logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Złote Effie 2018: Drwittt - Na co dzień na zdrowie

  PR 17.03.2019, przeczytano 366 razy

Ekrany naszych telewizorów okupowane są od rana do wieczora reklamami leków OTC i suplementów diety. Jak przebić się przez ten gąszcz z komunikatem odwołujacym się do argumentów o korzyściach zdrowotnych, reklamując produkt niedostępny w aptece i nie wymagający konsultacji z lekarzem lub farmaceutą? Czy możliwe jest takie wypozycjonowanie marki, aby zdystansować się zarówno od kategorii parafarmaceutyków jak i standardowych napojów bezalkoholowych? Po 11 latach przerwy marka DrWitt podjęła próbę, wracając do mediów z kampanią nagrodzoną podczas XIX edycji Effie Awards.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zlote-effie-2018%3A-drwittt---na-co-dzien-na-zdrowie,381672,artykul.html

Podstawowym wyzwaniem dla DrWitt było odwrócenie negatywnych wyników sprzedaży po przejęciu marki przez Maspex, a co za tym idzie – powrót marki po 11 latach nieobecności w mediach. Dodatkowym pretekstem do startu kampanii była również zmiana litrowych opakowań DrWitt – ze szklanych na plastikowe. Jednym z głównych celów kampanii było stworzenie wyrazistego pozycjonowania marki, którego zadaniem było uzasadnienie ceny i uwiarygodnienie zdrowotnych benefitów produktów. Aby tego dokonać, kreacje bezpośrednio nawiązywały do charakterystycznego formatu reklam suplementów diety i leków OTC. To wszystko skutecznie wpisało markę w popularny trend zdrowego stylu życia.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

DR WITT. NA CO DZIEŃ NA ZDROWIE. – KATEGORIA NAPOJE BEZALKOHOLOWE

Laudację odczytał Radek Miklaszewski, CEO Directors

Po 11 latach ciszy i restarcie - marka powstrzymała spadki sprzedaży i udowodniła, że może mieć swoje miejsce na rynku. Wykorzystała schemat iście z kategorii leków OTC - "problem - solution", który świetnie odnalazł się także w kategorii napojów bezalkoholowych. Odważne i wyraziste spozycjonowanie oraz komunikacja marki wykraczająca poza kategorię Soki Napoje Nektary okazały się genialnym posunięciem. Odróżniło to markę zarówno na rynku, jak i w portfolio grupy Maspex.

Więcej informacji: http://effie.pl

Źródło: SKM SAR

www.skmsar.org

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ikea. Ta kuchnia sprawdza się w życiu
Czy można osiągnąć spektakularny wzrost sprzedaży bez etykiety "Nowość!" - nie zmieniając niczego w ofercie, nie wprowadzając nowych produktów? Jurorzy Effie Awards wskazali taki przykład. Kampania kuchni IKEA doprowadziła do imponujących wzrostów sprzedaży wyłącznie dzięki nowemu pomysłowi na opowieść o istniejących od dawna w ofercie produktach. Zobaczcie jak tego...
Coraz więcej osób przegląda internet na urządzeniach mobilnych
Być może już niedługo komputery stacjonarne będą służyć nam tylko do pracy, a szukać interesujących treści w internecie będziemy wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Jego konsumpcja na smartfonach i tabletach stale rośnie i według wielu badań generowany na nich ruch w sieci już od kilku lat przewyższa ten pochodzący z urządzeń stacjonarnych. Dlatego projektując...
Prudential - Młody Bóg

Złote Effie 2018: Prudential - Młody Bóg

W naszym cyklu prezentującym zwycięskie kampanie XIX edycji Effie Awards tym razem „Młody Bóg” - czyli reprezentant marki Prudential w trudnych rozgrywkach między uczestnikami rynku ubezpieczeniowego. Zdaniem jurorów w kampanii udało się zmotywować odbiorców do zainteresowania się własną przyszłością i powiązania tej refleksji z marką, co przełożyło się na wzrosty...
Philips. Jaki kolor ma powietrze w twoim domu?
Wzrost sprzedaży o 486% - taki był efekt kolejnej kampanii prezentowanej w ramach cyklu poświęconego laureatom XIX edycji Effie Awards. Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że oczyszczacze powietrza Philips będące przedmiotem kampanii to najdroższy produkt w swojej kategorii. Co zrobić, aby mimo to osiągnąć takie rezultaty sprzedaży?
Filmowe podsumowanie targów Remadays Warsaw 2019
W dniach od 13 do 15 lutego w Nadarzynie, odbyła się 15 edycja targów reklamy i druku RemaDays Warsaw. Przez 3 dni stoiska 810 wystawców z 27 krajów odwiedziło 21 112 zwiedzających z 52 krajów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764