logo
ZASOBNIK

Zasoby sieciowe, banki plików

Branżowy katalog WWW

W katalogu znajdziesz kolekcję serwisów poświęconych m.in. reklamie, grafice, poligrafii i dtp.
Redaguj go z nami! Zgłaszaj ciekawe adresy, oceniaj i komentuj jego zasoby. Jeżeli Twój serwis znajduje się już w Katalogu, zobacz jak poprawić własne notowania w naszym konkursie na najlepsze strony!

Najnowsze wpisy do Katalogu

Opis: Firma działa na rynku reklamy i poligrafii od 2006 roku. Zajmuje się dystrybucją urządzeń jak i elementów eksploatacyjnych do drukarek wielkoformatowych. Dostarcza drukarki wielkoformatowe, plotery ekosolwentowe oraz urządzenia plotujące klientom z branży poligraficznej oraz reklamowej. W ofercie produkty Epson, KeenCut, Summa, EFI, RIP-y Caldera, Onyx i ColorGATE, tusze Magenta-Vision.
Kategoria: Maszyny i urządzenia
Opis: LFP Industrial Solutions - to dystrybutor i integrator przemysłowych urządzeń cyfrowych, zarówno do druku, druku 3D jak i dalszych etapów przetwarzania. W ofercie rozwiązania do produkcji etykiet, plotery tnące, maszyny bigujące i frezujące, przemysłowe systemy druku DTG.
Kategoria: Maszyny i urządzenia
Opis: Firma specjalizuje się w doborze i sprzedaży ploterów, drukarek wielkoformatowych, atramentów i oprogramowania RiP, urządzeń sitodrukowych,drukarek etykiet, serwisie ploterów i drukarek wielkoformatowych solwentowych, sublimacyjnych i UV, wykonywaniu profili kolorystycznych, prowadzeniu szkoleń. W ofercie m.in. przemysłowe drukarki wielkoformatowe UV-LED – NoeCha, drukarki wielkoformatowe UV – MPAD, drukarki wielkoformatowe - OKI, sprzęt do sitodruku – HG Kippax, cyfrowe plotery tnące – Blackman & White, infoTEC, atramenty alternatywne.
Kategoria: Maszyny i urządzenia
Opis: Polona to największa biblioteka cyfrowa w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. W Polonie można znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, na przykład Kronikę Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina czy rysunki Norwida i Witkacego. Są tu obiekty reprezentujące cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
Kategoria: Różności / Materiały ilustracyjne
Opis: Kolejny po Fototece serwis internetowy, prezentujący scyfryzowaną kolekcję materiałów okołofilmowych ze zbiorów Filmoteki Narodowej. Na starcie prezentujemy ponad 2 500 plakatów i afiszów filmowych wraz z krótką ich charakterystyką. W planach sukcesywne powiększania tej kolekcji.
Kategoria: Wiedza / Projektowanie graficzne
Opis: Blog poświęcony materiałom, z których można korzystać za darmo i bez ograniczeń prawnych. Autor strony Kamil Śliwowski pomaga publikować otwarte zasoby, a nauczycielom, bibliotekarzom i trenerom wyszukiwać i wykorzystać je w ich pracy. Otwarte zasoby, nie tylko edukacyjne ale również te pochodzące z instytucji kultury, oraz nowe technologie w edukacji - to jego pasja i praca. Na co dzień działa w polskim Creative Commons i to stąd trafił do Fundacji Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowego i Fundacji Panoptykon. W pracy w nich nauczył się najwięcej o prawie autorskim, licencjach, bezpieczeństwie w sieci i edukacji medialnej.
Kategoria: Różności / Materiały ilustracyjne
Opis: Narodowe Archiwum Cyfrowe gromadzi, opracowuje oraz konserwuje fotografie, nagrania dźwiękowe oraz filmy, które wchodzą w skład państwowego zasobu archiwalnego (kilkanaście milionów zdjęć, kilkadziesiąt tys. nagrań audio, kilka tys. filmów). Część materiałów archiwalnych zgromadzonych w NAC została zdigitalizowana i jest dostępna w Internecie, w serwisie AUDIOVIS oraz SZUKAJWARCHIWACH.PL. Korzystanie z kopii materiałów prezentowanych w tych serwisach – jeśli nie zaznaczono inaczej – pozbawione jest wszelkich opłat.
Kategoria: Różności / Materiały ilustracyjne
Opis: Wtyczki, skrypty, actions dla Adobe Illustratora (kilka skryptów dla InDesigna). Rick Johnson od 1993 r. lat tworzy pluginy dla Adobe Illustratora, pracując jednocześnie jako grafik i ilustrator.
Kategoria: Oprogramowanie / Plugins, actions, makra, komponenty
Opis: Oprogramowanie wspomagające projektowanie i przygotowanie do produkcji opakowań oraz elementów POS (standy, displaye itp.) z kartonu, tektury i tworzyw sztucznych. Pakiet umożliwia projektowanie, testowanie, tworzenie prezentacji 3D oraz przygotowanie projektu do obróbki maszynowej. Współpracuje z oprogramowaniem Adobe Illustrator. Pakiet składa się z modułów dostępnych w kilku kombinacjach typu bundle. Możliwość pobrania demo po rejestracji.
Kategoria: Oprogramowanie / CAD/CAM i grafika 3D
Opis: Producent oprogramowania CAD/CAM, m.in. VisualCAD/CAM, RhinoCAM, VisualCAM (m.in. VisualMILL), AlibreCAM, FreeMILL.
Kategoria: Oprogramowanie / CAD/CAM i grafika 3D
Opis: Program wspomagający cięcie folii bezpośrednio z programów CorelDRAW, Adobe Illustrator, Inkscape, AutoCAD, InDesign, CorelDesigner. Cięcie z tych aplikacji odbywa się z ominięciem eksportu do formatów obsługiwanych przez specjalistyczne oprogramowanie do cięcia, działając na zasadzie wtyczki.
Kategoria: Oprogramowanie / Praca z ploterem, RIP-y
[ Więcej nowości | Strona główna Katalogu ]

Korzystanie z zasobów Banku wymaga zalogowania lub założenia konta.

Bank klipartów wektorowych

Najnowsze: Najpopularniejsze:
REKLAMA
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone