego diod LED i innych małych źródeł światła; GL Optic displaysensor - przystawkę dla mini-spektrometru do pomiaru luminancji płaskich monitorów LCD, plazmowych i LED, a także oprogramowanie GL Optic. To rozwiązania, które z pewnością zainteresują nie tylko przedstawicieli branży poligraficznej, ale wszystkich producentów oświetlenia czy inne firmy, dla których pomiar światła ma kluczowe znaczenie – mówi Sławomir Wojtaś.

Warto wspomnieć, że Zakłady Artystyczne ART, nieustająco rozwijające swoją ofertę, w ostatnim czasie poszerzyły ją w zakresie systemów oświetleniowych. Do systemów umożliwiających prawidłową ocenę barw dołączyły inteligentne i energooszczędne systemy oświetleniowe, oparte na technologii LED firmy Siled Sp. z o.o. Zapewniają one użytkownikom długowieczność, innowacyjność, szybkość za- i wyłączania, naturalne białe światło, elastyczne i oszczędne zarządzanie mocą, precyzyjne ukierunkowanie strumienia świetlnego i bezpieczeństwo użytkowania. Ważnym jest inwestycja firm zarówno poligraficznych, ale również z każdej innej branży w tym zakresie nie tylko dlatego, że są to doskonałe rozwiązania, ale przede wszystkim dlatego, że zapewniają one użytkownikom oszczędności, gwarantują bezpieczeństwo oraz są odpowiedzią na przepisy prawne, które narzucają zastosowanie odpowiedniego rodzaju oświetlenia – mówi Sławomir Wojtaś.

Od niedawna w ofercie Zakładów Artystycznych ART są również maszyny introligatorskie Duplo. Producent tych urządzeń zaprezentuje podczas targów drupa swoje najnowsze rozwiązania. Jego stoisko podzielone zostanie na trzy sekcje. Będą one poświęcone odpowiednio: oprawie zeszytowej, książkowej oraz cyfrowemu wykańczaniu wydruków. W pierwszej sekcji poświęconej oprawie zeszytowej znajdzie się m.in. nowy system szycia grzbietowego Duplo DBMi, umożliwiający produkcję broszur zarówno drukarniom cyfrowym jak i offsetowym. W sekcji stoiska Duplo International, poświęconej oprawie książkowej, na uwagę zasługuje system FKS PrintBind KB-4000PUR – jednoszczękowa oklejarka do obsługi „oprawy na żądanie” w oparciu o technologię PUR. Tu również prezentowana będzie oklejarka DPB-500PUR, która oferuje wysoki poziom precyzji i bezpieczeństwa przy trwałej oprawie klejonej książek drukowanych zarówno cyfrowo jak i offsetowo. W części poświęconej cyfrowemu wykańczaniu wydruków producent ten zaprezentuje m.in. Docucutter DC-745 - finiszer produkcyjny ze zintegrowanym systemem falcowania. Podczas targów drupa 2012 firma Duplo zaprezentuje po raz pierwszy cały szereg opcji wzbogacających ten system. W tej sekcji prezentowany będzie również Digital System 5000 Pro – wydajny system do cyfrowej produkcji broszur. Akceptuje on sekwencyjnie drukowane zestawy arkuszy, wychodzące bezpośrednio z cyfrowych urządzeń drukujących. Zestawy te są bigowane, wzdłużnie rozcinane, falcowane i obcinane, dzięki czemu w jednym przebiegu powstaje kompletna, wykończona z wysoką jakością broszura. Kolejne prezentowane urządzenie - Ultra 200A - jest odpowiednie zarówno dla drukarń cyfrowych, jak i offsetowych, umożliwiając lakierowanie UV, stanowiące bardziej efektywną kosztowo metodę w stosunku do laminacji.

Warto dodać, że oferta Zakładów Artystycznych ART obejmuje także szereg innych urządzeń, które usprawniają i poprawiają jakość pracy na każdym etapie procesu produkcyjnego – zaczynając od projektu graficznego, na druku i procesach introligatorskich kończąc. Firma oferuje m.in. najnowsze oprogramowanie do grafiki i projektowania Adobe, szeroki wybór drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Xerox oraz OKI, profesjonalne narzędzia do kalibracji i profilowania X-Rite, wzorniki kolorów Pantone, tablety Wacom, komputery Apple, profesjonalne monitory graficzne EIZO. Wszystkie te firmy będzie można spotkać na targach drupa 2012.

Źródło: Zakłady Artystyczne Art

www.art.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza w Europie maszyna Printflood 300A UV&AQ z lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo w Cewe Polska
„To jest moja maszyna” - tak po 15 minutach testów urządzenia uszlachetniającego lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo powiedziała jedna z pracownic firmy CEWE Polska z Kędzierzyna-Koźla, będąc pod wrażeniem prostoty jego obsługi. To jednak nie najważniejsza cecha maszyn lakierujących z oferty tego dostawcy. Jak podkreśla Roland Cedzich, kierownik produkcji w tym...
SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego...
Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro V20100. Maszyna wykorzystywana jest głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP. Drukarnia...
Technologia RFID, innowacyjne etykiety i sklepy przyszłości oczami Mark Andy
Automatyczny sklep - bez personelu, typowej kasy samoobsługowej, ale za to z aplikacją na smartfona, dającą dostęp do około tysiąca produktów. Znajdują się w nim artykuły głównie spożywcze, ale także chemiczne i kosmetyki. Można tu też kupić wodę i inne napoje, słodycze, kawę, herbatę, zdrowe przekąski, dania gotowe, a także przechowywane w lodówkach...
Max Print z krajarką Baumannperfecta 92 i podnośnikiem stosu z oferty Avargraf
W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Oba dostarczyła firma Avargraf - jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim - która  od 1993 roku jest także...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764