logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zrównoważony rozwój DTG z Aeoon

  PR 21.10.2022, przeczytano 824 razy

Aeoon to firma kierująca swoją ofertę do wszystkich zajmujących się drukiem na gotowych tekstyliach, firm związanych z branżą DTG i DTF lub zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności. Potrzeby Klientów od samego początku były w centrum uwagi firmy, co stworzyło misję tworzenia najszybszych, najbardziej przyjaznych dla środowiska i najtrwalszych cyfrowych drukarek tekstylnych, które produkowane są w Austrii z wielką dbałością, precyzją i zaangażowaniem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zrownowazony-rozwoj-dtg-z-aeoon,397711,artykul.html

- Podejście Aeoon do Klienta i partnerów biznesowych nie mogło umknąć naszej uwadze – zauważa Fryderyk Wiernicki, współwłaściciel firmy Akonda Tex, autoryzowanego dystrybutora Aeoon w Polsce! – Ogromny entuzjazm dla technologii druku jest bezkompromisową siłą napędową dla ciągłej optymalizacji ich produktów pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości. To nie pozostawia wątpliwości, że sprzedajemy najlepsze maszyny na polskim rynku. W Aeoon Technologies dominuje filozofia traktowania wszystkich pracowników, dealerów, klientów i partnerów jak rodziny. Od lat gwarantuje ona udane i trwałe partnerstwo, oferując niezrównaną obsługę i wsparcie, a także niezawodne i trwałe relacje biznesowe.

Wszystkie urządzenia są produkowane w nowo wybudowanej, energooszczędnej siedzibie w Tyrolu w Austrii, w Kramsach i to tu odbywa się cały proces od projektu do produkcji właśnie. W znajdującym się tam centrum innowacji i centrum badawczo-rozwojowym odbywają się przyspieszone testy alfa i beta, więc każdy element jest wielokrotnie testowany, aby upewnić się, że produkty spełniają potrzeby klientów. Technolodzy skupiają się na zaopatrywaniu się od lokalnych i regionalnych dostawców, gdy tylko jest to możliwe. Partnerstwo lokalne oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska, bardziej wydajną logistykę i większą elastyczność dla technologii. Właśnie dzięki takiemu środowisku pracy, spójnej filozofii dostawców i pracowników, Aeoon jest w stanie dostarczać klientom urządzenia niezawodne i solidne.

Dzięki innowacyjnej technologii DTG Aeoon oferuje możliwość wydajnej i opłacalnej pracy w procesie drukowania na żądanie (POD). Proces ten znacząco ogranicza zużycie zasobów naturalnych, procesów transportowych i logistycznych, energii oraz odpadów tekstylnych. Firma wyznacza obecnie światowe standardy w zakresie niskiego zużycia wody, efektywności energetycznej, proporcji materiałów nadających się do recyklingu, unikania plastikowych części i żywotności drukarek DTG.

Lokalnych dostawców producent preferował od samego początku, uzyskując gwarancję, że każdy komponent produkowany i używany w maszynach jest zgodny z filozofią zrównoważonego rozwoju i pomaga zredukować emisje transportowe. Dzięki podjętym wysiłkom Aeoon jest w stanie dostarczać najnowsze materiały eksploatacyjne zatwierdzone przez GOTS, wciąż udoskonalając tusze na bazie wody a także płyny do czyszczenia i gruntowania. Producent oferuje rozwiązania w zakresie atramentów o najniższych LZO i HAP, dążąc do wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń LZO (lotne związki organiczne).
Warto wspomnieć, że wraz z otwarciem Centrum Innowacji w 2020 roku, Aeoon Technologies uruchomiło długoterminową strategię, zapewniającą niezrównaną obsługę i pełne wsparcie w branży DTG. Profesjonalny i doświadczony zespół zajmuje się optymalizacją work-flow, jakości druku, zdolności produkcyjnych, ochroną środowiska i innymi istotnymi wyzwaniami. Centrum Innowacji, posiada również własne laboratorium, gdzie technicy i szkoleniowcy ds. druku doskonalą swoje umiejętności i wiedzę, aby zapewnić sprawne rozwiązywanie problemów i spersonalizowaną obsługę klienta. Centrum Innowacji jest bezpośrednio połączone ze wszystkimi działami, co umożliwia płynną i szybką komunikację a każdy pracownik informowany jest na bieżąco o najnowszych osiągnięciach. Jest to też idealna platforma do prezentacji dla partnerów biznesowych i Klientów, którzy chcieliby na żywo zobaczyć wszystkie urządzenia.

DOPASOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

W serii Hybrid - Aeoon pierwszy raz stworzył prawdziwe połączenie sitodruku i cyfrowego druku na tkaninach, łącząc w sobie zalety obu tych technologii. Dla firm o dużych potrzebach produkcyjnych jest to rozwiązanie idealne, które oferuje unikalny zestaw elastyczności produkcyjnych i może drukować na zdywersyfikowanych materiałach z lub bez obróbki wstępnej. Zintegrowane kombinacje obu procesów druku pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności w zużyciu białego atramentu, przy jednoczesnym zapewnieniu unikatowej jakości I trwałości zadruku.

Najszybszy zwrot z inwestycji spośród wszystkich maszyn drukujących DTG dostępnych na rynku gwarantuje opracowana dla klientów o wysokich potrzebach produkcyjnych, zarówno dla dużych serii tego samego wzoru, jak i pojedynczych egzemplarzy - Seria Kyo. To połączenie bezawaryjnej pracy, niezrównanej jakości i szybkości, z najwyższej jakości komponentami przemysłowymi, a także maksymalna objętość, maksymalny obszar zadruku i maksymalna wydajność.

Najbardziej odpowiednią drukarką dla firm o dużych rozmiarach produkcji i wymaganiach automatyzacji, które chcą pozostać konkurencyjne i dobrze przygotowane do produkcji zgodnie z przyszłymi wymaganiami rynku jest seria Kyo Link. Gwarantuje ona pracę z najbardziej zaawansowanymi technologicznie drukarkami DTG na rynku.

Z kolei dla firm nowych lub doświadczonych Aeoon stworzył serię Compact, wysokowydajne przemysłowe drukarki tekstylne w mniejszej obudowie niż maszyny z flagowej serii Kyo, ale również oferujące wysoką wydajność i niezrównaną jakość druku. Co niezmiernie istotne, oprogramowanie automatycznie dostosowuje biały podkład, optymalizując koszt wydruku, znacznie obniżony w porównaniu z konkurencją.

Dla tradycyjnych firm, produkujących w technice sitodruku, realizujących większe zamówienia, trend w kierunku krótkich serii stanowi poważne ryzyko biznesowe, zwłaszcza w połączeniu z niedoborem siły roboczej i oczekiwaniem szybkiego wykonania zlecenia. Dlatego właśnie wiele tradycyjnych sitodrukarni dodało technologię DTG, rozszerzając tym samym zasięg rynku i spełniając jednocześnie wymagania klientów, nie zawsze potrzebujących dużych nakładów. Zgodnie z raportem sporządzonym przez Grand View Research, przewiduje się, że segment druku cyfrowego na koszulkach stanie się najszybciej rozwijającym się obszarem, odnotowując CAGR (złożony roczny wskaźnik wzrostu) na poziomie 10,7% w latach 2021-2028. Owszem, przejście branży odzieżowej na DTG przypomina poniekąd przejście przemysłu poligraficznego na drukarki cyfrowe na przełomie XX i XXI wieku. Podobnie jak drukowanie odzieży, małe nakłady na papier były zbyt drogie, wymagały kilkutygodniowego czasu realizacji, a błędy kosztowne były zarówno dla klientów, jak i drukarzy. Wraz ze wzrostem popularności druku cyfrowego, coraz więcej drukarzy inwestowało więc w maszyny cyfrowe, wiedząc już, jak zoptymalizować wydruki i dostrzegając korzyści płynące z opłacalnego drukowania prac o dowolnych nakładach.

Istnieje wiele rodzajów drukarek DTG, które różnią się ceną i jakością, dlatego ważne jest, aby Klient znalazł dla siebie tę, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to poważna inwestycja, warto więc wcześniej określić swoje cele produkcyjne i potrzebną przepustowość, by w możliwie najkrótszym czasie zobaczyć zwrot z inwestycji. Akonda Tex, jako dystrybutor Aeoon w Polsce pomoże wskazać najlepszą drukarkę względem wielkości, ceny i przepustowości.

Całkowity koszt inwestycji obejmuje cenę początkową, tygodniową wydajność, koszty atramentu, koszty operatora i inne ważne kwestie jak niezawodność i żywotność. Prawdziwe drukarki klasy przemysłowej, takie jak Aeoon Kyo 3-12, mają żywotność około 15 lat, co może być ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością niż inne dostępne drukarki.

Aeoon Technologies nieprzerwanie podejmuje inwestycje, aby zapewnić przyszłym pokoleniom przyjazną planetę, nie uznając kompromisu w kwestii zrównoważonego rozwoju. Priorytetem jest zapewnienie nie tylko najlepszych rozwiązań dla rynku DTG, ale również zapewnienie rozwiązań najbardziej ekologicznych. To jednocześnie najbardziej profesjonalny kontakt w sprawie kompletnych rozwiązań w sektorze cyfrowego druku tekstylnego. Od jednego producenta Klient otrzymuje drukarki DTG, maszyny do obróbki wstępnej, suszarki, falcerki i płyny - wszystko, co niezbędne do sprawnej produkcji nadruków na tekstyliach.

Posiadanie dedykowanego zespołu wsparcia jest bardzo istotne, dlatego wszyscy pracownicy serwisu po stronie dystrybutora są w pełni wyszkoleni w zakresie obsługi i konserwacji drukarek. Współpraca i konsultacje pomagają określić i opracować najlepsze rozwiązanie dla sposobu pracy Klienta. Akonda Tex zapewnia szkolenie, mające zapewnić, największy zwrot z inwestycji i gwarantuje opcje pomocy technicznej na miejscu i zdalnej, a także zapobiegawcze wizyty konserwacyjne, które zapewnią zminimalizowanie przestojów.

Co ważne, podkreślając wsparcie dla Klienta - profesjonalny zespół serwisowy Aeoon w Austrii jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystkie te kroki pozwalają firmie lepiej zrozumieć potrzeby klientów, dzięki czemu może produkować urządzenia dostosowane względem gabarytów, wydajności, czy prędkości. W ciągu ostatnich 10 lat firma Aeoon wypracowała sobie markę jako producent najszybszych przemysłowych drukarek DTG na świecie.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kampania promująca drukarki Canon ze spotami w TV i muralem w centrum Warszawy
Spoty w największych stacjach telewizyjnych, mural przy metrze Politechnika, akcja influencerska, promocja w social mediach oraz na największych portalach informacyjnych – Canon wystartował ze swoją zintegrowaną kampanią pod hasłem “Piękno zasługuje na wydruk z jakością Canon”. Jej celem jest upowszechnienie w Polsce domowych wydruków oraz zbudowanie...
Europejska premiera Samsung The Wall for Virtual Production podczas targów IBC 2023
Dwa modele The Wall są już dostępne w Europie, umacniając pozycję Samsung jako lidera w obszarze wirtualnych studiów produkcyjnych XR (extended reality)
Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” to wydarzenie, które już od 18 lat integruje miłośników przyrody. Firma Nikon objęła rolę sponsora strategicznego festiwalu, konkursów Związku Polskich Fotografów Przyrody „Fotograf Roku 2023” oraz Otwartego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej...
Nowa grupa komunikacji marketingowej – Creative Brand Stories – skupia trzy agencje o specjalizacjach obejmujących komplementarne obszary komunikacji marketingowej. Jej celem jest dostarczanie marketerom kompleksowych rozwiązań w ramach experiential marketingu. Creative Brand Stories integruje w sobie kompetencje firm: Bossa Nova Events – od ponad 16 lat działającej w...
Rusza kampania „Tydzień Lasów FSC”
Tydzień Lasów to kampania zainicjowana przez Forest Stewardship Council, która podkreśla korzyści zrównoważonej gospodarki leśnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi przedsiębiorców i konsumentów na to, w jaki sposób odpowiedzialna gospodarka leśna przyczynia się do ochrony środowiska, przeciwdziała spadkowi bioróżnorodności oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764