logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Zwycięzcy Young Creatives, Youtube Filmhack i Creatives Mobile na Festiwalu Cannes Lions

   13.06.2014, przeczytano 5536 razy
ilustracja

Już za kilka dni, od 15 do 21 czerwca, odbędzie się najważniejsze globalne wydarzenie z obszaru reklamy – Festiwal Cannes Lions. Jak co roku imprezie towarzyszy finał konkursu dla najzdolniejszych kreatywnych z całego świata – Young Lions. W tych zmaganiach Polskę będzie reprezentować 7 dwuosobowych teamów, które dzięki swoim zwycięstwom w konkursach Young Creatives będą miały okazję skonfrontować się z kolegami z całego świata. Ponadto możliwość uczestnictwa w Festiwalu Cannes Lions uzyskali twórcy najlepszych prac w konkursach YouTube FilmHack oraz Creative Mobile.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zwyciezcy-young-creatives%2C-youtube-filmhack-i-creatives-mobile-na-festiwalu-cannes-lions,21925,artykul.html

Uczestnicy tegorocznych odsłon konkursów Creative Mobile i YouTube FilmHack walczyli o sponsorowane przez SKM SAR bilety na Festiwal w Cannes. Creative Mobile to konkurs promujący kreatywne kampanie wykorzystujące kanał mobile, w partnerstwie z Orange, który jednocześnie był odpowiedzialny za przygotowanie briefu konkursowego. W tym zadaniu za najbardziej kreatywną propozycję została uznana praca Agaty Palmowskiej i Bartka Klimaszewskiego z K2.

YouTube FilmHack to jedna z najnowszych inicjatyw SKM SAR przeprowadzona w partnerstwie z Google i YouTube. Formuła konkursu była bardzo otwarta, gdyż organizatorzy nie postawili przed uczestnikami briefu, ani konkretnego zadania. Same teamy musiały w kreatywny sposób podejść do potrzeb wybranego przez siebie klienta znajdującego się w portfolio danej agencji. Jedynym ograniczeniem było zastosowanie się do ram i możliwości, jakie daje twórcom YouTube, tak, aby stworzyć jak najbardziej kreatywny i interaktywny spot reklamowy. W ocenie jury z tego zadania najlepiej wywiązali się Adam Rudzki i Wiktor Bielski z Grey Group. Wyróżniony został team z Artegence – Mateusz Felsmann i Dorota Bubka, którzy wyjadą do centrali Google’a w Paryżu.

Z kolei w tegorocznej edycji konkursu Young Creatives, stanowiącego swoiste polskie eliminacje do Young Lions, można było brać udział w 6 różnych kategoriach: PR, CLIENTS, CYBER, DESIGN, PRINT, FILM i MEDIA. Zgłoszeń mogli dokonywać pracownicy branży komunikacji marketingowej, którzy nie ukończyli 29 lat. Wyjątkiem jest kategoria CLIENTS skierowana do młodych marketerów poniżej 31 lat. W przypadku każdej kategorii celem było stworzenie pracy kreatywnej zgodnej z przedstawionymi zadaniami, innymi dla każdej kategorii. Do konkursu
w sumie zapisało się 89 teamów.

PR
Partnerem kategorii PR było PZU, które również odpowiadało za przygotowanie dla uczestników zadania konkursowego. W tym przypadku należało zaproponować nowy wizerunek Kapitana Nostresa, który miałby być spójny z budowanym przez markę PZU pozycjonowaniem. Dodatkowo należało opracować pomysły z obszaru PR mające prezentować rolę Kapitana w rozwiązywaniu problemów klientów PZU.
W kategorii PR uczestniczyło 12 teamów.
Jury najwyżej oceniło pracę Piotra Młynka i Macieja Sobieskiego z Havas Worldwide Warsaw. Nominacje otrzymały Magda Ciereszko oraz Monika Sidorowicz z 180heartbeats + Jung v. Matt. Ze zwycięską propozycją oraz pozostałymi pracami można zapoznać się pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716959258345767.1073741882.165759990132366&type=3

CLIENTS
Partnerem kategorii CLIENTS zostało Miasto Poznań. Rolą uczestników kategorii CLIENTS było opracowanie strategii zaangażowania działań firmy reprezentowanej przez uczestników w 15. Poznań Maraton pod kątem realizacji celów strategicznych i komunikacyjnych. Ponadto pary musiały stworzyć brief kreatywny, który miał łączyć działania reprezentowanych przez nie marek, które wiązałyby się z Maratonem Poznańskim.
Tego zadania podjęło się 10 zespołów.
Najlepiej ocenioną pracą okazała się ta, przygotowana przez Rafała Marciniaka i Jana Kastorego z Banku BPH. Jury doceniło również prace Łukasza Grzegorczyka i Łukasza Foksa z Microsoft, a także Justyny Brocławik i Bartosza Szymeczko z Samsunga, przyznając obu teamom nominacje. Z pracami można zapoznać się klikając w poniższy link:   
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716968911678135.1073741883.165759990132366&type=3

