logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w połączonych działach gospodarczych „Gazety Wyborczej”

  PR 15.05.2020, przeczytano 588 razy
ilustracja
Dominika Maciejasz

W połowie maja 2020 r. Dominika Maciejasz i Katarzyna Jaklewicz dołączyły do zespołu „Gazety Wyborczej” powstałego z połączenia działów Gospodarka, Technologie i Mój Biznes. Dzięki tej redakcji, kierowanej przez Wojciecha Pelowskiego, na tradycyjnych i cyfrowych łamach dziennika od kwietnia br. ukazują się artykuły w szczególności poświęcone wpływowi pandemii na gospodarkę. Rozwój zespołu i jego projektów wspierają zewnętrzne granty przekazywane m.in. przez przez Fundację Gazety Wyborczej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-polaczonych-dzialach-gospodarczych-_gazety-wyborczej_,387018,artykul.html

- Treści gospodarcze są już dziś szczególnie poszukiwane przez naszych czytelników. Spodziewamy się, że obok tematyki zdrowotnej związanej z koronawirusem, właśnie finanse i ekonomia będą tematami najważniejszymi w najbliższych tygodniach i miesiącach - dlatego w nie inwestujemy - tłumaczy Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Do zespołu, który pracuje nad nowymi materiałami poświęconymi tematom gospodarczym, dołączyły w ostatnich dniach Dominika Maciejasz i Katarzyna Jaklewicz.

Dominika Maciejasz z „Gazetą Wyborczą” była już związana od 2008 r. - pracowała w krakowskim oddziale i współpracowała z działem gospodarczym. W 2017 roku wyjechała na Wschód - jej korespondencje z Chin, Filipin i Australii ukazywały się na łamach „Wyborczej", Onetu i „Tygodnika Powszechnego”.

Również Katarzyna Jaklewicz wraca do Agory, w której od 2008 r. kierowała stołeczną redakcją online, była wiceszefem newsroomu Wyborcza.pl, dyrektorem ds. rozwoju cyfrowego, a do lipca 2018 r. dyrektorem programowym European VR Congress. Przez ostatnie lata prowadziła własną działalność, tworząc markę „Dziewczyny, które kochają kitesurfing”.

Wzmocnienie redakcji gospodarczych to efekt współpracy „Gazety Wyborczej” z zewnętrznymi donatorami. Dziennik współpracuje z Agora Holding, która wspiera rozwój treści i formatów związanych z gospodarką, oraz z Fundacją Gazety Wyborczej, działającą na rzecz rozwoju jakościowego, ważnego społecznie dziennikarstwa.  

Nowy dział przygotował już specjalny newsletter z informacjami i poradnikiem dla małego i średniego biznesu, prowadzi również akcję, w której największe polskie kancelarie prawne za pośrednictwem dziennika odpowiadają na pytania przedsiębiorców. W zespole „Wyborczej” trwa aktualnie wewnętrzny konkurs dla dziennikarzy wszystkich działów oraz redakcji regionalnych, którego efektem ma być zaangażowanie nowych osób w tworzenie treści gospodarczych i kreowanie nowatorskich formatów redakcyjnych.

- Wszyscy dziś myślimy o swoim zdrowiu i zdrowiu najbliższych. Myślimy też o swoich portfelach. Jako pracownicy - o bezpieczeństwie miejsca pracy. Przedsiębiorcy - o uratowaniu swojego biznesu. W nowej Gospodarce „Wyborczej" chcemy pomóc i pracownikom, i pracodawcom - przekonuje Wojciech Pelowski, który kieruje połączonymi zespołami działów Gospodarka, Technologie i Mój Biznes.

ilustracjastrzałka

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Lewą ręką redukują pensje bo pandemia, a prawą zatrudniają nowe osoby.
Dziwne. Co najmniej dziwne.

avatar użytkownika
,

Co jest dziwnego w reorganizacji struktury redakcji, która ma służyć lepszemu dostosowaniu jej do obecnej sytuacji? Gdzie jest powiedziane, że "reorganizacja" jest synonimem pojęcia "cięcia"?  

,

Dziwne jest ZATRUDNIANIE nowych ludzi, gdy starym OBCINA się pensje.
  

avatar użytkownika
,

Powtarzasz swoje zdanie, ale go nie wyjaśniasz. Co w tym dziwnego? Jeżeli dla zrealizowania jakichś planów rozwojowych potrzebne są nowe osoby, to wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które można pokryć na przykład z uzyskanych w ten sposób oszczędności - przecież to jeden z najoczywistszych pomysłów.  

,

W poniedziałek mówisz pracownikom, że trzeba ściąć pensje o 20%, bo jest pandemia i trzeba zacisnąć pasa.
W środę popuszczasz pasa i ogłaszasz, że zatrudniasz nowe osoby.

