logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmarł Steve Jobs

   06.10.2011, przeczytano 1334 razy
ilustracjastrzałka
fot. Matt Yohe

Nie żyje Steve Jobs, współzałożyciel i wieloletni, charyzmatyczny szef Apple. Pozostawił żonę i czwórkę dzieci. Od wielu lat walczył z nowotworem trzustki. Pogarszający się stan zdrowia zmusił go do niedawnej rezygnacji ze stanowiska prezesa Apple.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmarl-steve-jobs,13659,artykul.html

Steve Jobs jest ojcem sukcesu takich ikon branży IT jak komputery Macintosh, iMac, iPod, iPhone czy tablety iPad. W 1976 wraz ze Stevem Wozniakiem założył firmę Apple, której pierwsze produkty - Apple II i Apple Macintosh – osiągnęły sukces przynoszący Jobsowi popularność i rozgłos. Mimo tego w 1985 odszedł z Apple i założył firmę NeXT, odkupując rok później od George'a Lucasa studio Pixar, znane z filmów opartych na animacji komputerowej.

W 1997 r. Jobs powrócił do znajdującej się w kiepskiej kondycji firmy Apple. Od tego momentu zaczęła ona systematycznie poprawiać swoją sytuację finansową dzięki powstającym z inspiracji Steve'a Jobsa produktom, aby w ostatnim okresie zanotować rekordowe wyniki.

Na stronie Apple pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym czytamy: "Apple straciło wizjonera i geniusza, a świat stracił niezwykłego człowieka. Ci z nas, którzy mieli szczęście znać Steve'a i z nim pracować, stracili przyjaciela i mentora. Steve zostawił po sobie firmę, która tylko on mógł zbudować. Jego obecność będzie zawsze fundamentem Apple".

Głos po śmierci Jobsa zabrali także m.in. Bill Gates, Michelle Obama oraz Mark Zuckerberg.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Niech Mu ziemia lekką będzie.

Najnowsze w tym dziale

Nowa edycja HP Latex serii R ‘2020: Webinarium Integart
Seria drukarek HP Latex R powstała w odpowiedzi na pytanie: „co zrobić, żeby mogło być jeszcze lepiej?”. W firmie HP to pytanie nigdy nie jest zadawane jednorazowo. To gwarantuje ciągły rozwój produktów.
Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje plotery Mutoh w Gdańsku
5 czerwca będą miały miejsce kolejne „prawdziwe Dni Otwarte” firmy Atrium Centrum Ploterowe. Tym razem plotery Mutoh zaprezentują swoje możliwości w Trójmieście.
Aldi zaprasza „Galopem na Insta!”
Ruszył oficjalny profil ALDI na Instagramie. To kolejny kanał w Social Mediach, w którym sieć aktywnie komunikuje się ze swoimi klientami. „Galopem na Insta” to hasło zachęcające do odwiedzenia profilu ALDI, gdzie użytkownicy znajdą bieżące informacje o produktach i promocjach, a także inspiracje zakupowe. Unikatową cechą komunikacji marki ma być warstwa wizualna...
Platige Image zaprasza na livestream z Damianem Nenowem
W ramach przeglądu krótkometrażowych filmów animowanych Platige Originals: Long Story Shorts, Platige Image zaprasza na spotkanie z Damianem Nenowem, reżyserem, członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 4. czerwca o godzinie 18:00 na kanale YouTube Platige.
Nec uruchamia dedykowany portal webinarowy
NEC Display Solutions Europe uruchomił swój dedykowany portal webinarowy. To narzędzie edukacyjne oferuje ogromną ilość merytorycznych treści zarówno na żywo, jak i pobieranych na żądanie - obejmujących tematy produktowe, rynkowe oraz zagadnienia technologiczne. Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764