CYBER
Tematem kategorii CYBER był Bitcoin. Z tego względu uczestnicy mieli za zadanie opracowanie projektu zintegrowanej kampanii w Social Mediach, która miałaby na celu popularyzację wirtualnej waluty Bitcoin. W pracy należało skupić się na aspekcie mody, wolności i przyszłości, dbając o ukazanie jedynie pozytywnego wymiaru tego pieniądza.
Do tej kategorii zgłosiło się 25 zespołów.
W najwyższym stopniu oczekiwania partnera spełnił duet Bartłomiej Rutkowski oraz Tomasz Matuszewski z Ogilvy & Mather Advertising. Po nominacji otrzymali Inez Kujda i Marcin Szmidt z TBWA oraz Michał Dębski i Mateusz Pasik z DDB Warszawa. Przygotowane przez wszystkie zespoły propozycje można obejrzeć pod poniższym linkiem:   
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716949568346736.1073741881.165759990132366&type=3

PRINT
Zadaniem uczestników w kategorii PRINT było stworzenie plakatu/serii plakatów kampanii społecznej wokół obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Myślą przewodnią pracy miało być hasło: „Doceń wolność, bo ją masz!”.
Swoich sił z tak poważnym tematem spróbowało 20 teamów.
Seria plakatów autorstwa     Kamila Kotarby i Marcina Pucyka z Ogilvy & Mather Advertising cieszył się największym zainteresowaniem jurorów. Z kolei Piotr Cichoński i Marcin Kopeć z DDB Warszawa,
a także Inez Kujda i Marcin Szmidt z TBWA zostali uhonorowani nominacją. Wszystkie layouty można obejrzeć pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716935488348144.1073741879.165759990132366&type=3

DESIGN
Partnerem kategorii DESIGN była Kurka Wolna (Polskie Fermy Grupa Producentów). Zadanie dla młodych designerów polegało na zaprojektowaniu foodtrucka Kurki Wolnej, jego menu, a także opakowania na zamówienia brane na wynos.
W tej kategorii udział wzięło 14 teamów.
Zwyciężyła para Emilia Szkurłat i Tomasz Bujok z DDB Warszawa. Ponadto jury zdecydowało się wyróżnić nominacją projekt przygotowany przez Kamila Lehmanna i Piotra Pawlinę z Joy Intermedia.
Z ich i pozostałymi pracami można zapoznać się pod linkiem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716945738347119.1073741880.165759990132366&type=3

FILM
Zadaniem uczestników kategorii FILM było nakręcenie i zmontowanie filmiku promującego partnera kategorii – The Kings Foundation, organizacji pozarządowej mającej na celu ułatwianie Polakom podejmowanie studiów na zagranicznych uczelniach wyższych.
Jurorom najbardziej do gustu przypadł pomysł i realizacja zaprezentowana przez Bartłomieja Walczuka z 180 heartbeats + Jung v. Matt i Kubę Sagana z K2. Helena Nowakowska oraz Tomasz Bujok z DDB Warszawa za swój film otrzymali nominację.
Wszystkie filmy można obejrzeć na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLA_SVYVit0xe3QdjjT4wVj_NTpulM8gVm

MEDIA
Z kolei w kategorii MEDIA wystartowały 33 teamy, z których najlepszym okazał się duet Łukasz Malinowski i Łukasz Kowalczyk ze Starlinka. Wyróżnienia natomiast zdobyli: Joanna Szwilling i Daniel Przygoda z K2 Media oraz Aleksandra Dębińska i Aleksanda Pastwa z Mindshare.

Eliminacje konkursowe odbywały się w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Eliminacje Cannes Lions Young Creatives, są częścią całorocznego programu Young Creatives skierowanego do młodych pracowników branży reklamowej oraz studentów.

Źródło: SAR

www.young.ktr.org.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

12. edycja konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2023 - pełne wyniki
Po raz 12. Kapituła Konkursu doceniła wybitnych liderów marketingu i komunikacji w Polsce, z pośród 183 nominowanych osób, nagrody przyznano w 41 kategoriach.
McCann Poland na 3. miejscu w Lions Creativity Report Rankings
W tegorocznym rankingu Cannes Lions International Festival of Creativity McCANN Poland znalazł się na 3. miejscu zestawienia najlepszych agencji kreatywnych w Europie, będąc w nim jedyną agencją z regionu CEE.
Nagroda Specjalna „Game Changer” dla kampanii profrekwencyjnych
Podczas Gali Innovation została przyznana Nagroda Specjalna „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku dla kampanii zachęcających do udziału w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Wśród nich znalazła się kampania „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, współrealizowana przez VMLY&R. 
Agencja VMLY&R zdobyła cztery nagrody w konkursie Innovation 2023. Kampania The Art of Sex Ed zrealizowana dla marki Durex zdobyła dwie Złote statuetki i jedną Brązową. Ponadto kampania To Twój Wybór znalazła się wśród kampanii profrekwencyjnych uhonorowanych Nagrodą Specjalną „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku. 
Polski projekt ze specjalną nagrodą Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2023
Właśnie ogłoszono wyniki Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. W tegorocznej edycji przyznano trzy główne nagrody: główną międzynarodową nagrodę, nagrodę w kategorii Zrównoważony Rozwój oraz nagrodę za Projekt Humanitarny. Wytypowani przez sir Jamesa Dysona autorzy zwycięskich projektów otrzymają po 160 000 zł na dalszy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764