Coś tu jest za trudne do zrozumienia?
  

avatar użytkownika
,

Nie wiemy skąd czerpiesz wiedzę na temat tego co kto komu powiedział przy okazji tej reorganizacji, natomiast zaciśnięcie pasa po to, by znaleźć na nią środki, jest całkowicie zrozumiałe. Nie ma żadnej logicznej ani etycznej sprzeczności między zaciśnięciem pasa, a sfinansowaniem z wygospodarowanych w ten sposób oszczędności nowego stanowiska, pozwalającego rozwinąć biznes lub dostosować go do zmieniającej się sytuacji.  

,

Ach.... czyli komunikat prasowy o negocjacjach dotyczących OBNIŻENIA pensji nie jest wiarygodnym źródłem tego, co kto powiedział i co chce zrobić?

W istocie, nie ma żadnego związku. Przecież wygenerowane oszczędności powinny służyć zatrudnianiu nowych ludzi. Te osoby, którym obcięto pensje, by oszczędność wygenerować, na pewno to rozumieją.
  

avatar użytkownika
,

Trudno powiedzieć skąd wiesz, ze nie rozumieją, bo nie podajesz źródła tej wiedzy. Fakt, że komunikat o tym nie wspomina nie przesądza ani o tym czy pracowników ktoś o tym informował, ani też o tym czy taką informację zrozumieli.  

,

A wiesz, pewnie masz rację.
Pewnie pracownicy, którym obcięto pensje nie mają już internetu i nie się dowiedzieli, że firma oszczędza na nich, równocześnie wydając kasę na nowych pracowników.

Poza tym, bądźmy realistami, powinni się cieszyć, że zachowali posady, prawda?
  

avatar użytkownika
,

Bądź kim chcesz i sądź co chcesz - nic nam nie wiadomo na temat stosunku pracowników redakcji do zmian strukturalnych i własnych posad. Mimo wszystkiego co powiedziałeś, nie pokazałeś ani pół argumentu świadczącego o tym, że oszczędności zmierzające do wygospodarowania środków na rozwój struktury - zatrudnienie nowych osób, zakup sprzętu czy cokolwiek innego - są jak się wyraziłeś "dziwne". To przecież powszechnie stosowane metody zarządzania.  

,

jprdl.
Ty jesteś ułomny czy odklejony od rzeczywistości?

Media co rusz informują o CIĘCIACH w mediach spowodowanych pandemią. Zabiera się od kilku do kilkudziesięciu % pensji, bo "idą ciężkie czasy i trzeba oszczędzać".
Podobnie Agora, tnie, gdzie się da, negocjuje z ZZ obniżki wynagrodzeń, a po drodze zatrudnia nowe osoby.

To jest schizofrenia. To jest chore.
  

avatar użytkownika
,

Co w tym chorego? Nie wyjaśniasz tego. Jeżeli firma widzi że do przetrwania, dostosowania się do sytuacji konieczna jest zmiana struktury co może się wiązać ze stworzeniem jakichś nowych stanowisk pracy - to powinna to robić, to całkowicie naturalne, etyczne i zrozumiałe. Być może zamiast 10 osób zatrudnili w obecnej sytuacji jedną - nie masz pojęcia jak wygląda sytuacja, ale mądrzysz się jakbyś był co najmniej zwolnionym pracownikiem Agory. Co Ty wiesz o tej sprawie?  

,

Chore jest to, że zabierane jednemu pracownikowi pieniądze nie są OSZCZĘDZANE, ale natychmiast wydawane na... nowego pracownika.  

avatar użytkownika
,

Dlaczego?  

,

Dlaczego pracownicy godzą się na oszczędności?
Bo chcą, żeby z zabranej im kasy zatrudnić kogoś nowego?
  

brak ikonki
,

bo nie chcą być zwolnieni?   

,

Zaczynam rozumieć czemu kolega potrzebuje darmowych analiz biznesowych.  

avatar użytkownika
,

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Dlaczego zmniejszenie wynagrodzeń po to by sfinansować nowe stanowisko pracy jest "chore"?  

,

Ludzie godzą się na obniżkę pensji przekonani, że trzeba oszczędzać i te oszczędności będą potrzebne na późniejsze wypłaty (przy mniejszym przychodzie firmy).
Wydawanie tych pieniędzy (na nowego pracownika), to przeciwieństwo oszczędzania.
  

avatar użytkownika
,

Ach - czyli sugerujesz że ludzie objęci obniżką wynagrodzeń mają podstawy rościć sobie pretensje do tego, aby te pieniądze wróciły do nich w postaci przyszłych wypłat...?   

,

Gdybym Cię nie znał, pomyślałbym, że jesteś intelektualnie zapóźniony.
Ale wiem, że po prostu palisz głupa.

Jaki jest powód obcinania pensji?
Zbieranie na wypłatę dla nowych pracowników czy oszczędności spowodowane zanikiem przychodów?
  

avatar użytkownika
,

A skąd pomysł że między oszczędzaniem a wypłatą dla nowych pracowników jest jakaś sprzeczność? Oszczędzić można na prąd, benzynę, oszczędzać można na nowy komputer - a można także na nowego pracownika. Dlaczego wśród potencjalnych celów oszczędności dyskryminujesz gatunek ludzki? To po prostu nieludzkie...  

