logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zrównoważony rozwój DTG z Aeoon

  PR 21.10.2022, przeczytano 211 razy

Aeoon to firma kierująca swoją ofertę do wszystkich zajmujących się drukiem na gotowych tekstyliach, firm związanych z branżą DTG i DTF lub zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności. Potrzeby Klientów od samego początku były w centrum uwagi firmy, co stworzyło misję tworzenia najszybszych, najbardziej przyjaznych dla środowiska i najtrwalszych cyfrowych drukarek tekstylnych, które produkowane są w Austrii z wielką dbałością, precyzją i zaangażowaniem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zrownowazony-rozwoj-dtg-z-aeoon,397711,artykul.html

- Podejście Aeoon do Klienta i partnerów biznesowych nie mogło umknąć naszej uwadze – zauważa Fryderyk Wiernicki, współwłaściciel firmy Akonda Tex, autoryzowanego dystrybutora Aeoon w Polsce! – Ogromny entuzjazm dla technologii druku jest bezkompromisową siłą napędową dla ciągłej optymalizacji ich produktów pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości. To nie pozostawia wątpliwości, że sprzedajemy najlepsze maszyny na polskim rynku. W Aeoon Technologies dominuje filozofia traktowania wszystkich pracowników, dealerów, klientów i partnerów jak rodziny. Od lat gwarantuje ona udane i trwałe partnerstwo, oferując niezrównaną obsługę i wsparcie, a także niezawodne i trwałe relacje biznesowe.

Wszystkie urządzenia są produkowane w nowo wybudowanej, energooszczędnej siedzibie w Tyrolu w Austrii, w Kramsach i to tu odbywa się cały proces od projektu do produkcji właśnie. W znajdującym się tam centrum innowacji i centrum badawczo-rozwojowym odbywają się przyspieszone testy alfa i beta, więc każdy element jest wielokrotnie testowany, aby upewnić się, że produkty spełniają potrzeby klientów. Technolodzy skupiają się na zaopatrywaniu się od lokalnych i regionalnych dostawców, gdy tylko jest to możliwe. Partnerstwo lokalne oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska, bardziej wydajną logistykę i większą elastyczność dla technologii. Właśnie dzięki takiemu środowisku pracy, spójnej filozofii dostawców i pracowników, Aeoon jest w stanie dostarczać klientom urządzenia niezawodne i solidne.

Dzięki innowacyjnej technologii DTG Aeoon oferuje możliwość wydajnej i opłacalnej pracy w procesie drukowania na żądanie (POD). Proces ten znacząco ogranicza zużycie zasobów naturalnych, procesów transportowych i logistycznych, energii oraz odpadów tekstylnych. Firma wyznacza obecnie światowe standardy w zakresie niskiego zużycia wody, efektywności energetycznej, proporcji materiałów nadających się do recyklingu, unikania plastikowych części i żywotności drukarek DTG.

Lokalnych dostawców producent preferował od samego początku, uzyskując gwarancję, że każdy komponent produkowany i używany w maszynach jest zgodny z filozofią zrównoważonego rozwoju i pomaga zredukować emisje transportowe. Dzięki podjętym wysiłkom Aeoon jest w stanie dostarczać najnowsze materiały eksploatacyjne zatwierdzone przez GOTS, wciąż udoskonalając tusze na bazie wody a także płyny do czyszczenia i gruntowania. Producent oferuje rozwiązania w zakresie atramentów o najniższych LZO i HAP, dążąc do wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń LZO (lotne związki organiczne).
Warto wspomnieć, że wraz z otwarciem Centrum Innowacji w 2020 roku, Aeoon Technologies uruchomiło długoterminową strategię, zapewniającą niezrównaną obsługę i pełne wsparcie w branży DTG. Profesjonalny i doświadczony zespół zajmuje się optymalizacją work-flow, jakości druku, zdolności produkcyjnych, ochroną środowiska i innymi istotnymi wyzwaniami. Centrum Innowacji, posiada również własne laboratorium, gdzie technicy i szkoleniowcy ds. druku doskonalą swoje umiejętności i wiedzę, aby zapewnić sprawne rozwiązywanie problemów i spersonalizowaną obsługę klienta. Centrum Innowacji jest bezpośrednio połączone ze wszystkimi działami, co umożliwia płynną i szybką komunikację a każdy pracownik informowany jest na bieżąco o najnowszych osiągnięciach. Jest to też idealna platforma do prezentacji dla partnerów biznesowych i Klientów, którzy chcieliby na żywo zobaczyć wszystkie urządzenia.

DOPASOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

W serii Hybrid - Aeoon pierwszy raz stworzył prawdziwe połączenie sitodruku i cyfrowego druku na tkaninach, łącząc w sobie zalety obu tych technologii. Dla firm o dużych potrzebach produkcyjnych jest to rozwiązanie idealne, które oferuje unikalny zestaw elastyczności produkcyjnych i może drukować na zdywersyfikowanych materiałach z lub bez obróbki wstępnej. Zintegrowane kombinacje obu procesów druku pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności w zużyciu białego atramentu, przy jednoczesnym zapewnieniu unikatowej jakości I trwałości zadruku.

Najszybszy zwrot z inwestycji spośród wszystkich maszyn drukujących DTG dostępnych na rynku gwarantuje opracowana dla klientów o wysokich potrzebach produkcyjnych, zarówno dla dużych serii tego samego wzoru, jak i pojedynczych egzemplarzy - Seria Kyo. To połączenie bezawaryjnej pracy, niezrównanej jakości i szybkości, z najwyższej jakości komponentami przemysłowymi, a także maksymalna objętość, maksymalny obszar zadruku i maksymalna wydajność.

Najbardziej odpowiednią drukarką dla firm o dużych rozmiarach produkcji i wymaganiach automatyzacji, które chcą pozostać konkurencyjne i dobrze przygotowane do produkcji zgodnie z przyszłymi wymaganiami rynku jest seria Kyo Link. Gwarantuje ona pracę z najbardziej zaawansowanymi technologicznie drukarkami DTG na rynku.

Z kolei dla firm nowych lub doświadczonych Aeoon stworzył serię Compact, wysokowydajne przemysłowe drukarki tekstylne w mniejszej obudowie niż maszyny z flagowej serii Kyo, ale również oferujące wysoką wydajność i niezrównaną jakość druku. Co niezmiernie istotne, oprogramowanie automatycznie dostosowuje biały podkład, optymalizując koszt wydruku, znacznie obniżony w porównaniu z konkurencją.

Dla tradycyjnych firm, produkujących w technice sitodruku, realizujących większe zamówienia, trend w kierunku krótkich serii stanowi poważne ryzyko biznesowe, zwłaszcza w połączeniu z niedoborem siły roboczej i oczekiwaniem szybkiego wykonania zlecenia. Dlatego właśnie wiele tradycyjnych sitodrukarni dodało technologię DTG, rozszerzając tym samym zasięg rynku i spełniając jednocześnie wymagania klientów, nie zawsze potrzebujących dużych nakładów. Zgodnie z raportem sporządzonym przez Grand View Research, przewiduje się, że segment druku cyfrowego na koszulkach stanie się najszybciej rozwijającym się obszarem, odnotowując CAGR (złożony roczny wskaźnik wzrostu) na poziomie 10,7% w latach 2021-2028. Owszem, przejście branży odzieżowej na DTG przypomina poniekąd przejście przemysłu poligraficznego na drukarki cyfrowe na przełomie XX i XXI wieku. Podobnie jak drukowanie odzieży, małe nakłady na papier były zbyt drogie, wymagały kilkutygodniowego czasu realizacji, a błędy kosztowne były zarówno dla klientów, jak i drukarzy. Wraz ze wzrostem popularności druku cyfrowego, coraz więcej drukarzy inwestowało więc w maszyny cyfrowe, wiedząc już, jak zoptymalizować wydruki i dostrzegając korzyści płynące z opłacalnego drukowania prac o dowolnych nakładach.

Istnieje wiele rodzajów drukarek DTG, które różnią się ceną i jakością, dlatego ważne jest, aby Klient znalazł dla siebie tę, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to poważna inwestycja, warto więc wcześniej określić swoje cele produkcyjne i potrzebną przepustowość, by w możliwie najkrótszym czasie zobaczyć zwrot z inwestycji. Akonda Tex, jako dystrybutor Aeoon w Polsce pomoże wskazać najlepszą drukarkę względem wielkości, ceny i przepustowości.

