logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zakłady Artystyczne ART na targach Poligrafia 2007

  PR 16.04.2007, przeczytano 1853 razy
ilustracjastrzałka
Sławomir Wojtas i Urlich Kolnik

Systemy oświetleniowe – proofStation 20 oraz zastosowane w nich świetlówki nowej generacji - JUST daylight 5000 proGraphic prezentowane były podczas marcowych targów Poligrafia w Poznaniu na stoisku Zakładów Artystycznych ART - jedynego w Polsce dystrybutora sprzętu oświetleniowego firmy JUST Normlicht.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zaklady-artystyczne-art-na-targach-poligrafia-2007,5414,artykul.html

Produkty te cieszyły się, mimo faktu, że znajdują się już od jakiegoś czasu w ofercie tej firmy, ogromnym zainteresowaniem zwiedzających wystawę.

Szczególnym zainteresowaniem obdarzali prezentację Zakładów Artystycznych ART ci, dla których właściwe zarządzanie kolorem jest sprawą niezmiernie ważną w codziennej produkcji. Prawidłowe zarządzanie możliwe jest wówczas, kiedy w całym procesie produkcji zachowane są odpowiednie warunki oświetleniowe. Elektroniczna regulacja natężenia światła umożliwia w codziennej pracy odpowiedni dobór i ocenę barw, co ma kluczowe znaczenie dla całego procesu produkcji. Na szacowanie kolorów znacząco wpływa zjawisko zwane metaweryzmem i jest ono szczególnie istotne w przemyśle poligraficznym. Standardy (oparte na czterech elementach, które brane są pod uwagę: jakość światła, rodzaj otoczenia, jasność i równość oświetlanej powierzchni a także zapobieganie błyszczeniu) określa norma ISO i muszą ją spełniać wszystkie urządzenia oświetleniowe. Prezentowane na targach produkty JUST Normlicht stwarzają optymalne warunki do krytycznego szacowania koloru w trakcie obróbki cyfrowej: od monitora komputera projektanta, poprzez proofer w przygotowalni, aż po finałowy wydruk w drukarni.

Światło nowej generacji, jakie uzyskuje się przy wykorzystaniu urządzeń JUST, zrewolucjonizowało, jak twierdzi Urlich Kolnik, dyrektor sprzedaży firmy JUST Normlicht (obecny na targach) procesy poligraficzne. Dzięki możliwościom, jakie proponuje nasza firma – mówi – a także gwarancji najwłaściwszego doboru oświetlenia potrzebnego dla odpowiedniego szacowania koloru, jaką dają nasze produkty, również polskie drukarnie coraz bardziej doceniają znaczenie oświetlenia we własnych zakładach.

Dowodem na to – dodaje Sławomir Wojtaś, dyrektor w Zakładach Artystycznych ART – jest duża liczba odwiedzających nasze stoisko, którzy przychodzą z konkretnymi pytaniami, chcąc uzyskać jak najwięcej informacji na temat zarządzania kolorem i jego wpływu na proces produkcji.

Stoły oświetleniowe firmy JUST Normlicht to najnowszej generacji systemy kontroli jakości koloru. Charakteryzują się wyrównanym poziomem emisji światła, zapewniają jasne, pozbawione cienia, refleksów, błysków i odbicia środowisko oświetleniowe. Wyposażone są w pięć różnych modułów oświetleniowych oraz elektroniczny sterownik; umożliwiają prace zdalną. Systemy proofStation wyposażone są nie tylko we wszystkie najnowsze technologie jakości oświetlenia, ale również w nowe możliwości odpowiadające wymaganiom najnowszych systemów proofingu.

Firma JUST Normlicht – mówi Urlich Kolnik - to jeden z liderów w produkcji znormalizowanych technologii oświetleniowych, a jej bogata oferta gwarantuje wybór odpowiedniego oświetlenia dla każdej firmy poligraficznej.

Tym bardziej cieszy nas fakt – podsumowuje Sławomir Wojtaś - że dostrzegają to również zwiedzający targi, co jest znakiem tego, że świadomość konieczności posiadania odpowiednich przyrządów do szacowania kolorów w polskich drukarniach wciąż rośnie. Jestem przekonany, że targi te zaowocują jeszcze większą sprzedażą tych urządzeń, bo już podczas imprezy wielu klientów wyraziło zainteresowanie prezentowanymi na naszym stoisku rozwiązaniami, a dla wielu z nich otworzyliśmy procesy handlowe. Warto też wspomnieć, że ART to firma posiadająca w swojej ofercie profesjonalne produkty niezbędne do pracy twórczej. Posiada autoryzacje jako Business Partner w firmie Xerox, jest również parnterem firm X-Rite, Adobe oraz Quark.

Źródło: Zakłady Artystyczne Art

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies. Mariaż ten ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla...
Seria Ricoh Pro C9200 w drukarni Totem
Drukarnia Totem ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane  m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach Fespa i Printing United” – prezentacje rozwiązań Agfa dedykowanych wielkoformatowemu drukowi inkjetowemu
Wobec odwołania dwóch istotnych imprez targowych, dedykowanych drukowi cyfrowemu – Fespa i Printing United – firma Agfa podjęła decyzję o zaprezentowaniu przygotowanych z myślą o nich rozwiązań w sposób wirtualny. W dniach 6-9 października br. w jej centrali w Mortsel odbył się cykl webinariów pod wspólną nazwą Studio 5D10 (nawiązano w ten...
„Let’s pack” – podróż po świecie opakowań z Konica Minolta i maszyną Accuriojet KM-1
„Let’s pack” – to hasło najnowszej kampanii promocyjnej Konica Minolta, prezentującej wszechstronność i szerokie możliwości maszyny inkjetowej AccurioJet KM-1 w zakresie produkcji opakowań wraz z ich uszlachetnieniem na urządzeniu MGI JetVarnish 3D EVO oraz z zastosowaniem aplikacji genARate, wykorzystującej technologię  rozszerzonej rzeczywistości. Ma...
Konica Minolta Business Solutions Europe ogłosiła swoją decyzję o wycofaniu się z udziału w targach Drupa 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764