,

Z punktu widzenia pracownika, który jest proszony, by ZREZYGNOWAŁ z części pensji, ma znaczenie, na co te zrezygnowane pieniądze idą.

Firma może publicznie żenić dowolne kłamstwa.
  

avatar użytkownika
,

Czyżbyś sugerował że pracownicy redakcji to prymitywy kierujące się zasadą znaną jako "pies ogrodnika" - czyli "sam nie zje, drugiemu nie da"? Dlaczego tak niesprawiedliwie oceniasz tych ludzi? Może sądzisz po sobie? Może sam miałbyś w takiej sytuacji pretensje i stąd przekonanie że wszyscy inni też muszą je mieć?  

,

To Ty sugerujesz takie brzydkie rzeczy.

Ja wskazuję, że oszczędzanie na pensjach oznacza ich ograniczanie.
Zatrudnianie nowych ludzi oznacza coś zupełnie przeciwnego.

Ludzie mogą się dzielić tym co posiadają, wg własnego uznania. Ale jeśli są zmuszani, to nie jest dzielenie się.
  

avatar użytkownika
,

Tyle że nie wynika z tego w żaden sposób dlaczego ograniczania pensji nie można wykorzystać do zrobienia inwestycji - w sprzęt, lokal, ludzi, reklamę - cokolwiek. Temu m.in. celowi właśnie służą cięcia kosztów.  

,

Temu cięciu pensji odpowiada JEDEN powód - pandemia i konieczność oszczędzania.
Tłuczą o tym wszyscy bez wyjątku.
Tylko redaktor naczelny signs nie doczytał.
  

avatar użytkownika
,

Nadal nie wynika z tego dlaczego takich oszczędności nie można wykorzystać na inwestycje.  

,

Fżyzdko moszna.
Ale wielu rzeczy nie wypada.
  

avatar użytkownika
,

Lekceważąc ostentacyjnie zasady kindersztuby jesteś akurat ostatnim wiarygodnym źródłem wiedzy na temat tego co wypada - być może Twoja nieznajomość tych zasad powoduje takie nieporozumienia. Nie ma nic niewłaściwego w zainwestowaniu zaoszczędzonych pieniędzy.  

,

Jak będę chciał zostać wzorem do naśladowania, to...

Tymczasem po prostu stwierdzam, że zatrudnienie NOWYCH osób w firmie, która TNIE zarobki z powodu pandemii, to zgólwyzyńsdwo najczystszej wody.
  

avatar użytkownika
,

Wiemy już że tak stwierdzasz, ale mimo bardzo rozbudowanej i wielowątkowej dyskusji nie umiesz tego w żaden sposób uzasadnić.  

brak ikonki
,

najwyraźniej nowa osoba ma kompetencje jakich nie mają obecnie zatrudniane osoby, naturalny proces rozwoju firmy. Skąd wiesz, że nowa osoba nie ma obniżonej pensji o 20% w stosunku do pierwotnie ustalonej?  

avatar użytkownika
,

Nie ma żadnego powodu aby obniżać komuś pensję tylko dlatego że sfinansowano ją z obniżki pensji pozostałych pracowników. Być może taka osoba jest potrzebna aby ci pozostali pracownicy utrzymali szanse na zatrudnienie, albo na utrzymanie nawet obniżonego, ale jednak obecnego poziomu wynagrodzeń?  

Najnowsze w tym dziale

Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce – sierpień 2020
Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM podium najbardziej opiniotwórczych polskich mediów w sierpniu br. kolejny miesiąc z rzędu zajęły kolejno: portal Onet, stacja TVN24 i dziennik Rzeczpospolita. W TOP 15 znalazły się także Program 24 Polskiego Radia i TV Trwam – oba tytuły ze wzrostem aż o jedenaście pozycji względem ubiegłego...
W ostatnich tygodniach frekwencja w kinach wzrasta wraz z pojawianiem się na wielkim ekranie nowych tytułów filmowych jak „Tenet”, „Pętla”, „Mulan” oraz jeden z najgłośniejszych filmów tej jesieni „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W miniony weekend polskie kina odnotowały najwyższą frekwencję od czasu...
WP rozpoczyna akcję „Dbaj, nie panikuj”
Redakcja Wirtualnej Polski rusza z akcją „Dbaj, nie panikuj”, w której przedstawia aktualne informacje nt. koronawirusa, przydatne infografiki oraz umożliwia zadawanie nurtujących pytań. Promują ją spoty z osobami, które przeszły Covid-19. Wszystkie treści konsultują eksperci medyczni.
AB Europe Virtual Programmatic Day w listopadzie
Przed nami największa konferencja programatyczna - Virtual Programmatic Day, organizowane przez IAB Europe.
Telewizja Polsat, dzięki transakcji z Grupą ZPR Media, została większościowym udziałowcem spółki Spektrum TV Sp. z o.o., nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV. Dotychczas Telewizja Polsat posiadała poniżej 50% udziałów (49,48%).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764