logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Zmiękczenie krawędzi - Photoshop

   13.12.2001, przeczytano 63672 razy

Aby wmontowane do naszej pracy zdjęcia lub obiekty nie wyglądały jak „wycięte nożyczkami” na tle tła możemy zastosować zmiękczenie krawędzi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zmiekczenie-krawedzi---photoshop,679,artykul.html

1. Zaznaczamy obiekt którego krawędzie chcemy zmiękczyć.

W tym celu zaznaczamy warstwę na której się znajduje (zakładam że obiekt jest wyszparowany). W menu „select” wybieramy „load selection”. Możemy też użyć skrótu klawiszowego: trzymając wciśnięty prawy klawisz „ctrl” (PC) lub „jabłko” (mac) klikamy lewym klawiszem myszy na warstwie na której znajduje się obiekt lub obiekty, które chcemy zaznaczyć.

2. Zmniejszamy zaznaczenie.

W menu „selection” wybieramy pozycję „modify” a w niej pozycję „contract”. Tutaj możemy wybrać o ile zmniejszymy nasze zaznaczenie. Ja najczęściej używam wartości 3.

3. Odwracamy zaznaczenie.

W menu „select” wybieramy pozycję „inverse” (skrót klawiszowy „shift+ctrl+I”)

4. Zmiękczamy krawędzie.

W menu „filter” wybieramy „blur” a tam „gaussian blur”. Pojawi się menu w którym możemy ustawić pozostałe parametry. Ja przeważnie używam wartości 0,8 do 1, ale z parametrami można dowolnie eksperymentować.

5. Odznaczenie obiektu.

W menu „select” wybieramy „deselect” (skrót klawiszowy „ctrl+D).

Ta prosta sztuczka daje dość dobre efekty. Ja używam jej na tyle często, że zrobiłem Actiona który automatyzuje wszystkie czynności.

Jeżeli potrzebujecie porad podczas pracy z Photoshopem proszę o maile.

rafał@artcreation.pl

Rafał Kołodziejczyk


avatar użytkownika
+

Tekst opublikował użytkownik: artcreation

(Rafał Kołodziejczyk)

artcreation o sobie:

Jesteśmy kreatywnym domem produkcyjnym.
Tworzymy projekty graficzne, strony www, reklamy radiowe, filmy promocyjne, spoty telewizyjne i teledyski. Zapraszamy na naszą stronę.

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak zmieniła się branża gadżetów reklamowych?
Kubki sygnowane logo marki, brandowane długopisy i breloki – gadżety uznawane niegdyś za świetny sposób na reklamę, dziś powoli odchodzą w zapomnienie. Rynek produktów reklamowych wychodzi poza utarte schematy, a marketerzy stawiają na coraz kreatywniejsze formy promocji. Jak zmieniła się ta branża na przestrzeni lat? Czy gadżety nadal są atrakcyjnym elementem...
Ploter dla architekta powinien być przede wszystkim... No właśnie – jak wybrać maszynę, która stanowi podstawowe wyposażenie każdego biura architektonicznego? Jak sprawnie tworzyć wizualizacje i drukować dokumentację projektową? Na te pytania w obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury odpowiada ekspert Canon Polska.
Coraz więcej klientów będzie kupowało produkty w sklepach internetowych zamiast stacjonarnych. Co za tym idzie znacząco rosnąć będą wydatki na reklamę w sieci. Według prognoz specjalistów nawet dwukrotnie w ciągu najbliższych czterech lat.
Im więcej doświadczenia na zagranicznych rynkach, tym większa gotowość i otwartość polskich firm na korzyści związane z internacjonalizacją. To jedne z głównych wniosków wynikających z najnowszego raportu PwC na temat polskich inwestycji za granicą. Ponad 60 proc. przedsiębiorców, którzy już są obecni na innych rynkach, planują dalszą...
Nowa rola inteligentnej cyfrowej komunikacji wizualnej w stale zmieniającym się świecie
W ubiegłym miesiącu miałam okazję pojechać do Barcelony, by po raz pierwszy od dwóch lat wziąć udział w wystawie Integrated Systems Europe (ISE). Przypomniało mi to, że świat wraca do rutyny i norm. Jednocześnie będzie to zasadniczo inny świat – idący naprzód.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764