logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w segmencie sportowym Ringier Axel Springer Polska

  PR 20.05.2020, przeczytano 199 razy

Z początkiem czerwca redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego” zostanie Paweł Wołosik, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego tytułu. Do segmentu sportowego Ringier Axel Springer Polska dołączy Jacek Stańczyk, który obejmie stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych online. Zastąpi na tym stanowisku Łukasza Widulińskiego, który będzie pełnił nową funkcję head of sport Ringier Axel Springer Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-segmencie-sportowym-ringier-axel-springer-polska,387091,artykul.html

Obowiązki redaktora naczelnego serwisów sportowych online Ringier Axel Springer Polska od czerwca przejmuje Jacek Stańczyk, wcześniej redaktor prowadzący WP Sportowe Fakty (Grupa Wirtualna Polska). Będzie odpowiadał za serwisy Onet Sport i przegladsportowy.pl, a także za integrację newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska. Paweł Wołosik jako redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” będzie odpowiedzialny za wydania drukowane, wydawnictwa książkowe i specjalne oraz treści sportowe tworzone do dziennika „Fakt”. Wołosik obejmie również nową funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisów sportowych online. Jacek Stańczyk i Paweł Wołosik będą podlegać Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl i dyrektorowi programowemu segmentu Onet.

– To kolejny etap integracji newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska, która jest odpowiedzią na wyzwania strategiczne firmy i sytuację na rynku prasy. Naszym celem jest stworzenie najlepszego i najbardziej wszechstronnego newsroomu sportowego w kraju. Łączymy doświadczenie dziennikarskie, historyczną markę oraz nowoczesne podejście online i wielomilionowy zasięg. To idealne zadanie dla Pawła Wołosika i Jacka Stańczyka – mówi Bartosz Węglarczyk.

Paweł Wołosik jest związany z Ringier Axel Springer Polska od 2005 roku, najpierw jako dziennikarz „Faktu”, a od 2008 roku jako redaktor „Przeglądu Sportowego”. Jest współtwórcą wielu edycji „Skarbu Kibica”, a także popularnego dodatku „PS Historia”. Ostatnio pełnił funkcję p.o. redaktora naczelnego dziennika. Karierę zaczynał na początku lat dziewięćdziesiątych. Relacjonował m.in. igrzyska olimpijskie w Atenach (2004), mistrzostwa świata we Francji (1998) oraz Europy rozgrywane na boiskach Belgii i Holandii (2000). Pochodzi z Białegostoku, gdzie zanim przeniósł się do Warszawy, pracował w „Gazecie Współczesnej” i „Kurierze Porannym”.

Jacek Stańczyk od początku kariery dziennikarskiej jest związany z mediami internetowymi. Zaczynał w portalu trojmiasto.pl. Do Wirtualnej Polski przeszedł w połowie 2008 roku, gdzie został szefem serwisu poświęconego polskiej ekstraklasie. W 2016 roku, już po połączeniu WP ze Sportowymi Faktami, objął stanowisko redaktora prowadzącego dział piłki nożnej. Jako korespondent relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski, obsługiwał m.in. Euro 2012 i 2016. Współprowadził z Francji codzienny program wideo poświęcony mistrzostwom Europy. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Łukasz Widuliński, dotychczasowy redaktor naczelny serwisów sportowych online, obejmuje nowe stanowisko – head of sport Ringier Axel Springer Polska. Jego zadaniem będzie przede wszystkim maksymalizacja przychodów w segmencie sportowym. Łukasz Widuliński, raportujący do Marty Badurek-Pietniczki, dyrektor zarządzającej segmentu Onet, będzie również odpowiadał za przychody segmentu esport, zastępując na tym stanowisku odchodzącego z firmy Pawła Kowalczyka. Do zadań Widulińskiego będzie należeć między innymi kierowanie strategicznymi partnerstwami obszaru, współpracą B2B, eventami i projektami specjalnymi zarówno w części online, jak i print.

Z końcem maja z firmy z powodów osobistych odchodzi Dariusz Zieliński, dyrektor zarządzający segmentem sportowym Ringier Axel Springer Polska. Jego obowiązki w części online przejmuje Marta Badurek-Pietniczka, w części print decyzje biznesowe pozostają bez zmian w gestii Marcina Biegluka, dyrektora generalnego portfolio prasowego Ringier Axel Springer Polska.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kino Polska zaprasza na Długi weekend na legalu. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie hity polskiej kinematografii, jak Ogniem i mieczem, Pitbull i Uwikłanie, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Od 1 czerwca program Małgorzaty Ohme #zostajęwdomu z Onet zmienia tytuł, tematykę i częstotliwość. #Latowdomu z Onet – będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.30 na żywo w Onecie oraz na Facebooku. W letniej odsłonie programu prowadząca Małgorzata Ohme wraz z gośćmi podpowie, jak spędzić letni czas zachowując dobry humor i jak...
„Karmię piersią, naturalnie!” – nowa akcja edukacyjna M jak mama
Startuje kampania edukacyjna „Karmię piersią, naturalnie!”, mająca na celu propagowanie karmienia piersią wśród młodych mam i kobiet w ciąży, a także wspieranie karmiących mam.
W piątek 29 maja 2020 r.  wraca „Ligowy weekend”, popularny wśród kibiców dodatek do „Przeglądu Sportowego”.
Wirtualna gala 5. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”
Zespół „Wysokich Obcasów” zaprasza na wyjątkową galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która w tym roku odbędzie się wirtualnie, w nowoczesnym, multimedialnym studiu we wtorek, 2 czerwca. Podczas wydarzenia, transmitowanego na żywo na Facebooku, widzowie poznają wybór jury i czytelników oraz dowiedzą się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764