logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarka atramentowa dla powielarni płyt CD i DVD

  PR 04.09.2007, przeczytano 6672 razy

Firma Sun Chemical wprowadziła do swojej oferty Project 37D, jednoprzebiegową drukarkę atramentową UV przeznaczoną dla powielarni płyt CD i DVD, wykorzystujących technologię druku cyfrowego do zadrukowywania płyt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarka-atramentowa-dla-powielarni-plyt-cd-i-dvd,6047,artykul.html

Project 37D jest uzupełnieniem siostrzanego urządzenia - Project 37, które pojawiło się na rynku w czerwcu 2006 roku, aby zapewnić druk cyfrowy o wydajności zbliżonej do wysokiej prędkości powielaczy płyt. Nowa wersja urządzenia ma zajmować mniej miejsca i być bardziej ekonomiczna, odpowiadając rosnącym potrzebom rynku powielania płyt.

Jak twierdzi Robin McMillan, dyrektor ds. marketingu działu farb przemysłowych firmy Sun Chemical, Project 37D nie tylko zapewnia wyjątkowo niski koszt zadrukowania jednej płyty (tylko 0,015 euro bądź mniej, w zależności od projektu nanoszonego obrazu) ale jest też przynajmniej trzy razy szybszy niż inne zbliżone urządzenia konkurencyjne o wysokiej rozdzielczości. Proces przestawienia parametrów druku z jednaj pracy na drugą zajmuje tu tylko kilka sekund, co sprawia że Project 37D jest odpowiednim systemem do produkcji na poziomie do 1.000 płyt na godzinę. Po wydrukowaniu i utrwaleniu atramenty UV firmy Sun Chemical zastosowane w urządzeniu zapewniają trwałe wykończenie i wysoki połysk, a także wysoką odporność na wilgoć i warunki otoczenia. Nie wymagają żadnych procesów wykończeniowych, takich jak lakierowanie.

Robin McMillan dodaje: Oprócz tego, że nasz nowy system jest znacznie szybszy niż inne konkurencyjne urządzenia, udoskonalenie linii Project 37 pokazuje zaangażowanie firmy Sun Chemical w realizację oczekiwań rozwijającego się rynku powielania płyt, którego roczna wielkość jest szacowana na 17 miliardów egzemplarzy. Tym samym proponujemy efektywną produkcję płyt zarówno przy krótkich, jak i długich partiach, pozwalając użytkownikom Project 37D na rozszerzenie gamy oferowanych usług.

Project 37D oferuje rozdzielczość 800 dpi, wykorzystując osiem poziomów skali szarości. System ma kompaktowe wymiary: 2600mm x 990mm x 1600mm, w związku z czym może być łatwo zainstalowany w studiu prepress bądź typowym biurze. Urządzenie drukuje przy użyciu piezoelektrycznych głowic atramentowych Xaar OmniDot, pracujących w trybie drop-on-demand. System Project 37D eliminuje też konieczność stosowania złożonych procesów sitodrukowych i związanej z tym przygotowalni. Wykorzystuje się w nim zadrukowanie wcześniej na biało gotowe do nagrania płyty, które w prosty sposób są nakładane na specjalne wałki o dużej pojemności. Specjalnie dostosowane RIPy i programy do zarządzania barwą zapewniają zaś niemal fotograficzną jakość, minimalne zużycie atramentu, uzyskanie oczekiwanego efektu już przy pierwszym zadruku i prostotę obsługi.

Zarówno urządzenie Project 37D, jak i nieco większe drukarki atramentowe Project 37, zostały stworzone przez Sun Chemical przy współpracy ze specjalistyczną firmą Copytrax Technologies z Cambridge.

Źródło: Sun Chemical

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764