logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zwycięskie plakaty z konkursu Dzisiaj Polska już w Galerii Signs.pl

   26.07.2011, przeczytano 2682 razy
strzałkistrzałka
Zwycięska praca Magdaleny Wosik Magdalena Wosik

Od 1 lipca na ulicach 27 miast można oglądać plakaty promujące Polskę podczas rozpoczynającej się właśnie naszej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Prace zostały wyłonione w ramach specjalnego konkursu przeprowadzonego w ramach „Galerii Plakatu AMS”. Od dzisiaj nagrodzone prace można oglądać również w Galerii Signs.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zwycieskie-plakaty-z-konkursu-dzisiaj-polska-juz-w-galerii-signs.pl,13062,artykul.html

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie projektów stanowiących wizytówkę współczesnej Polski – takich, które zaprezentują jej kulturę, walory turystyczne oraz potencjał gospodarczy i społeczny. Prace miały przedstawiać nasz kraj jako miejsce rodzących się nowych idei, ważnych dla całej Europy.

W rywalizacji wzięli udział m.in. studenci i absolwenci szkół artystycznych, a także młodzi graficy-projektanci. Zwycięski plakat Magdaleny Wosik w pogodny i lekki sposób przedstawia nasz kraj jako siłacza, z mocnym ramieniem w kształcie konturów Polski.

Konkurs został zorganizowany - w tym roku już po raz jedenasty - przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku we współpracy z Galerią Plakatu AMS.
Wśród tematów poprzednich edycji konkursu Galeria Plakatu AMS było m.in. równouprawnienie kobiet i osób niepełnosprawnych, promocja miast i regionów, zachęcanie do czytania prasy, czy społeczna rola Internetu. W Galerii Signs.pl dostępne są wszystkie zwycięskie i wyróżnione w kolejnych edycjach prace, poczynając od 2004 r.

Galeria: Galeria Plakatu AMS - 11. Edycja (2011)

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żabka przyznała nagrodę specjalną w 24. konkursie Galerii Plakatu AMS
Grupa Żabka przyznała nagrodę specjalną 24. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS pod hasłem „Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?”. Otrzymała ją Katarzyna Panek. Przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do Anny Czochary i współautorek drugiej pracy – Agaty Gołębiewskiej oraz Natalii Majchrzak. Konkurs już od prawie dwóch dekad...
Złote Spinacze 2023 rozdane!
Znamy zwycięzców 21. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie 97 nagród – 28 Złotych, 36 Srebrnych oraz 33 Brązowe Spinacze. W tym roku trzy agencje PR zdobyły tytuł „Najlepszego w konkursie” i odebrały podczas Gali Tytanowe Spinacze.
42 brązowe, 23 srebrne i 5 złotych statuetek Effie Awards 2023
Nagrody za najbardziej efektywne kampanie i rozwiązania biznesowe zostały wręczone 7 listopada w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Tegoroczne Jury Effie, które obradowało pod przewodnictwem Magdaleny Kotlarczyk, Dyrektorki Google Polska, która...
German Design Awards 2024 dla baterii kuchennych Omnires
Bateria z intuicyjnym systemem do filtrowania wody, zaprojektowana przez Paulinę Shacalis, otrzymała prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie German Design Awards 2024. Jury doceniło ten minimalistyczny projekt, który jest przykładem innowacyjnego myślenia marki i świadomego podejścia do projektowania.
Reprezentantki UW ze srebrem w mistrzostwach świata PR
W listopadzie trzydzieści drużyn z Azji, Europy, Afryki i Ameryki Północnej rywalizowało ze sobą w organizowanym przez ICCO (International Communication Consultancy Organization) konkursie dla młodych, kreatywnych specjalistów Public Relations.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764