logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Apogee Cloud w Nishikawa Group: system workflow i technologia „chmury”

  PR 16.09.2016, przeczytano 706 razy
ilustracjastrzałka
Seiichi Nishikawa - prezes Nishikawa Group

Technologia „cloud computing”, programy działające w „chmurze”, usługi SaaS (Software as a Service) – pojęcia te w coraz większym stopniu charakteryzują działanie współczesnych przedsiębiorstw, użytkujących zaawansowane systemy informatyczne. Dotyczy to również branży poligraficznej, w przypadku której zdalna współpraca między drukarnią bądź studiem prepress a klientem, czy też pomiędzy jednostkami biznesowymi tej samej firmy znajdującymi się w różnych lokalizacjach (np. wydawnictwem prasowym i działającymi w jego ramach drukarniami) cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/apogee-cloud-w-nishikawa-group%3A-system-workflow-i-technologia-_chmury_,29938,artykul.html

Najlepszym tego przykładem są systematycznie wprowadzane na rynek rozwiązania umożliwiające korzystanie z profesjonalnego oprogramowania bez inwestowania w infrastrukturę IT, własne serwery czy programy w wersji „stacjonarnej”. Agfa Graphics posiada ich w swojej ofercie już kilka. Niedawno portfolio firmy w tym zakresie zostało wzbogacone o Apogee Cloud – działający w „chmurze” system workflow, dedykowany na rynek produkcji akcydensowej. Jednym z jego pierwszych użytkowników jest japońska firma poligraficzna Nishikawa Group.

Apogee Cloud oficjalnie został tu wdrożony w maju br., ale jego testy beta trwały przez kilkanaście miesięcy. Wcześniej firma Nishikawa Group – wieloletni klient Agfa Graphics – korzystała z „klasycznej” wersji systemu Apogee, który był systematycznie aktualizowany i wzbogacany o nowe funkcje. Jak twierdzi Seiichi Nishikawa – prezes przedsiębiorstwa, wdrożenie systemu działającego w „chmurze” to naturalny krok w rozwoju firmy, wynikający z jej obecnych potrzeb: „Dotychczas wydatki na infrastrukturę, utrzymanie serwerów, zakup kolejnych wersji oprogramowania czy też zatrudnianie ludzi odpowiedzialnych za właściwe działanie systemów workflow traktowaliśmy jako rzecz oczywistą. Jednak pojawienie się systemu Apogee Cloud zupełnie zmieniło tę optykę. Dzięki niemu możemy – podobnie jak dotychczas – zwiększać i rozbudowywać jego funkcjonalność, ale bez konieczności kupowania własnego sprzętu i oprogramowania. Wyeliminowane zostały też wydatki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa informatycznego – o to dba dostawca rozwiązania, czyli Agfa Graphics. W efekcie znacząco zmodyfikowaliśmy i usprawniliśmy nasze działania, zwiększyliśmy też wydajność”.

Apogee Cloud umożliwia wykorzystywanie tych samych modułów, jakie dostępne są w „stacjonarnej” wersji systemu Apogee. Użytkownik uzyskuje do nich dostęp na zasadzie miesięcznej licencji, obejmującej możliwość pracy z systemem (co istotne, zawsze jest to jego najnowsza wersja), wsparcie techniczne oraz usługi teleinformatyczne. Oprogramowanie jest zainstalowane w zarządzanych przez Agfa Graphics centrach informatycznych; tam też przechowywane są w bezpieczny sposób dane klientów. Katsuhiro Okamoto, szef marketingu w japońskim oddziale Agfa Graphics, tłumaczy: „Gdy rozpoczynaliśmy prace nad Apogee Cloud, naszym celem nie było zmienianie istniejących środowisk produkcyjnych, ale wyeliminowanie kosztów związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i aktualizacją oprogramowania zainstalowanego na serwerze będącym własnością klienta. Ważnym było przy tym zapewnienie dotychczasowej wydajności, zwłaszcza w kontekście przetwarzania prac przy niższych kosztach. Przeprowadzane u pierwszych klientów testy przebiegły pozytywnie, dzięki czemu obecnie możemy zaoferować Apogee Cloud jako w pełni dojrzałe rozwiązanie”.

W przypadku Nishikawa Group do niedawna oprogramowanie workflow było zainstalowane na serwerach pracujących w trzech lokalizacjach: w siedzibie firmy oraz w dwóch drukarniach, a dane poszczególnych prac były przechowywane na lokalnych serwerach. Po wdrożeniu technologii „chmury” zarządzanie nimi zostało scentralizowane.

Mówi Seiichi Nishikawa: „Testowe wdrożenie Apogee Cloud zostało zrealizowane w maju ub.r. Początkowo mieliśmy obawy co do zachowania dotychczasowej prędkości przetwarzania prac oraz utrzymania sprawności całego workflow – a na tym najbardziej nam zależało. Jednak wkrótce okazało się, że system działający w „chmurze” nie sprawia żadnych problemów w bieżącym funkcjonowaniu. Oczywiście w zależności od wielkości pliku prędkość przesyłania danych nieco się różni, ale generalnie pozostała ona na niezmienionym poziomie w porównaniu z czasem, gdy bazowaliśmy na własnych serwerach RIP. Cały workflow działał bez zarzutu, więc w maju br. oprogramowanie Apogee Cloud zostało przez nas oficjalnie wdrożone. W efekcie nie tylko przenieśliśmy tę część naszej działalności do „chmury”, eliminując własne serwery, ale też pojawiły się sugestie związane z przydzieleniem nowych zadań pracownikom dotychczas odpowiedzialnym za zarządzanie systemem workflow, a w efekcie – usprawnieniem produkcji realizowanej w poszczególnych drukarniach”.

