logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zatrzymanie opakowań produktów Gellwe na podstawie wyroku sądu

  PR 28.05.2021, przeczytano 442 razy
ilustracjastrzałka

Skutkiem czynów nieuczciwej konkurencji FoodCare Sp. z o.o. względem Dr. Oetker Polska Sp. z o.o., Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu następujących produktów marki Gellwe: Proszek do pieczenia, Cukier Wanilinowy, Żelatyna, Soda Oczyszczona, Babeczki z kawałkami czekolady, Babeczki czekoladowe, Babka o smaku cytrynowym, Ciasto Czekoladowe XXL.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zatrzymanie-opakowan-produktow-gellwe-na-podstawie-wyroku-sadu,391658,artykul.html

Firma Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. wystąpiła do Sądu Okręgowego w Katowicach z wnioskiem o zabezpieczenie jej roszczeń wobec FoodCare Sp. z o.o. dotyczących opakowań ww. produktów marki Gellwe. Roszczenia wynikają z faktu popełnienia przez FoodCare Sp. z o.o. czynów nieuczciwej konkurencji, stanowiących naruszenie chronionych prawem interesów Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. Właściciel marki Gellwe wykorzystał bowiem na opakowaniach swoich produktów utrwalony wizerunek dobrze znanych i wprowadzonych wcześniej na rynek  opakowań produktów marki Dr. Oetker.

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach, XXIV Wydział Własności Intelektualnej, z dnia 30.04.2021 r. Dr. Oetker Polska sp. z o.o. uzyskała zabezpieczenie roszczeń wobec FoodCare Sp. z o.o. (sygn. akt XXIV GWo 13/21). Zabezpieczenie dotyczy ww. produktów dostępnych w sprzedaży pod marką Gellwe i polega na:

  • zakazaniu FoodCare Sp. z o.o., na czas trwania procesu, używania w obrocie gospodarczym dla wyżej wymienionych produktów opakowań w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze o wyglądzie jak przedstawiony powyżej;
  • zajęciu wskazanych opakowań produktów marki Gellwe znajdujących się w przedsiębiorstwie Foodcare Sp. z o.o. lub jakiejkolwiek innej lokalizacji, co do której ustali się fakt ich składowania;   
  • zagrożeniu nakazaniem zapłaty kary 10.000 PLN za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare Sp. z o.o. powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tych opakowań w obrocie gospodarczym.

Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. podkreśla, że przed złożeniem wniosku o zabezpieczenie roszczeń podjęła starania, aby polubownie rozwiązać spór. W tym celu prowadzono rozmowy z FoodCare Sp. z o.o. Jednak nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Wobec powyższego, Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. była zmuszona dochodzić ochrony na drodze sądowej.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 30.04.2021r. (sygn. akt XXIV GWo 13/21) nie jest prawomocne. FoodCare Sp. z o.o. może wnieść zażalenie na to postanowienie. Jednak jest ono już wykonalne, a FoodCare Sp. z o.o. ma obowiązek stosować się do jego treści.

Źródło: Dr. Oetker Polska

www.oetker.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Zabrakło ilustracji porównawczej.

Co wcale nie dziwi, wszak wtedy czytelnik mógłby sobie niepotrzebnie wyrobić inne zdanie...

avatar użytkownika
,

Zwróć się do Dr. Oetkera, nie mamy pojęcia które konkretnie opakowania stały się przedmiotem roszczeń i nie mamy żadnego tytułu aby uzupełniać tego typu komunikat wystosowany przez firmę.  

,

Czyli na rympał opublikowałeś coś, co jest z założenia NIEPEŁNE, bo nie zawiera informacji najważniejszej z punktu widzenia treści.

Jesteś wydawcą czy tylko klikasz co każą?
  

avatar użytkownika
,

Jak wiele innych mediów publikujemy notki prasowe pochodzące od firm, a nie od redakcji, odpowiednio je oznaczając. Jeżeli taka formuła Ci nie odpowiada - nie czytaj, natomiast przyjmij do wiadomości że redakcyjne ingerencje się w tej formule nie mieszczą.  

,

I nadal to TY odpowiadasz za to, co w Signs opublikowałeś a nie inne media.  

avatar użytkownika
,

W zakresie określonym prawem - tak. W zakresie merytorycznym tylko za to co podpisane jest jako materiał redakcyjny. Wydawca nie odpowiada merytorycznie za wpisy na forum, ogłoszenia na giełdzie albo zewnętrzne notki prasowe.  