Całkowity koszt inwestycji obejmuje cenę początkową, tygodniową wydajność, koszty atramentu, koszty operatora i inne ważne kwestie jak niezawodność i żywotność. Prawdziwe drukarki klasy przemysłowej, takie jak Aeoon Kyo 3-12, mają żywotność około 15 lat, co może być ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością niż inne dostępne drukarki.

Aeoon Technologies nieprzerwanie podejmuje inwestycje, aby zapewnić przyszłym pokoleniom przyjazną planetę, nie uznając kompromisu w kwestii zrównoważonego rozwoju. Priorytetem jest zapewnienie nie tylko najlepszych rozwiązań dla rynku DTG, ale również zapewnienie rozwiązań najbardziej ekologicznych. To jednocześnie najbardziej profesjonalny kontakt w sprawie kompletnych rozwiązań w sektorze cyfrowego druku tekstylnego. Od jednego producenta Klient otrzymuje drukarki DTG, maszyny do obróbki wstępnej, suszarki, falcerki i płyny - wszystko, co niezbędne do sprawnej produkcji nadruków na tekstyliach.

Posiadanie dedykowanego zespołu wsparcia jest bardzo istotne, dlatego wszyscy pracownicy serwisu po stronie dystrybutora są w pełni wyszkoleni w zakresie obsługi i konserwacji drukarek. Współpraca i konsultacje pomagają określić i opracować najlepsze rozwiązanie dla sposobu pracy Klienta. Akonda Tex zapewnia szkolenie, mające zapewnić, największy zwrot z inwestycji i gwarantuje opcje pomocy technicznej na miejscu i zdalnej, a także zapobiegawcze wizyty konserwacyjne, które zapewnią zminimalizowanie przestojów.

Co ważne, podkreślając wsparcie dla Klienta - profesjonalny zespół serwisowy Aeoon w Austrii jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystkie te kroki pozwalają firmie lepiej zrozumieć potrzeby klientów, dzięki czemu może produkować urządzenia dostosowane względem gabarytów, wydajności, czy prędkości. W ciągu ostatnich 10 lat firma Aeoon wypracowała sobie markę jako producent najszybszych przemysłowych drukarek DTG na świecie.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żywiec Zdrój w nowej kampanii wizerunkowej informuje o osiągnięciu neutralności plastikowej
Trwa kampania "Z natury dla natury" Żywiec Zdrój (Danone). Marka kolejny raz podejmuje temat neutralności plastikowej. Kampania jest prowadzona z wykorzystaniem telewizji, digitalu, OOH oraz we współpracy z influencerami. VMLY&R odpowiada za koncept, kreację oraz działania w Internecie.
Agencja Space Cat Industries powstała, by pomagać markom w komunikacji z Pokoleniem Z. Misją firmy jest ciągła eksploracja nowych trendów i poszukiwanie wartości w nieustannie zmieniającym się digitalowym uniwersum. Space Cat Industries specjalizuje się w TikTok marketingu, współpracy z influencerami, produkcji audio i short video oraz TikTok Adsach.
Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku
Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.

Warka wprowadza na rynek produkt wykraczający poza segment piw bezalkoholowych. Nowe piwo to rewolucyjny mix orzeźwiającej Warki 0.0%, lemoniady, naturalnej kofeiny i ekstraktu z żeń-szenia. W sprzedaży pojawią się dwa nowe smaki: Mango i Cytrusy oraz Ananas i Marakuja. Pierwszy z nich właśnie trafił do sieci Biedronka, a pod koniec lutego obydwa produkty będą już dostępne w...
LG prezentuje swoje najnowsze wyświetlacze na targach ISE 2023 pod hasłem „Life, Be Bloomed”
Zaawansowane wyświetlacze LG, w tym ekran Micro LED 8K, prezentowane są na interaktywnej wystawie wraz z wciągającą sztuką multimedialną i cyfrowymi przestrzeniami dla różnych branż
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764