logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w umowach na czas określony. Kto skorzysta?

  PR 18.01.2016, przeczytano 502 razy

Od 22 lutego 2016 r. wchodzą w życie istotne zmiany dotyczące umów na czas określony. Pracownikom mają przynieść większą stabilność zatrudnienia. Z punktu widzenia pracodawców nielubiących zawierać umów na czas nieokreślony będą natomiast niekorzystne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-umowach-na-czas-okreslony.-kto-skorzysta,27104,artykul.html

Po pierwsze zmienia się okres trwania umów na czas określony. Nie będą one mogły być zawierane na dłużej niż 33 miesiące. Po tym okresie pracownik będzie uważany za zatrudnionego na czas nieokreślony” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Kister, aplikant radcowski z kancelarii prawnej Rachelski & Wspólnicy. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku podpisywania czwartej kolejnej umowy z pracownikiem zatrudnionym do tej pory na czas określony – będzie ona musiała zostać zawarta na czas nieokreślony.

Inna ważna zmiana polega na tym, że obie strony będą mogły wypowiedzieć każdą umowę na czas określony, niezależnie na jak długo została zawarta. Okres wypowiedzenia będzie zależał od stażu pracy u danego pracodawcy i wynosił dwa tygodnie, miesiąc lub trzy miesiące. Niestety dla pracownika niekorzystne jest to, że pracodawca będzie mógł wypowiedzieć mu taką umowę bez konieczności podania przyczyny.

Źródło: infoWire.pl, Rachelski & Wspólnicy

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Skorzysta skarb państwa.
I tylko skarb państwa.

Najnowsze w tym dziale

Chcielibyśmy widzieć „światełko w tunelu” – Beata Kozyra – prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego – tak mówi o rozwiązaniach, jakie pojawiają się w nowej wersji Tarczy Antykryzysowej. Jej zdaniem, stanowią one kolejny krok we właściwym kierunku, ale wciąż niewystarczający, aby zapewnić branży  funkcjonowanie i szybki...
Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wnioskują do Ministra Finansów o wydłużenia terminów zwrotów podatków. Cytowani przez Prawo.pl eksperci twierdzą, że ta zmiana może negatywnie wpłynąć na działalność firm.
Pracodawca, który ma uzasadnione podejrzenie, że pracownik po kwarantannie nadal choruje na Covid-19, ma obowiązek go odizolować i odesłać do domu, zalecając kontakt z Sanepidem lub teleporadę lekarską.
Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D
Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa koncern Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmującym się techniką druku 3D, w którą angażuje się około 250 firm. Mocowania opracowane przez Airbausa będą wykorzystane w...
Barometr rynku pracy LMC - COVID-19
LMC – właściciel aplikacji Praca za Rogiem – zapytał jej użytkowników o to, jak zmieniła się ich sytuacja zawodowa w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764