logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Złoty Medal targów Poligrafia 2009 dla systemu SKD 400 firmy Lesko Engineering

  PR 27.05.2009, przeczytano 3072 razy
ilustracjastrzałka

Targi Poligrafia 2009, odbywające się w dniach 21-24 kwietnia w Poznaniu, okazały się dużym sukcesem dla firmy Lesko Engineering. Jej stoisko było licznie odwiedzane przez obecnych i potencjalnych klientów zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami tego polskiego producenta, z których jedno – maszyna do konfekcjonowania z systemem inspekcji etykiet SKD 400 – zostało uhonorowane Złotym Medalem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zloty-medal-targow-poligrafia-2009-dla-systemu-skd-400-firmy-lesko-engineering-,8994,artykul.html

Warto przypomnieć, że podobnym wyróżnieniem, przyznawanym w ramach targów Taropak, firma Lesko Engineering została nagrodzona już w 2006 roku.

Nasz udział w tegorocznych targach oceniamy bardzo pozytywnie – mówi Tomasz Skrobik, dyrektor projektu w firmie Lesko Engineering. – Nasze stoisko odwiedzili wszyscy zaproszeni goście, w tym większość klientów z polskiego rynku. Co istotne, nie zabrakło też zupełnie nowych kontaktów, które – o tym jesteśmy przekonani – przełożą się na nowe dostawy urządzeń produkowanych przez Lesko Engineering. Z targów, mimo że nie są one zazwyczaj miejscem podpisywania nowych kontraktów, wróciliśmy bowiem z kalendarzem pełnym spotkań z klientami bardzo poważnie zainteresowanymi naszymi rozwiązaniami. Duże znaczenie, także w kontekście prowadzonych rozmów, miało też zdobycie przez maszynę SKD 400 Złotego Medalu, z czego jesteśmy zresztą niezwykle dumni.

Nagrodzone urządzenie, będące zupełną nowością na polskim rynku, składa się z przewijarki SKD wyprodukowanej przez Lesko Engineering oraz innowacyjnego systemu kontroli jakości ALIS L2 stworzonego przez firmę Nikka Research. Przewijarka została wyposażona w szereg nowych rozwiązań, m.in. rewolwerowy półautomatyczny zespół nawijania, system ciągłej kontroli i korekty naciągu przewijanej wstęgi oparty na technologii serwo oraz nowatorski system transportu, zakładania i podparcia roli przewijanego materiału. Współpracujący z nią system ALIS L2, spełniający najwyższe normy w zakresie jakości i prędkości inspekcji i oferujący maksymalną wydajność rzędu 250 m/min., zainstalowano w ramach oddzielnie dostawianego modułu z niezależnym prowadzeniem wstęgi. Rozwiązanie to, prezentowane po raz pierwszy na polskim rynku, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem naszych rozmówców – przyznaje Tomasz Skrobik. – Prosto z targów urządzenie przekazaliśmy na testy jednemu z naszych klientów, mamy zatem nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się pierwszą jego instalacją w naszym kraju.

Drugą z prezentowanych na stoisku Lesko Engineering maszyn, wyposażoną w moduły drukujące przewijarkę RLS 271, jeszcze przed targami zakontraktowała słowacka firma Fleksografik. RLS 271 to przewijarka sztancująca z opcją druku fleksograficznego w jednym lub dwóch kolorach, przeznaczona do produkcji i konfekcjonowania krótkich serii standardowych etykiet. Urządzenie pracuje z maksymalną prędkością 220 m/min (lub 100 m/min. przy drukowaniu) i pozwala na obróbkę wstęgi o szerokości 270 mm. Dedykujemy je zarówno dla dużych drukarń etykietowych, które nie chcą wykorzystywać wielokolorowych maszyn do prostych aplikacji, jak też dla producentów czystych etykiet chcących wzbogacić wykonywane przez siebie produkty o dodatkowy akcent kolorystyczny, np. logo bądź ramkę – mówi Tomasz Skrobik.

Warto dodać, że przewijarki z rodziny RLS to sztandarowy produkt oferowany przez Lesko Engineering. W roku 2006, podczas targów Taropak, Złotym Medalem uhonorowano właśnie model RLS 271.

Źródło: Lesko Engineering

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764