,

I nadal to Ty odpowiadasz za to, czego nie opublikowałeś w Signs, bo uznałeś, że kłamstwo/niedomówienie/manipulację/insynuację firmy przesyłającej materiał zauważy zbyt mało osób, by było warto być RZETELNYM.  

avatar użytkownika
,

Osoby czytające ten materiał są uczciwie uprzedzane że nie bierzemy za niego odpowiedzialności i że reprezentuje punkt widzenia firmy. Osoby o przeciętnym, a nawet niskim ilorazie inteligencji powinny sobie w takiej sytuacji poradzić z oceną materiału i wyrobieniem do niego właściwego dystansu. Jeśli ktoś ma z tym kłopot to prawdopodobnie wchodzą tu w grę jakieś emocjonalne problemy z którymi walczyć powinien specjalista, a nie media.  

,

I nadal to Ty odpowiadasz za to, czego nie opublikowałeś w Signs, bo uznałeś, że kłamstwo/niedomówienie/manipulację/insynuację firmy przesyłającej materiał zauważy zbyt mało osób, by było warto być RZETELNYM.
Przykro mi.
  

avatar użytkownika
,

Istnieje teoria zgodnie z którą konsekwentne powtarzanie kłamstwa przez propagandę czyni z niego prawdę w oczach odbiorców, ale przeceniasz swoje możliwości propagandowe.  

,

Rzetelność nakazuje opublikować materiał pełny albo odstąpić od publikacji.
Zwłaszcza, że to nie jest materiał PR, tylko informacja o sporze prawnym, i tutaj bez rzetelności jest się po prostu frajerem działającym na rzecz jednej ze stron.
  

avatar użytkownika
,

Dobrze, że się wreszcie zgadzamy - dokładnie tak robimy. Publikujemy pełny materiał, który ma oczywisty PR-owski charakter, promując stanowisko i reprezentując interes jednej ze stron sporu.  

,

Ordynarnie kłamiesz.
To nie jest pełny materiał.
  

avatar użytkownika
,

Jest pełny, został opublikowany w oryginale. Jeżeli masz inne informacje zgłoś się do Dr Oetkera, będzie mógł nas pozwać.  

,

Jesteś zwykłym tchórzem.
  

avatar użytkownika
,

Tym bardziej zgłoś się do Dr Oetkera - musisz z tym wreszcie zrobić porządek!  

,

Tak zróbmy. Ty nadal publikuj nierzetelne materiały, a inni będą walczyć.  

avatar użytkownika
,

Co w tym materiale jest nierzetelnego? Warto o to zapytać dla Twojego własnego dobra, zanim zgłosisz się z pretensjami do Dr Oetkera...  

,

Jestem przekonany, że nic.
Przecież gdyby był nierzetelny, to nie opublikowałbyś go.


Ah, wait....
  

avatar użytkownika
,

No dawaj, dawaj - śmiało... Masz coś, czy blefujesz?  

,

ja tu jestem dla beki.
Z Ciebie też.
  

avatar użytkownika
,

Nie wygląda na to - to co robisz nosi raczej znamiona leczenia jakichś kompleksów.  

,

Tak sobie tłumacz.
Swoją indolencję w kwestii twa też.
  

avatar użytkownika
,

Linie TWA zostały przejęte przez American Airlines już w 2001 roku. Nie mogliśmy temu zapobiec.  

,

tia...  

Najnowsze w tym dziale

Mbank po raz drugi partnerem MFF Nowe Horyzonty
Bezkompromisowe, artystyczne kino czeka na gości 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. mBank po raz drugi jest partnerem Festiwalu i zaprasza wszystkich pasjonatów dziesiątej muzy na prawdziwą ucztę pod hasłem „więcej nowych horyzontów”.
Samsung The Wall o przekątnej 1000” trafia do globalnej sprzedaży
Samsung wprowadził właśnie na globalny rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Nowa technologia przetwarzania AI, zwiększona częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz i wszechstronne możliwości instalacji sprawiają, że najnowszy The Wall po raz kolejny wyznacza standardy dla technologii wyświetlania. Ogromny ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną...
Nowe wyzwania, którym musiały w pandemii stawić czoła działy marketingu, sprawiły, że znacząco wzrósł poziom zaufania do nich. Z drugiej edycji badania liderów marketingu w Polsce „CMO Survey 2021” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte Digital we współpracy z HRK oraz Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR wynika...
Roland DG ogłasza wprowadzenie nowych ploterów tnących do winylu GR2-640/540 64” i 54”
Seria CAMM-1 jest w stanie szybko i równo wyciąć prawie każdy kształt z szerokiej gamy arkuszy i folii, od cienkich samochodowych folii okiennych i folii termotransferowych do grubych arkuszy odblaskowych i szablonów do piaskowania. Zastosowania obejmują szyldy, samochodowe folie okienne, oklejanie pojazdów, odzież sportową i wiele innych.
Wyjazdowe stroje Borussii Dortmund na sezon 2021/2022
PUMA prezentuje stroje wyjazdowe Borussii Dortmund na sezon 2021/2022. W ramach specjalnej niespodzianki PUMA i Fundacja BVB "leuchte auf" pokazały nową koszulkę wyjazdową dzieciom z Nordstadtligi w Dortmundzie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764