logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zwycięzcy 10. edycji konkursu fotograficznego CGAP

   02.11.2015, przeczytano 1448 razy
strzałkistrzałka
Na ryby z siatką Liming Cao, Chiny
ZOBACZ GALERIĘ

Organizacja CGAP ogłosiła nazwisko zwycięzcy konkursu fotograficznego na rok 2015. Wyróżnienie otrzymał Sujan Sarkar z Indii, którego nagrodzona fotografia przedstawiająca uprawę roli została wybrana spośród 3 300 prac nadesłanych z 77 krajów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zwyciezcy-10.-edycji-konkursu-fotograficznego-cgap,26425,artykul.html

Fotografia zapiera dech w piersiach ze względu na kompozycję i realistyczną jakość. Poprzez ukazanie rolników na polu w Zachodnim Bengalu w Indiach uchwycony został jeden z głównych motywów przewodnich konkursu, czyli rolnicy małorolni z rodzinami. Panel trzech jurorów uznał, że fotografia Sarkara symbolizuje dobrobyt rodzinny, dom i wzajemne wsparcie.

Galeria przedstawiająca 27 wyróżnionych fotografii dostępna jest w internetowej publikacji fotograficznej.

Na świecie żyją ponad 2 miliardy osób bez dostępu do formalnych usług finansowych. W ciągu minionej dekady coroczny konkurs fotograficzny CGAP miał na celu udokumentowanie wyzwań i sukcesów tych, którzy często wykluczeni są z systemu finansowego. Jak twierdzi Greta Bull, dyrektor wykonawcza CGAP, „konkurs fotograficzny pomaga nam przedstawić w bardzo wizualny sposób wytrwałość i wyzwania, z którymi mierzą się najbiedniejsi pracownicy, pozwala nam urealnić włączenie finansowe oraz to nad czym pracujemy".

W konkursie fotograficznym CGAP w 2015 roku przyjmowane były zgłoszenia w czterech głównych kategoriach niezbędnych w szerzeniu integracji finansowej: a) cyfrowe usługi finansowe i bankowość mobilna, b) wykorzystanie usług finansowych przez kobiety, c) mikrofinanse dla małych przedsiębiorstw oraz d) rolnicy małoobszarowi wraz z rodzinami.

W skład panelu jurorów weszły Nicole Crowder, edytor zdjęć na blogu fotograficznym publikacji The Washington Post „In sight", Corrine Dufka, dyrektor stowarzyszona w organizacji Human Rights Watch i wielokrotnie nagradzany fotograf oraz Leena Jayaswal, dyrektor wydziału fotografii oraz profesor nadzwyczajna na Uniwersytecie Amerykańskim.

Jurorzy wyłonili dwóch pozostałych finalistów, zwycięzców w kategoriach tematycznych oraz odbiorców wyróżnień specjalnych spośród licznych konkurentów. Fotografia Liminga Cao z Chin pod tytułem „Na ryby z siatką" zajęła drugie miejsce i została doceniona za wyjątkowe uchwycenie, delikatność i podkreślenie ruchu. Trzecie miejsce zajęła fotografia „Dłonie wolności" Pranaba Basaka z Indii, co do której jurorzy uznali, że obrazuje esencję miłości czyli coś, co tak trudno jest sfotografować.

Nagrodę publiczności otrzymał Vikash Singh z Indii, którego fotografia kobiety na roli otrzymała ponad 200 głosów w Internecie.

Zwycięzca nagrody Grand Prix na rok 2015 otrzyma bon podarunkowy w wysokości 2 000 dolarów do przeznaczenia na sprzęt fotograficzny, a jego nagrodzona fotografia zostanie wyświetlona na ekranach na Times Square w Nowym Jorku.
 

Zdobywca nagrody Grand Prix i finaliści:

- Grand Prix: „Uprawa roli" – Sujan Sarkar, Indie,
- Drugie miejsce: „Na ryby z siatką" – Liming Cao, Chiny,
- Trzecie miejsce: „Dłonie wolności" – Pranab Basak, Indie.

