logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w strukturze Dentsu Aegis Network: Partnerstwo i kolejne akwizycje

  PR 01.06.2018, przeczytano 546 razy
ilustracja

Dentsu Aegis Network Polska wprowadza zmiany w strukturze organizacyjnej firmy. Mają one na celu uproszczenie działań oraz zwiększenie efektywności operacyjnej poprzez synergie kluczowych obszarów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-strukturze-dentsu-aegis-network%3A-partnerstwo-i-kolejne-akwizycje,36701,artykul.html

Dentsu Aegis Network Polska wprowadza zmiany w strukturze organizacyjnej firmy. Mają one na celu uproszczenie działań oraz zwiększenie efektywności operacyjnej poprzez synergie kluczowych obszarów.

Dentsu Aegis Network Polska zakończyła 2017 rok wzrostem organicznym revenue o 12% oraz przewiduje dalszy dwucyfrowy wzrost w bieżącym roku. Firma w dalszym ciągu planuje rozwój poprzez partnerstwa oraz kontynuuje strategię akwizycji w Polsce. W związku z transformacją rynku i rosnącymi potrzebami klientów, a także poszerzeniem grupy o nowe spółki (Red8 Group, Propeller Film), firma działa w oparciu o model operacyjny ONE:DAN, będący naturalną kontynuacją zmian zapoczątkowanych w ubiegłym roku.

Ideą ONE:DAN jest reorganizacja pracy zespołów w celu efektywniejszego dostarczania klientom zintegrowanych usług z portfolio grupy oraz integracja kompetencji służących rozwijaniu oferowanych przez nią produktów.

Globalna strategia grupy zakłada wzrost w 50% dzięki akwizycjom nowych podmiotów, zaś w 50% poprzez rozwój organiczny. Polski oddział grupy planuje dalszy wzrost poprzez akwizycje firm z dwóch obszarów: szeroko pojętego CRM oraz produkcji i dystrybucji filmowej.

Pierwszy etap transformacji modelu operacyjnego grupa ma już za sobą. Mianowano wówczas Client Partnerów, czyli doświadczonych konsultantów, wspierających realizację celów biznesowych klientów oraz powołano pracujących z nimi Stack Leaderów, którzy integrują specjalistyczne kompetencje wszystkich spółek grupy DAN.
Kolejna faza transformacji to zmiany w obszarach operacyjnych. Ulegają one podzieleniu na następujące piony:

ACTIVATIONS

Pion skupia wszystkie kompetencje kreatywne i eventowe. Jego celem jest wzmocnienie, współdzielenie oraz rozwój najlepszych praktyk z zakresu produkcji telewizyjnej i video, kreacji, strategii, eventów oraz user experience, CRM i technologii. W pionie znajdują się brandy od dawna obecne w grupie (Isobar Poland Group, Posterscope), jak i te, które dołączyły do niej podczas ostatniej akwizycji (Red8 Group, Propeller Film).

Szefem pionu, Chief Activation Officerem, zostaje Krzysztof Mocek. Będzie on odpowiadał za synergię wszystkich spółek grupy DAN działających obrębie pionu. Krzysztof Mocek przez ostatni rok pełnił funkcję Chief Operating Officera grupy DAN. Wcześniej zaś, przez pięć lat, sprawował rolę Managing Directora domu mediowego Carat Polska.

Agata Szeliga, dotychczasowa Managing Director grupy Isobar Poland Group, kończy swoją misję integracji kompetencji wszystkich spółek działających pod parasolem Isobar, którą realizowała przez ostatnie 3,5 roku i rozstaje się z organizacją. Obowiązki Agaty przejmuje Krzysztof Mocek wraz z zespołem zarządzającym Isobar Poland Group. Szeliga pozostaje w organizacji do końca lipca i w tym czasie będzie wspierać Krzysztofa oraz zespół.

GROWTH

Pion łączy Client Partnerów, odpowiedzialnych za współpracę z klientami oraz Stack Leaderów, dedykowanych poszczególnym obszarom kompetencji. Zintegrowanie możliwości grupy w pionie Growth, ma na celu bardziej efektywną współpracę i rozwój biznesu poprzez sprawną,  kompleksową obsługę Klientów w obrębie całego portfolio usług grupy DAN, jako Dentsu Solution. Pion ten będzie raportował bezpośrednio do CEO grupy DAN, Sławomira Stępniewskiego.

COMMERCIAL

Pion ma za zadanie rozwijanie działalności domów mediowych (Carat & Vizeum), kompetencji programmatic (Amnet), kompetencji performance (iProspect) obszaru contentu (The Story Lab) oraz działu negocjacji i budowania relacji z partnerami biznesowymi (Amplifi Investment). Grupa uruchamia także nowy brand, DDS (Dentsu Data Services), którego zadaniem jest integracja wszystkich kompetencji grupy DAN w zakresie danych oraz analityki biznesowej. Nowym brandem, jako Business Development Director DDS, kieruje Tomasz Chojnecki, związany z firmą od ponad 20 lat.

Na czele całego pionu Commercial, jako Chief Commercial Officer, staje Arkadiusz Szulc, członek zarządu DAN, pracujący w organizacji od ponad 13 lat. Przez ostatnie lata zarządzał w Dentsu Aegis Network Polska spółką Amplifi i zajmował się obszarem inwestycyjnym, programmatic buyingiem i zarządzaniem danymi oraz rozwojem strategicznych partnerstw z mediami na rynku globalnym i lokalnym oraz dostarczaniem analiz biznesowych.

Nowa struktura organizacyjna ma na celu usprawnić współpracę, komunikację oraz jeszcze bardziej zwiększyć efektywność codziennej pracy grupy Dentsu Aegis Network Polska. Uproszczenie w zakresie funkcjonowania pionów oraz automatyzacja procesów oznaczają korzyści w postaci krótszych ścieżek decyzyjnych i zwiększenie wydajności, co pozwoli firmie w jeszcze większym stopniu skupić uwagę na zaspokajaniu potrzeb klientów.

Źródło: Dentsu Aegis Network Polska

dentsuaegisnetwork.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Milka, która od blisko 25 lat związana jest ze sportami zimowymi na świecie, ogłosiła właśnie nawiązanie strategicznej współpracy z Adamem Małyszem. Uwielbiany przez Polaków sportowiec został opiekunem inicjatywy „Milka. Sercem z Młodymi Skoczkami”, której celem jest wspieranie przyszłych mistrzów na początku ich wymagającej drogi na...
Od lutego br. agencja iProspect (Dentsu Aegis Network Polska) zajmie się kompleksową obsługą digitalową marki ALDI.
FormUp sukcesywnie poszerza grono swoich klientów. Z początkiem stycznia 2020 roku firma rozpoczęła współpracę z klubem hotelowym Triverna. Działania agencji obejmują realizację kampanii performance w mediach digital.
Agencja Partner of Promotion wygrała przetarg na wprowadzenie do Polski BauApp, aplikacji mobilnej dla branży budowlanej.
Gerhard Steidl uhonorowany nagrodą Sony World Photography Awards 2020 za wybitny wkład w fotografię
World Photography Organisation ma przyjemność ogłosić, że nagrodę Za wybitny wkład w fotografię 2020 w ramach konkursu Sony World Photography Awards otrzymał wydawca Gerhard Steidl. Po raz pierwszy w historii konkursu nagrodę Za wybitny wkład w fotografię przyznano osobie, która nie jest fotografem. Jury doceniło wieloletnią współpracę Steidla z fotografami i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764