logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarka atramentowa dla powielarni płyt CD i DVD

  PR 04.09.2007, przeczytano 6372 razy

Firma Sun Chemical wprowadziła do swojej oferty Project 37D, jednoprzebiegową drukarkę atramentową UV przeznaczoną dla powielarni płyt CD i DVD, wykorzystujących technologię druku cyfrowego do zadrukowywania płyt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarka-atramentowa-dla-powielarni-plyt-cd-i-dvd,6047,artykul.html

Project 37D jest uzupełnieniem siostrzanego urządzenia - Project 37, które pojawiło się na rynku w czerwcu 2006 roku, aby zapewnić druk cyfrowy o wydajności zbliżonej do wysokiej prędkości powielaczy płyt. Nowa wersja urządzenia ma zajmować mniej miejsca i być bardziej ekonomiczna, odpowiadając rosnącym potrzebom rynku powielania płyt.

Jak twierdzi Robin McMillan, dyrektor ds. marketingu działu farb przemysłowych firmy Sun Chemical, Project 37D nie tylko zapewnia wyjątkowo niski koszt zadrukowania jednej płyty (tylko 0,015 euro bądź mniej, w zależności od projektu nanoszonego obrazu) ale jest też przynajmniej trzy razy szybszy niż inne zbliżone urządzenia konkurencyjne o wysokiej rozdzielczości. Proces przestawienia parametrów druku z jednaj pracy na drugą zajmuje tu tylko kilka sekund, co sprawia że Project 37D jest odpowiednim systemem do produkcji na poziomie do 1.000 płyt na godzinę. Po wydrukowaniu i utrwaleniu atramenty UV firmy Sun Chemical zastosowane w urządzeniu zapewniają trwałe wykończenie i wysoki połysk, a także wysoką odporność na wilgoć i warunki otoczenia. Nie wymagają żadnych procesów wykończeniowych, takich jak lakierowanie.

Robin McMillan dodaje: Oprócz tego, że nasz nowy system jest znacznie szybszy niż inne konkurencyjne urządzenia, udoskonalenie linii Project 37 pokazuje zaangażowanie firmy Sun Chemical w realizację oczekiwań rozwijającego się rynku powielania płyt, którego roczna wielkość jest szacowana na 17 miliardów egzemplarzy. Tym samym proponujemy efektywną produkcję płyt zarówno przy krótkich, jak i długich partiach, pozwalając użytkownikom Project 37D na rozszerzenie gamy oferowanych usług.

Project 37D oferuje rozdzielczość 800 dpi, wykorzystując osiem poziomów skali szarości. System ma kompaktowe wymiary: 2600mm x 990mm x 1600mm, w związku z czym może być łatwo zainstalowany w studiu prepress bądź typowym biurze. Urządzenie drukuje przy użyciu piezoelektrycznych głowic atramentowych Xaar OmniDot, pracujących w trybie drop-on-demand. System Project 37D eliminuje też konieczność stosowania złożonych procesów sitodrukowych i związanej z tym przygotowalni. Wykorzystuje się w nim zadrukowanie wcześniej na biało gotowe do nagrania płyty, które w prosty sposób są nakładane na specjalne wałki o dużej pojemności. Specjalnie dostosowane RIPy i programy do zarządzania barwą zapewniają zaś niemal fotograficzną jakość, minimalne zużycie atramentu, uzyskanie oczekiwanego efektu już przy pierwszym zadruku i prostotę obsługi.

Zarówno urządzenie Project 37D, jak i nieco większe drukarki atramentowe Project 37, zostały stworzone przez Sun Chemical przy współpracy ze specjalistyczną firmą Copytrax Technologies z Cambridge.

Źródło: Sun Chemical

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Avargraf rozbudowuje swoje portfolio o nowe automatyczne falcerki MB Bäuerle i już pozyskuje pierwszych klientów
Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – po raz kolejny, odpowiadając na oczekiwania klientów, poszerzyła portfolio oferowanych urządzeń. Tym razem do jej oferty dołączyły automatyczne falcerki MB Bäuerle, a jeden z oferowanych modeli – prestigeFOLD NET 52/4 – znalazł niemal od razu pierwszego...
Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. zakończyły proces fuzji, w wyniku której powstała nowa firma: Reprograf-Grafikus SA. Zdecydowany lider branży w całości oparty jest o polski kapitał.
Podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w Brukseli w dniach 24-27 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje na swoim stoisku (nr E45 w pawilonie 5) kompleksowe portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Znajdzie się wśród nich m.in. pierwszy na rynku system koncentratów do produkcji farb...
Digiprint rozszerza portfolio marek premium
W czerwcu br. firmy Highcon oraz Digiprint, rozpoczęły współpracę w obszarze dystrybucji rozwiązań producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury na polskim rynku poligraficznym. Jest to kolejny dostawca, którego reprezentuje dystrybutor – znajdzie się on w gronie między innymi takich marek jak HP Indigo, HP Latex, HP Scitex, Esko, Fotoba,...
Mark Andy: Linia cyfrowych maszyn hybrydowych Digital Pro
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty Digital Pro – nowej cyfrowej maszyny drukującej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenia z tej serii oferują prędkość 23,4 m/min. niezależnie od stosowanego podłoża i przynoszą użytkownikom – jak podkreśla producent – niski koszt jednostkowy wydruku. Tym samym Mark Andy chce skłonić kolejne...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764