logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w zarządzie Fundacji TVN

  PR 15.04.2024, przeczytano 366 razy
ilustracja
Zuzanna Lewandowska

W związku z zakończeniem kadencji dotychczasowego zarządu Fundacji TVN, przypadającym na 14 kwietnia br., Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją 8-letnią kadencję. Z początkiem maja nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska. Rada Fundacji TVN powołała również do zarządu Rafała Ogrodnika oraz Jana Mroza.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-zarzadzie-fundacji-tvn,403858,artykul.html

Powołanie nowego składu zarządu Fundacji TVN zbiega się z końcem kadencji poprzedniego. Z dniem 14 kwietnia 2024 r. skończyła się kadencja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej jako prezes Fundacji TVN. Z początkiem maja 2024 r. funkcję prezes zarządu Fundacji TVN przejmie Zuzanna Lewandowska. Jednocześnie, do nowego zarządu powołani zostali również: Rafał Ogrodnik, CFO i COO Warner Bros. Discovery w Polsce oraz Jan Mróz, Vice President – Communication & Public Affairs Warner Bros. Discovery w Polsce. Rafał Ogrodnik pełnił już wcześniej funkcję członka zarządu Fundacji. W nowym zarządzie będzie odpowiedzialny za obszar finansowy. Z kolei Jan Mróz będzie wspierał Fundację w obszarach komunikacji i PR oraz we współdziałaniu z TVN Warner Bros. Discovery w zakresie projektów CSR-owych.

“Chciałabym bardzo podziękować Kasi Kolendzie-Zaleskiej za całą dotychczasową pracę na rzecz Fundacji TVN, za jej ogromne zaangażowanie w realizację wieloletnich projektów charytatywnych. Dzięki nim tysiące potrzebujących otrzymało wsparcie, co dało podopiecznym Fundacji oraz ich rodzinom nadzieję, a nam powód do dumy, że możemy uczynić świat choć trochę lepszym miejscem. Fundacja pod przewodnictwem Kasi zaangażowała się w i rozwinęła flagowy projekt „Zdrowie w głowie”, współfinansując budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz remontując gabinety psychologiczne i psychiatryczne w różnych regionach w Polsce” – podkreśla Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN oraz President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

“Praca dla Fundacji TVN to był dla mnie zaszczyt i niezwykle poruszające, pełne pokory doświadczenie pomagania tym, którzy tej pomocy są pozbawieni. Dziękuję całemu zespołowi Fundacji za wielkie serce, a w moim sercu zawsze będzie Fundacja TVN” – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji.

Nowa prezeska Fundacji TVN, Zuzanna Lewandowska, jest managerką i przedsiębiorczynią społeczną. Do lipca 2022 była wiceprezeską zarządzającą i dyrektorką programową w ramach Grupy Filantropijnej Gazety Wyborczej. Jest doradczynią World Woman Foundation USA, z którą współtworzy doroczną konferencję na temat przywództwa w Davos/WEF, współzałożycielką międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży oraz w dziedzinie zrównoważonego biznesu. W poprzednich latach pracowała jako konsultantka nad projektami rządowymi w USA, m.in. przy projekcie „Obamacare". Była także dyrektorką projektów specjalnych i współpracy zagranicznej w Fundacji „Przekrój”. Jest absolwentką University of Cambridge, Lancaster University i Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendystką Leadership Academy for Poland (2016), Aspen Institute CE (2017) oraz Swedish Institute (2021).

“Z radością witam w roli nowej prezes zarządu Fundacji TVN Zuzannę Lewandowską. Zuzanna wnosi wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i współpracy z fundacjami w Polsce i za granicą. Jestem pewna, że przyczyni się ono do dalszego, dynamicznego rozwoju Fundacji” – dodaje Kasia Kieli.

Fundacja TVN jest głównym filarem działań charytatywnych i CSR-owych TVN Warner Bros. Discovery. Od początku swojego istnienia realizuje ważne inicjatywy społeczne i przedsięwzięcia dobroczynne oraz projekty infrastrukturalne o dużej skali, takie jak budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Instytucie-Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka. Od momentu powstania w 2001 roku, Fundacja pozyskała i przekazała na realizację celów charytatywnych ponad 350 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ponad 30 tysięcy osób, w większości dzieci. Fundacja TVN jest organizacją pożytku publicznego cieszącą się w Polsce wielkim zaufaniem społecznym. Według danych Ministerstwa Finansów z 2022 roku, Fundacja znajduje się w czołówce wszystkich instytucji OPP, na które podatnicy w naszym kraju przekazują swoje 1,5% podatku.

Źródło: Warner Bros. Discovery

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Monika Młynarczyk dyrektorem marketingu w firmie Wiśniowski
Od 1 kwietnia stanowisko dyrektora marketingu w firmie WIŚNIOWSKI objęła Monika Młynarczyk, awansując w ramach zmian w wewnętrznej strukturze.
Ewelina Puławska dyrektor zarządzającą Good One PR
W maju br. Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska objęła rolę Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
Jan Rybicki na stałe dołącza do redakcji Weekend.Gazeta.pl
Jan Rybicki, zwycięzca pierwszej edycji konkursu „Polska Stories”, na stałe dołącza do zespołu serwisu Weekend.Gazeta.pl. Wcześniej, w ramach projektu dedykowanego młodym reporterom i reporterkom, brał udział w warsztatach prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz oraz opublikował swój finałowy reportaż na łamach Weekend.Gazeta.pl. Po zakończeniu konkursu współpracował z...
Zmiany kadrowe i awanse w Agencji DDOB
W ramach dążenia do ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich usług, Agencja DDOB wprowadziła kilka kluczowych zmian kadrowych. Nowe osoby i awanse mają na celu wzmocnienie struktur firmy oraz zapewnienie dalszego jej dynamicznego rozwoju.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764