Jak zaznacza prezes Nishikawa Group, współczesna firma poligraficzna koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu wysokiej jakości produkcji, sprawnej dostawie finalnego wyrobu oraz dąży do jak największej redukcji kosztów. „W naszym przypadku wszystkie możliwości obniżenia kosztów poprzez usprawnienie procesów wytwórczych czy też redukcję siły roboczej w zasadzie się wyczerpały. Jednak gdy zaczęliśmy testować Apogee Cloud, okazało się, że sami pracownicy zgłaszają potrzebę innego podejścia do wykonywanych zadań, co oznaczało możliwość przeprowadzenia tzw. cross-training, a więc wprowadzenia wymienności funkcji pomiędzy osobami wcześniej odpowiedzialnymi za konkretne zadania. Dzięki temu podnoszą oni swoją wartość na rynku pracy, zwiększając własne umiejętności i kwalifikacje. Nie wiem czy Apogee Cloud był jedyną siłą sprawczą tego zjawiska, ale z pewnością przyczynił się znacząco do jego wprowadzenia w praktyce”.

Wdrożenie Apogee Cloud to jeden z niezbędnych kroków do osiągnięcia w pełni zautomatyzowanej produkcji form drukowych. Obecnie naświetlarki CtP wykorzystujemy w obu naszych drukarniach: Sasai i Hidaka. Każdy z zakładów dysponuje własnym działem prepress stanowiącym część biura operacyjnego. Do niedawna w obu drukarniach funkcjonowały także własne działy zarządzania produkcją. Obecnie zostały one zintegrowane i scentralizowane w zakładzie Sasai – w efekcie stąd kieruje się produkcją CtP, realizowaną w drukarni Hidaka” – dodaje prezes Nishikawa Group.

Dzięki integracji działów prepress i zarządzania produkcją, w japońskiej firmie wyeliminowano konieczność utrzymywania biura operacyjnego jako osobnej jednostki. Całość produkcji jest kontrolowana poprzez Apogee Cloud, począwszy od przyjęcia pliku, na wypuszczeniu gotowego dokumentu PDF do naświetlarki skończywszy. „W rezultacie jedynym obszarem, gdzie wciąż jest potrzebna praca manualna, pozostaje etap dostawy płyt. Jednak tylko ze względu na ten proces nie ma potrzeby utrzymywania osobnego działu w przedsiębiorstwie – mówi Seiichi Nishikawa. – Nasze drukarnie funkcjonują przez całą dobę, lecz osoby zatrudnione w dziale zarządzania produkcją pracowały tylko na dziennej zmianie. Oznacza to, że za przyjmowanie prac i przetwarzanie dokumentów spływających nocą odpowiedzialni byli pracownicy biura operacyjnego; w ich gestii było także wysyłanie zleceń do naświetlania. W przyszłości chcemy, by to dział zarządzania produkcją pracował w trybie 24-godzinnym. Planujemy też – przy pomocy Apogee Cloud – odciążyć pracowników działu prepress od zadań związanych z kontrolą i rastrowaniem plików. W przypadku dokumentów tworzonych we własnym zakresie, chcemy stworzyć system, w ramach którego obsługujący go pracownicy będą zarządzali całością procesu produkcyjnego: od przygotowania stron przez montaż i rastrowanie plików, do wysyłki gotowych dokumentów do naświetlania”.

Moją intencją jako prezesa, jest przekształcenie Nishikawa Group z typowego przedsiębiorstwa poligraficznego w firmę bazującą w dużej mierze na przetwarzaniu informacji. Jak chcemy to uczynić? Z jednej strony rozwijając część działalności niezwiązaną z drukowaniem, jak choćby lokalne serwisy internetowe czy dostępne w sieci wydawnictwa prasowe, z drugiej zaś – podnosząc wartość i wzbogacając nasz kluczowy biznes, czyli poligrafię. Stąd inwestycje zarówno w wysokiej klasy oprogramowanie, np. Apogee Cloud, jak również nowe maszyny i urządzenia drukujące i introligatorskie”- podsumowuje Seiichi Nishikawa.

Mówi Krzysztof Sadziński, Presales Manager w polskim oddziale Agfa Graphics: „Jak widać po doświadczeniach jednego z pierwszych użytkowników Apogee Cloud, rozwiązanie to oferuje wiele korzyści, zarówno w postaci redukcji kosztów działania i odciążenia klienta od konieczności wykonywania wielu dodatkowych czynności, jak też pod względem kompleksowej automatyzacji i usprawnień w produkcji. Mamy tu do czynienia nie tylko z zastąpieniem stacjonarnej wersji Apogee rozwiązaniem działającym w „chmurze”, ale też ze swoistym przedefiniowaniem istniejącego biznesu poligraficznego. O tych, jak również innych aspektach wdrożenia Apogee Cloud polscy klienci Agfa Graphics będą mogli dowiedzieć się już niebawem, podczas zbliżającej się 17. Ogólnopolskiej Konferencji Użytkowników Systemów Apogee i Asanti. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-12 października w łódzkim hotelu Andel’s”.

Źródło: Agfa Graphics

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764