logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zmiany w zespole zarządzającym w Semcore. Nowa strategia

  PR 06.03.2024, przeczytano 435 razy
ilustracja

Obok nowego członka zarządu w zespole zarządzającym agencji Semcore pojawią się nowi liderzy odpowiedzialni za strategiczne procesy firmy. Dzięki zmianom firma chce utrzymać kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów. Poprzedni rok Semcore zamknął przychodami na poziomie 13 mln złotych. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiany-w-zespole-zarzadzajacym-w-semcore.-nowa-strategia,403352,artykul.html

Od początku stycznia 2024 roku nowym członkiem zarządu i COO Semcore został Michał Jangas. Zastąpił Aleksandra Cierniewskiego, który po ponad dekadzie odszedł z firmy. 

Kolejne strategiczne decyzje dotyczą powołania nowych stanowisk: Head of Growth, który będzie odpowiadał za realizację strategii wzrostu; Head of Sales, który ma wzmocnić dział sprzedaży oraz utworzenie nowego działu na czele z Head of Partnerships. Powołana została również komórka strategiczna, która ma za zadanie integrować i koordynować działanie firmy.

– Mamy nadzieję, że te kroki pozwolą nam utrzymać kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów rok do roku – tłumaczy Marcin Stypuła, prezes i założyciel agencji Semcore.

I dodaje: – Nowo powołana struktura organizacyjna jest dla nas nie tylko katalizatorem wzrostu, ale też platformą do lepszego zrozumienia potrzeb naszych klientów. Wprowadzenie nowych talentów i strategiczna reorganizacja kluczowych działów, to dla nas istotne punkty w realizacji wizji pozycjonowania Semcore jako wiodącej agencji marketingu internetowego w Polsce. Świadomi swojego dorobku z optymizmem patrzymy w przyszłość i przygotowujemy się na nadchodzące wyzwania – podkreśla Stypuła.

Na stanowisku Head of Growth będzie pracował Jakub Hoppe. To doświadczony ekspert od digital marketingu, który przynosi do Semcore ponad 15 lat doświadczenia w branżach e-commerce oraz wydawniczej. Specjalizował się w strategiach opartych na danych, optymalizacji konwersji i efektywnych kampaniach płatnych. Jako t-shaped marketer, Jakub łączy szeroką wiedzę branżową z głęboką specjalizacją.

Stanowisko Head of Sales obejmuje Mateusz Blumenfeld. Absolwenta Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie wyróżnia podejście do pracy oparte na szerokich kompetencjach, merytoryce i umiejętności budowania partnerstw.

Natomiast Head of Partnerships został Damian Kaczmarek. Jego kilkuletnie doświadczenie w branży oraz podejście oparte na szczerości i profesjonalizmie, ma być kluczem w budowaniu strategicznych partnerstw. 

Przypomnijmy, że agencja Semcore jest jednym z liderów branży SEO w Polsce, z przychodami na poziomie 13 mln złotych w 2013 roku.  Semcore na koncie ma współpracę z takimi markami jak GLS, Oriflame, Oshee, Coccodrillo. Firma zajmuje się m.in. pozycjonowaniem stron internetowych w wynikach organicznych wyszukiwarki Google. Jedną z głównych specjalizacji Semcore jest połączenie SEO z UX, czyli zapewnienie optymalnego doświadczenia użytkownika na stronie internetowej. Działania SXO obejmują między innymi: analizę zachowania użytkowników na stronie, testowanie wersji strony pod kątem doświadczenia użytkownika, optymalizację szybkości ładowania strony, dopasowanie treści do potrzeb użytkowników, a także dbałość o responsywność strony i jej wygląd na różnych urządzeniach. 

Źródło: Semcore

semcore.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Malwina Pająk w El Padre
Do zespołu El Padre, po zakończonym pomyślnie okresie próbnym, dołącza Malwina Pająk obejmując nowo utworzone stanowisko Communication Manager.
Zmiany na czele Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej
Telewizja Polska S.A. w likwidacji zmienia model funkcjonowania Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Zmianie ulegnie m.in. proces zamawiania, budżetowania oraz nadzoru nad produkcją filmów i seriali. Zlikwidowane zostanie również stanowisko jednego z wicedyrektorów.
Paulina Chylewska wraca do TVP
Paulina Chylewska – znana i lubiana dziennikarka i prezenterka po siedmiu latach wraca do TVP. Na antenie TVP1 zobaczymy ją już 31 maja. Gwiazda otworzy i poprowadzi pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu  Polskiej Piosenki, a w najbliższym czasie będzie pracować przy dwóch najważniejszych imprezach sportowych TVP: Euro 2024 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w...
Monika Młynarczyk dyrektorem marketingu w firmie Wiśniowski
Od 1 kwietnia stanowisko dyrektora marketingu w firmie WIŚNIOWSKI objęła Monika Młynarczyk, awansując w ramach zmian w wewnętrznej strukturze.
Ewelina Puławska dyrektor zarządzającą Good One PR
W maju br. Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764