logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Zarządzanie drukiem – dominujące trendy w 2018

  PR 21.02.2018, przeczytano 1387 razy

Branża IT przechodzi dynamiczny proces przemiany, a zarządzanie drukiem nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Nabywcy urządzeń wielofunkcyjnych do biur są bardziej świadomi potrzeb, a co za tym idzie, wymagający – rzadziej skupiają się na specyfikacji technicznej maszyn. Parametry takie jak taktowanie procesora, pamięć RAM, czy wielkość dysku twardego przestają być głównym kryterium wyboru.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zarzadzanie-drukiem-%E2%80%93-dominujace-trendy-w-2018,35530,artykul.html

W dziedzinie zarządzania drukiem dominują trzy trendy, które odegrają istotną rolę w 2018 i kolejnych latach: 

Integracja z chmurą

Według eksperta z firmy Konica Minolta klienci coraz częściej interesują się kwestią integracji urządzeń wielofunkcyjnych z chmurą.

– Prowadzenie dokumentacji papierowej w firmach to nadal bardzo powszechne zjawisko, ale zmienia się rola samego urządzenia – nie jest to już tylko maszyna do druku, ale punkt wejścia i wyjścia dla obiegu dokumentów w organizacji. Ta zmiana wymusza konieczność integrowania urządzeń wielofunkcyjnych z systemami do zarządzania obiegiem dokumentów. Motywacją do przeprowadzenia takich zmian jest między innymi kwestia bezpieczeństwa – szczególnie w perspektywie wchodzącego w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – mówi Michał Sterniński, Product Development Manager z firmy Konica Minolta Business Solutions Polska.

Według badania przeprowadzonego przez AIIM 75% ankietowanych twierdzi, że dane przechowywane w chmurze będą bardziej lub przynajmniej tak samo bezpieczne, jak na ich własnych serwerach. Jak podaje PwC, w 2017 roku aż 48% usług IT świadczyli zewnętrzni dostawcy w ramach rozwiązań chmurowych. Do 2026 roku ta liczba może wzrosnąć nawet do 73%.

Druk mobilny

Firmy coraz częściej umożliwiają pracę zdalną, rośnie również liczba urządzeń przenośnych wykorzystywanych na co dzień przez pracowników – dlatego przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenia rozwiązań z zakresu druku mobilnego. W przypadku pracy zdalnej zlecenie wydruku najczęściej odbywa się w chmurze i jest zarządzane z poziomu centralnego systemu. Możliwe jest wówczas zdefiniowanie konkretnej osoby, która będzie mogła odebrać dokumenty w firmie (np. asystentka, sekretarka lub osoba pracująca przy tym samym projekcie). Oprócz zadbania o kwestie przekazania wydruków odpowiedniej osobie istotne jest zapewnienie kompleksowego bezpieczeństwa przechowywania i przesyłania wszystkich danych (szyfrowanie klient do serwera, serwer do urządzenia) – przykładowo za pomocą rozwiązania VPN.

Wsparcie posprzedażowe i UX

Z dnia na dzień, większe znaczenie odgrywa obsługa posprzedażowa zarówno w zakresie serwisu, jak i codziennego użytkowania maszyn.

Źródło: Konica Minolta

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gospodarka światowa a pandemia - wywiad z Krzysztofem Sadeckim
Jaki wpływ na gospodarkę światową ma w tej chwili koronawirus? Co będzie dalej? O tym, jak pandemia wywraca do góry nogami gospodarkę na świecie rozmawiamy z finansistą i analitykiem biznesowym Krzysztofem Sadeckim.
Pani K! - Felieton Roberta Załupskiego
Światowa superprodukcja „Kryzys czy Pani K” trwa w najlepsze. Ilustracja Andrzeja Pągowskiego do wydania OOH magazine z 2008 r. w tym roku nabiera zgoła innego znaczenia. Europejska panika (mam wrażenie, że reszta świata zachowuje więcej rozsądku) może wywołać kryzys, który w tym roku branży reklamowej i eventowej może dać mocno się we znaki. Może więc warto...
IGRZ - Ustawa krajobrazowa – pięć lat temu…

Uchwały krajobrazowe - stan prac: IGRZ - Ustawa krajobrazowa – pięć lat temu…

Pięć lat temu stwierdziliśmy, że Ustawa krajobrazowa jest zła, ponieważ tak posłowie, jak i senatorowie nie do końca zrozumieli intencje Prezydenta RP, autora projektu ustawy. Mówiliśmy, że nie można stanowić dobrego prawa opierając swoje sądy na powierzchownych ocenach rzeczywistości i koniunkturalnych poglądach.
Ewelina Łukasiak o kampanii Amundsen – „Odkrywaj Więcej” i złotym Effie
W zeszłym roku w konkursie Effie Awards złotą statuetkę w kategorii „Napoje alkoholowe” zdobyła marka Amundsen. Na czym skupiała się kampania „Odkrywaj Więcej” i co przełożyło się na jej sukces w tym prestiżowym konkursie?
HP przedstawia 8 trendów dla druku 3D i wytwarzania cyfrowego na 2020 rok
Przewidywania amerykańskiego producenta dotyczące przyszłości branży komentuje Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający w HP Inc Polska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764