Zwycięzcy w kategoriach tematycznych:

- Cyfrowe usługi finansowe i bankowość mobilna: „Zadowolony sprzedawca" – Subrata Adkhikary, Indie,
- Wykorzystanie usług finansowych przez kobiety: „Tworzenie twórcy" – Prathamesh Vinod Ghadekar, Indie,
- Mikrofinanse dla małych przedsiębiorstw: „Pająk sari" – Tatiana Sharapova, Rosja,
- Rolnicy małoobszarowi wraz z rodzinami: „Praca w górach" – Tatiana Sharapova, Rosja.

Wyróżnienia regionalne:

- Europa Wschodnia i Azja Środkowa: „Pomidor" – Bülent Suberk, Turcja,
- Azja Wschodnia i Pacyficzna: „Pokonanie wydmy" – Le Minh Quoc, Wietnam,
- Ameryka Łacińska i Karaiby: „Fryzjer Eleuterio" – David Martin Huamani Bedoya, Peru,
- Bliski Wschód i Afryka Północna: „Diabeł tkwi w szczegółach" – Evans Claire Onte, Zjednoczone Emiraty Arabski,e
- Azja Południowa: „Młoda matka robiąca drewnianą lalkę"– Goutam Daw, Indie,
- Afryka Subsaharyjska: „Kukurydziane żniwa Faridy" – Hailey Tucker, Stany Zjednoczone.

Wyróżnienia:

- „Praca ze żwirem" – Faisal Azim, Bangladesz,
- „Wyzwanie matki" – Giri Wijayanto, Indonezja,
- „Poranek" – Do Hieu Liem, Wietnam,
- „Poranna uczta" – Liming Cao, Chiny,
- „Na następną podróż" – Loc Mai, Wietnam,
- „Wulkany" – Luis Sanchez Davilla, Hiszpania,
-„Orzech betelu" – M. Yousuf Tushar, Bangladesz,
- „Rynek wielbłądów 2" – Mohamed Kamal, Egipt,
- „Pracownik" – Mohammad Rakibul Hasan, Bangladesz,
- „Ludzie pchający siatkę" – Phuc Ngo Quang, Wietnam,
- „Małe okno sklepowe" – Rana Pandey, Indie,
- „Żelazne żebra" – Subhasis Sen, Indie,
-„Stara kobieta fotograf" – Supriya Biswas, Indie,
- „Kolekcja kaczych jaj" – Tran Van Tuy, Wietnam.

Źródło: CGAP, PR Newswire, CP PAP

www.cgap.org

Galeria: Konkurs fotograficzny CGAP 2015

Dodatkowe informacje:

Grupa konsultacyjna wsparcia dla najbiedniejszych CGAP (Consultative Group to Assist the Poor) to globalna organizacja partnerska zrzeszająca 34 największe instytucje mające na celu szerzenie integracji finansowej.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Wszystkie wyróżnione fotografie zapierają dech w piersiach.

Najnowsze w tym dziale

Screen Network z nagrodą w konkursie Digital Signage Awards 2020
Niestandardową, innowacyjną kampanię dla telewizji Fox, promującą serial „Chicago Fire”, poświęcony służbom ratowniczym, docenili najlepsi fachowcy w branży światowej. Nagroda Digital Signage Award przyznawana jest za niestandardowe, kreatywne i innowacyjnie technologicznie kampanie oraz za nadzwyczajne rozwiązania na polu digital signage, z wykorzystaniem cyfrowych nośników...
Animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” nagrodzona przez Communication Arts
Communication Arts, czasopismo dla osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją wizualną, ogłosiło zwycięzców 61 edycji dorocznego konkursu ilustracyjnego. Animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, przygotowana przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku trafiła do ścisłego grona tegorocznych laureatów.
Kreatywna Generacja Z pokazuje, jak znaleźć złoty środek
Ruszyła 10-ta edycja Międzynarodowego Konkursu Graficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Genezą konkursu jest rozwijanie kreatywności młodych grafików, a tegorocznym tematem, który daje artystom pole do popisu jest „Za dużo, za mało”.
IDA Design Awards ogłoszone - podwójna radość w Hi!Brands
Zespół Hi!Brands otrzymał srebrną nagrodę w kategorii Product design za projekt Bee Fee i wyróżnienie za identyfikację wizualną Krakowa w tegorocznej edycji IDA.
Wystawa najlepszych polskich okładek 2019 roku – Konkurs 30/30
Organizatorzy VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2019 roku przedstawili tytułowych 30-tu finalistów, których prace będzie można oglądać od 27 marca 2020 roku na wystawie w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764