logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zespół Radia Tok FM wspiera białoruskie dziennikarki i białoruskich dziennikarzy

  PR 24.02.2021, przeczytano 95 razy

W ubiegłym tygodniu sąd w Mińsku w bezprecedensowym wyroku skazał dwie dziennikarki Biełsatu Kaciarynę Andrejewą i Darię Czulcową na dwa lata kolonii karnej za relacjonowanie w listopadzie 2020 r. manifestacji po zamordowaniu Ramana Bandarenki. W proteście przeciwko temu wyrokowi i w obronie wolności słowa redakcja Radia TOK FM przygotowała specjalne nagranie wideo ze słowami wsparcia dla białoruskich dziennikarek - można je zobaczyć na tokfm.pl. Stacja zachęca też słuchaczki i słuchaczy do wyrażania swojego stanowiska w tej sprawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zespol-radia-tok-fm-wspiera-bialoruskie-dziennikarki-i-bialoruskich-dziennikarzy,390339,artykul.html

W sierpniu 2020 r. w Białorusi odbyły wybory prezydenckie, które powszechnie uważa się za sfałszowane. Pomimo masowego obywatelskiego oporu Alaksandr Łukaszenka nie oddaje władzy. Do aresztów trafiło ponad 30 tysięcy ludzi (na 9,5 mln mieszkańców), co najmniej 9 osób straciło życie.

Kaciaryna Andrejewa i Daria Szulcowa zostały skazane 19 lutego 2021 r. na 2 lata kolonii karnej. Dziennikarki Biełsatu zatrzymano w trakcie relacjonowania protestu w reakcji na śmiertelne pobicie Ramana Bandarenki przez służby reżimu.

- Dwa lata kolonii karnej w kraju, w którym zatrzymani i aresztowani są regularnie bici i gwałceni. To jest rzeczywistość, która dzieje się tuż za granicami Polski. Walczmy wszyscy o uwolnienie białoruskich dziennikarek. Żywie Biełaruś! - apeluje redaktor naczelna Radia TOK FM Kamila Ceran w specjalnym nagraniu wideo, które dziennikarki i dziennikarze rozgłośni nagrali dla białoruskich koleżanek.

- Trudno nie pochylić czoła przed waszą odwagą, konsekwencją, zaangażowaniem i niezłomnością. Myślę, że jesteście inspiracją dla wielu dziennikarzy, bo przypominacie, co jest istotą tego zawodu. Jaka jest jego waga, ale też jaką cenę przychodzi płacić dziennikarzom za tę pracę i zaangażowanie w wielu miejscach świata. Doświadczenie uczy, jak ważna jest solidarność – słowo tak bardzo dziś wytarte, ale jednak – solidarność, braterstwo, siostrzeństwo. Zapewniamy Was, że pamiętamy tutaj i trzymamy za was kciuki. Trzymajcie się – mówi Agnieszka Lichnerowicz, prowadząca audycję "Światopodgląd" i jednocześnie inicjatorka akcji zespołu TOK FM.

Obecnie w białoruskich więzieniach przebywa ponad 250 więźniów politycznych, wśród nich dziennikarze, blogerzy, działacze na rzecz praw człowieka, aktywiści, opozycjoniści i obywatele. Informacje na ich temat oraz tego, jak ich wesprzeć, można znaleźć m.in. na stronach organizacji Viasna (spring96.org).

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kuchnia i gotowanie z przedświątecznym wzrostem popularności
Tegoroczne Święta Wielkanocne po raz kolejny upłynęły pod znakiem pandemii. Sprawdziliśmy, w jaki sposób użytkownicy korzystali w tym czasie z mediów i jakie treści były dla nich w tym okresie najbardziej interesujące. Okazało się, że Polacy tradycyjnie już poszukiwali w internecie inspiracji kulinarnych. Serwisy skategoryzowane w badaniu Mediapanel jako...
Łączą twórców treści wideo na żywo ze znanymi markami
Twórcy InSTREAMLY, platformy do łączenia streamerów z firmami, pozyskali finansowanie w wysokości 4,8 mln zł. To pozwoli na przeprowadzenie ekspansji na kolejne zagraniczne rynki. W warszawski startup zdecydowały się zainwestować fundusze Supernode Global, Colopl Next oraz PKO VC.
Największa aktualizacja Google Earth od lat
Przez ostatnie 15 lat korzystaliście z Google Earth, aby znaleźć inspirujące zdjęcia pochodzące z licznych punktów widokowych. Mogliście na przykład zerknąć na Mount Everest albo przelecieć tuż nad swoim rodzinnym miastem. Od czasu uruchomienia Google Earth skupiliśmy się na stworzeniu trójwymiarowej repliki, która odzwierciedla naszą planetę w...
Od 15 kwietnia br. dwa lifestylowe kanały z portfolio CANAL+ funkcjonować będą pod nowymi nazwami. W ofercie CANAL+ DOMO i CANAL+ KUCHNIA widzowie znajdą zarówno znane już tytuły, jak i wiele nowości o różnorodnej tematyce.
Na stanowisko Prezesa Zarządu Polska Press został powołany Marcin Dec, ceniony menadżer, związany z branżą mediowo-reklamową od ponad 20 lat. Decyzja Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia umożliwi przyspieszenie procesu integracji Polska Press w ramach Grupy ORLEN. Marcin Dec będzie pełnił funkcję Prezesa do czasu ukształtowania się składu Zarządu Polska Press.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764