logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarka atramentowa dla powielarni płyt CD i DVD

  PR 04.09.2007, przeczytano 6351 razy

Firma Sun Chemical wprowadziła do swojej oferty Project 37D, jednoprzebiegową drukarkę atramentową UV przeznaczoną dla powielarni płyt CD i DVD, wykorzystujących technologię druku cyfrowego do zadrukowywania płyt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarka-atramentowa-dla-powielarni-plyt-cd-i-dvd,6047,artykul.html

Project 37D jest uzupełnieniem siostrzanego urządzenia - Project 37, które pojawiło się na rynku w czerwcu 2006 roku, aby zapewnić druk cyfrowy o wydajności zbliżonej do wysokiej prędkości powielaczy płyt. Nowa wersja urządzenia ma zajmować mniej miejsca i być bardziej ekonomiczna, odpowiadając rosnącym potrzebom rynku powielania płyt.

Jak twierdzi Robin McMillan, dyrektor ds. marketingu działu farb przemysłowych firmy Sun Chemical, Project 37D nie tylko zapewnia wyjątkowo niski koszt zadrukowania jednej płyty (tylko 0,015 euro bądź mniej, w zależności od projektu nanoszonego obrazu) ale jest też przynajmniej trzy razy szybszy niż inne zbliżone urządzenia konkurencyjne o wysokiej rozdzielczości. Proces przestawienia parametrów druku z jednaj pracy na drugą zajmuje tu tylko kilka sekund, co sprawia że Project 37D jest odpowiednim systemem do produkcji na poziomie do 1.000 płyt na godzinę. Po wydrukowaniu i utrwaleniu atramenty UV firmy Sun Chemical zastosowane w urządzeniu zapewniają trwałe wykończenie i wysoki połysk, a także wysoką odporność na wilgoć i warunki otoczenia. Nie wymagają żadnych procesów wykończeniowych, takich jak lakierowanie.

Robin McMillan dodaje: Oprócz tego, że nasz nowy system jest znacznie szybszy niż inne konkurencyjne urządzenia, udoskonalenie linii Project 37 pokazuje zaangażowanie firmy Sun Chemical w realizację oczekiwań rozwijającego się rynku powielania płyt, którego roczna wielkość jest szacowana na 17 miliardów egzemplarzy. Tym samym proponujemy efektywną produkcję płyt zarówno przy krótkich, jak i długich partiach, pozwalając użytkownikom Project 37D na rozszerzenie gamy oferowanych usług.

Project 37D oferuje rozdzielczość 800 dpi, wykorzystując osiem poziomów skali szarości. System ma kompaktowe wymiary: 2600mm x 990mm x 1600mm, w związku z czym może być łatwo zainstalowany w studiu prepress bądź typowym biurze. Urządzenie drukuje przy użyciu piezoelektrycznych głowic atramentowych Xaar OmniDot, pracujących w trybie drop-on-demand. System Project 37D eliminuje też konieczność stosowania złożonych procesów sitodrukowych i związanej z tym przygotowalni. Wykorzystuje się w nim zadrukowanie wcześniej na biało gotowe do nagrania płyty, które w prosty sposób są nakładane na specjalne wałki o dużej pojemności. Specjalnie dostosowane RIPy i programy do zarządzania barwą zapewniają zaś niemal fotograficzną jakość, minimalne zużycie atramentu, uzyskanie oczekiwanego efektu już przy pierwszym zadruku i prostotę obsługi.

Zarówno urządzenie Project 37D, jak i nieco większe drukarki atramentowe Project 37, zostały stworzone przez Sun Chemical przy współpracy ze specjalistyczną firmą Copytrax Technologies z Cambridge.

Źródło: Sun Chemical

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nilpeter świętuje setne urodziny firmy
1 maja 2019 roku w swojej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter, założona w 1919 roku w Kopenhadze przez dwóch przyjaciół, obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Przedsiębiorstwo do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzane przez trzecie (w osobie Larsa Eriksena) oraz czwarte (w osobie Petera Eriksena) pokolenie właścicieli. W...
W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) systematycznie rozszerza swoje cyfrowe modele biznesowe. W ramach tej strategii firma nabyła start-up Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę...
Koenig & Bauer o cyfrowej transformacji i Connected Services - cz. 2.
W dniach 16. i 17. maja pod hasłem „Koenig & Bauer 4.0 – druk akcydensowy & Connected Services“ firma Koenig & Bauer zaprezentowała specjalistom akcydensowym z całego świata swoją ofertę z zakresu transformacji cyfrowej oraz usług opartych o zbieranie danych.
Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny już wziął udział w Forum Fleksograficznym, zorganizowanym przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Kolejny raz był platynowym sponsorem wydarzenia, jakie miało miejsce we Wrocławiu w dniach 3-4 czerwca. Podczas niego miała miejsce również prezentacja przedstawiciela Sun Chemical, dotycząca polityki zrównoważonego...
Ricoh Pro VC70000 w Melter
Melter, jedna z firm w branży Direct mail w Niemczech, zdecydowała się na rozszerzenie swojego parku maszynowego o najnowszy atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC70000. Firma posiada już dwa cyfrowe systemy produkcyjne Ricoh Pro C9200.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764