logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Zaokrąglone narożniki przy cięciu liter

   18.07.2003, przeczytano 6638 razy

Mam problem z wycinanie materiału "flex" (na koszulki). Kupiłem nowy nóż specjalny do tego typu materiału, lecz po wycięciu efekt jest taki, że litery są pozaokrąglane. Problem dotyczy wyłącznie liter.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zaokraglone-narozniki-przy-cieciu-liter,1735,artykul.html

ODPOWIEDŹ:Domyślam się, że używa Pan plotera z nożem wleczonym. Podejrzewam również, że problem dotyczy wyłącznie małych literek - do ok. 1 cm wysokości. Wyjaśnieniem problemu jest kwestia ustawienia offsetu noża. Noże do cięcia grubych folii mają inny kąt ostrza i dlatego trzeba zmienić ustawienie tego parametru. Wykonuje się to w menu plotera lub w ustawieniach programu do cięcia. Proszę mieć również świadomość, że plotery z głowicą wleczoną, ze względów techniczno-konstrukcyjnych, nie mogą idealnie wycinać bardzo małych grafik. Niedoskonałości cięcia są bardziej widoczne na grubszych foliach. Nie wiem jakiego plotera Pan używa, ale niektóre plotery tnące mają takie właśnie problemy z wycinaniem napisów na początku arkusza folii. Proszę sprawdzić, czy ten sam napis będzie poprawnie wycięty, jeżeli zostanie umieszczony 20-30 cm od początkowej krawędzi arkusza.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Paweł Szambelan

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Witam
proszę na ploterze ustawić ofset 0,75

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764