logo
WIADOMOŚCI

Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl dla Océ Touchstone firmy Canon

  PR 13.09.2018, przeczytano 275 razy
ilustracjastrzałka

Oprogramowanie Océ Touchstone firmy Canon zostało nagrodzone Złotym Medalem podczas tegorocznych targów FestiwalDruku,pl. Océ Touchstone to zintegrowana technologia wielowarstwowego druku cyfrowego do zastosowań graficznych, dekoracyjnych i zadruku opakowań na urządzeniach Océ Arizona, która zadebiutowała w maju br. podczas międzynarodowych targów FESPA w Berlinie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zloty-medal-targow-festiwaldruku.pl-dla-oc%C3%A9-touchstone-firmy-canon,37887,artykul.html

Océ Touchstone umożliwia właścicielom ploterów Océ Arizona 1200 i 2200 tworzenie teksturowanych i atrakcyjnych wizualnie wydruków przy wykorzystaniu zaawansowanych technik drukowania. Polscy klienci po raz pierwszy mogą zobaczyć na żywo możliwości Océ Touchstone w strefie Canon (hala III, stoisko E5) właśnie podczas FestiwaluDruku.pl (12-13 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie).

Złote Medale targów FestiwalDruku.pl przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które cechują się szczególnymi walorami w obszarze ekonomiczności użytkowania i eksploatacji, mają pozytywny wpływ na środowisko oraz odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Nagrody przyznawane są przez niezależne jury, które tworzą eksperci ds. rynku reklamy i poligrafii, specjaliści branżowi oraz reprezentanci mediów.

Łatwość użycia, wysoka jakość wydruków i niezwykłe efekty wizualne

Tegoroczny laureat Złotego Medalu targów festiwalDruku.pl to rozwiązanie kompleksowe, na które składają się następujące komponenty:

  • wtyczka do programu Adobe Photoshop;
  • rozwiązanie ONYX Thrive;
  • oprogramowanie Océ Touchstone z technologią Océ ALPS (Advanced Layer Printing System);
  • ploter płaski z serii Océ Arizona 1200 lub 2200.

Zintegrowane rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o dostawcach usług druku oraz firmach zajmujących się drukiem opakowań, materiałów ekspozycyjnych i materiałów dla przemysłu. Pozwala ono na tworzenie niestandardowych materiałów graficznych, dekoracyjnych i oznakowań, umożliwiając oddanie na wydrukach skomplikowanej faktury, np. kamienia, cegły, drewna, a także wykonanie tłoczeń, imitacji elementów metalowych lub wypukłych liter.

- Dziś w branży poligraficznej, obok wysokiej jakości produktów, liczy się kreatywność. My, dzięki Océ Touchstone, usuwamy kolejne bariery technologiczne, pozwalając dostawcom usług druku na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni. Niezwykle szeroka paleta zastosowań nowej platformy, począwszy od celów dekoracyjnych czy wnętrzarskich, aż po funkcjonalno-edukacyjne (jak np. napisy w alfabecie Breille’a), otwierają zupełnie nowe pola eksploatacji druku. Tym samym pozwala to użytkownikom na jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału, który drzemie w ploterach Océ Arizona 1200 i 2200, i zaskoczenie klientów realizacjami, które swoją oryginalnością przyciągają uwagę, a do tego są niezwykle użyteczne – przyznaje Tomasz Miękus, Product Business Developer, Canon Polska.

Océ Touchstone pozwala na zamknięcie procesu projektowego w ramach jednego środowiska. Specjalny plugin, dedykowany do programu Adobe Photoshop, pozwala na podgląd projektu w 3D, dzięki czemu możliwe jest już na tym etapie dokonanie wstępnych korekt. Oprogramowanie ONYX Thrive odpowiada za zarządzanie kolorami i przekazuje informacje o plikach do silnika Océ ALPS, który przetwarza dane do pliku przeznaczonego do druku – "dzieli go" na poszczególne warstwy, tworzy zadanie wsadowe i wysyła plik do plotera. Na koniec zaś Océ Arizona drukuje poszczególne warstwy bardzo precyzyjnie – połączenie z technologią Océ ALPS zapewnia klientom uzyskanie wyjątkowej jakości wydruków za każdym razem.

Stoisko Canon na FestiwalDruku.pl

ilustracjastrzałka

Na stoisku firmy Canon (hala III, stoisko E5) można obejrzeć i przetestować także szereg flagowych ploterów z oferty producenta. Zobaczyć będzie można m.in.:

  • Océ Colorado 1640 – 64-calowy ploter rolowy z rewolucyjną technologią UVgel;
  • imagePROGRAF 4000 – niezwykle wydajny ploter do druku materiałów graficznych na różnorodnych mediach;
  • Océ Arizona 1280GT – ploter płaski, zapewniający fotograficzną jakość druku na sztywnych i elastycznych nośnikach;
  • Océ Colorwave 700 – uniwersalny kolorowy ploter do zastosowań graficznych i CAD/GIS, zapewniający niemal natychmiast suche i odporne na trudne warunki wydruki;
  • imagePRESS C850 – niezwykle szybka i uniwersalna drukarka produkcyjna do zastosowań w wymagających środowiskach drukujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Ricoh ze złotym wyróżnieniem w rankingu Ecovadis
Ricoh po raz czwarty z rzędu zostało wyróżnione za działania w obszarze zrównoważonego rozwoju w rankingu EcoVadis i uzyskało najwyższy, złoty stopień. Firma została doceniona za konsekwentnie realizowane założenia przyjętych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Komputronik startuje ze świąteczną kampanią
Rusza świąteczna kampania Komputronik, która będzie trwała aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Szereg działań promocyjnych otwiera trwająca 30 dni loteria, w której pula nagród wynosi ponad 100 tys. złotych. Nagrody rzeczowe będzie można zdobywać codziennie, aż do 15 grudnia. W wielkim finale zwycięzca otrzyma bon na 20 tys. złotych do wykorzystania w salonach...
W dniach 29-30 listopada w siedzibie dziennika „Rzeczpospolitej”  przy ul. Prostej 51 w Warszawie odbędzie się wydarzenie z cyklu PR & MARKETING DAYS. Partnerem merytorycznym jest agencja MSL GROUP. Celem warsztatów jest zaprezentowanie praktycznych rozwiązań w dziedzinie marketingu i public relations.
Nagrody Epica rozdane: dwa złota i srebro dla 180heartbeats + Jung v Matt
Kampania „Niezniszczalna  tęcza” (The Unbreakable Rainbow) autorstwa 180heartbeats + Jung v Matt dla marki Ben & Jerry’s, Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Fundacji Wolontariat Równości nagrodzono trzema statuetkami  podczas 32. Międzynarodowego konkursu reklamowego Epica.
Fujifilm wprowadza na rynek Jet Press 750S
Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – nowej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S, cenionego przez użytkowników za...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone