logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zwycięstwo produktów Nikon na światowych konkursach

  PR 23.05.2022, przeczytano 404 razy

Nikon z przyjemnością informuje o zdobytych nagrodach na prestiżowych światowych konkursach. Aż cztery produkty marki zwyciężyły i zdobyły nagrody w tegorocznym konkursie IF DESIGN AWARD. Ponadto pięć kolejnych produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2022”. Z kolei w globalnym konkursie TIPA 2022 marka otrzymała trzy nagrody w różnych kategoriach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zwyciestwo-produktow-nikon-na-swiatowych-konkursach,395972,artykul.html

4 nagrody dla Nikon w konkursie If DESIG AWARD

Nagrody iF DESIGN AWARD to globalne prestiżowe wyróżnienie wzornictwa wspierane przez iF International Forum Design GmbH od roku 1953. Nagrody są przyznawane w kilku kategoriach. Między innymi produktowej, komunikacji oraz opakowania. W tym roku jury składające się z uznanych ekspertów w swoich dziedzinach oceniało ponad 11 tysięcy zgłoszeń z 57 krajów. Zwycięskimi produktami marki Nikon są aparaty bezlusterkowe Nikon Z 9 oraz Nikon Z fc, obiektyw NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S oraz mikroskop ECLIPSE Si.

- To fantastyczne uczucie zobaczyć cztery produkty marki Nikon zdobywające nagrody iF DESIGN AWARD. Bardzo doceniamy, iż branża dostrzega nasze wzornictwo przemysłowe, jak również fakt ciepłego przyjęcia naszych produktów przez klientów – mówi Dirk Jasper, Manager Product Marketing w Nikon Europe BV.

Red Dot Award: Product Design 2022 – 5 nagród dla Nikona

Tegoroczna edycja światowej klasy konkursu o bogatej, 67-letniej historii, którego celem jest uhonorowanie najlepszych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa i biznesu była szczególnie udana dla marki Nikon, ponieważ flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 9 został uhonorowany tytułem „Best of the Best” (Najlepszy z najlepszych). Inne nagrodzone produkty to pięknie zaprojektowany aparat Nikon Z fc i średni teleobiektyw makro NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S.

Do światowej klasy konkursu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego zgłoszono produkty z 60 krajów, zgłoszenia zostały ocenione przez jury składające się z renomowanych specjalistów z całego świata. W całym procesie obrad przed ogłoszeniem zwycięzców brano pod uwagę stopień innowacyjności, funkcjonalność, a także ergonomię i trwałość. Zwycięskie produkty będą prezentowane w tym roku na ekskluzywnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen w Niemczech.

Kolejne 3 nagrody dla Nikona w TIPA 2022

To jednak nie koniec nagród dla marki Nikon! Jury TIPA doceniło bezlusterkowca Nikon Z fc za połączenie innowacyjnej technologii z klasycznym wzornictwem odzwierciedlającym dziedzictwo Nikona, wręczając nagrodę najlepszego aparatu w kategorii „Best APS-C Camera”. Równocześnie eliminacja migawki mechanicznej dla wyśrubowania szybkości zdjęć seryjnych ujęła jury w Nikonie Z 9 w kategorii „Best Full Frame Professional Camera”. Z kolei obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TV VR S zachwycił obłędnymi rozwiązaniami technicznymi, jak wbudowany telekonwerter 1,4x w połączeniu z redukcją drgań – co czyni go idealnym obiektywem do każdego rodzaju fotografii, dlatego zwyciężył jako „Best Full Frame Prime Telephoto lens”.

Nagrody TIPA World Awards powszechnie uznaje się za takie, które honorują firmy z najwyższej półki oferujące produkty o najlepszej z możliwych jakości w swojej branży. Służą one również jako wskazujące ważny punkt odniesienia i istotną rolę doradczą dla konsumentów podczas podejmowania przez nich decyzji zakupowych.

Zdobyte nagrody na największych światowych konkursach to ogromne wyróżnienie dla marki Nikon. Są dowodem na tworzenie produktów zaawansowanych technologicznie wykorzystujących ergonomię wzornictwa przemysłowego.

Źródło: Nikon

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druga edycja akcji „Zaprojektowane po ludzku” zainicjowana przez „Gazetę Wyborczą” jest poświęcona tworzeniu przyjaznej ludziom przestrzeni wspólnej. W trakcie jej trwania na łamach „Wyborczej” ukażą się publikacje pokazujące problem przestrzeni publicznej w miastach z różnych perspektyw. Ważnym elementem akcji jest konkurs, który wyłoni najlepsze rozwiązania dla...
On Board Think Kong: kampania Hoya Lens z nagrodami IAC 2022
HOYA Lens Poland i agencja OBTK otrzymały międzynarodową nagrodę IAC 2022 w 2 kategoriach: Best Health Care Integrated Ad Campaign oraz Best Medical Integrated Ad Campaign. Statuetki zostały przyznane za kampanię „Wzrok OK!”, która zachęciła do zaplanowania wizyty u specjalistów ponad 2 mln Polaków.
Najlepsze okładki 2021 roku wybrane
Poznaliśmy laureatów VIII edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Wręczenie nagród miało miejsce 23 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Poznaniu, w 3-piętrowej Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.
W środę, 22 czerwca w Fabryce Norblina odbył się Finał 9. edycji Papaya Young Creators. Podczas finału ogłoszono zwycięzców i zwyciężczynie konkursu dla młodych talentów filmowych. Jury tegorocznej edycji przyznało 10 nagród, 1 wyróżnienie oraz 4 nagrody specjalne. Poznajcie laureatów i laureatki tegorocznych kategorii: Music Stories, Branded...
Dwie nagrody Golden Arrow 2022 dla Opus B
W tegorocznej edycji konkursu zdobyliśmy nagrodę główną za działania dla marki Jurajska oraz wyróżnienie za kampanię dla Familijnych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764