logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Hunkeler Innovationdays 2017: Zwojowa produkcja cyfrowa

  PR 03.03.2017, przeczytano 697 razy
ilustracjastrzałka

Ponad 6 tysięcy zwiedzających z całego świata, 28 rolowych linii produkcyjnych, liczne światowe premiery – to najkrótsze podsumowanie 12. edycji targów Hunkeler Innovationdays, jakie odbywały się w Lucernie w drugiej połowie lutego br. Dedykowane były one technologii zwojowego druku cyfrowego oraz procesom przygotowania i dalszej obróbki podłoży w nim wykorzystywanych. W targach wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa zwiedzających z Polski, z których gros stanowili przedstawiciele drukarń dziełowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hunkeler-innovationdays-2017%3A-zwojowa-produkcja-cyfrowa,31672,artykul.html

Mówi Michał Okurowski – dyrektor ds. rozwoju w firmie Docufield, będącej wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Hunkeler w naszym kraju, obecny w Lucernie przez cały okres trwania targów: - Bardzo nas cieszy obecność wielu przedstawicieli polskich drukarń dziełowych na Hunkeler Innovationdays. Warto podkreślić, że z edycji na edycję stanowią oni coraz liczniejszą grupę zwiedzających, co świadczy o ich rosnącym zainteresowaniu technologią cyfrowej produkcji książek oraz planowanych w tym kierunku inwestycjach. Dotyczy to również przedsiębiorstw bazujących dotychczas wyłącznie na technice offsetowej. W tym roku targi odwiedzili wszyscy polscy użytkownicy naszych rozwiązań, działający na tym rynku. Nie zabrakło drukarń, które rozważają zakup maszyny cyfrowej, a co za tym idzie – także odpowiedniego sprzętu towarzyszącego. Drukarnie dziełowe to grupa, do której skierowane były kluczowe, nowe rozwiązania, prezentowane przez Hunkeler na tej imprezie.

Modular Book Solution

Największym zainteresowaniem cieszyła się w pełni zautomatyzowana linia do produkcji książek – Modular Book Solution. Rozwiązanie to było prezentowane w kilku konfiguracjach, integrujących w ciągach produkcyjnych maszyny drukujące i introligatorskie różnych producentów. Wspólnym mianownikiem były urządzenia Hunkeler. - Nasi goście byli pod bardzo dużym wrażeniem możliwości tego rozwiązania, pozwalającego na kompleksową produkcję dziełową: od zadrukowania wstęgi, poprzez procesy obróbki, na oprawie gotowego egzemplarza skończywszy. Linia Modular Book Solution umożliwia produkcję książek w różnych formatach i objętościach, przy czym ta zmienność dotyczy każdego kolejnego egzemplarza w niej przetwarzanego. Mówimy tu zatem o pełnej personalizacji, w dodatku realizowanej w całkowicie automatyczny sposób – podkreśla Michał Okurowski.

Linia, pracująca z prędkością maksymalną 200 m/min, obsługuje zadrukowaną wstęgę papieru o szerokości do 760 mm, pozwalając na tworzenie wstępnie sklejonych bloków książek ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron. W wersji pokazanej na Hunkeler Innovationdays 2017 wzbogacono ją o szereg nowych opcji. - Na całym świecie pracuje już ponad 50 linii Modular Book Solution w różnych konfiguracjach. To potwierdza, że mamy do czynienia z dojrzałym, profesjonalnym rozwiązaniem, przeznaczonym dla drukarń, które potrafią docenić i wykorzystać tkwiący w nim potencjał. Wysoka wydajność i elastyczność, pełna automatyzacja, różne procesy realizowane w trybie inline – to jej największe zalety. Modular Book Solution stała się flagowym rozwiązaniem firmy Hunkeler, skierowanym do drukarń dziełowych i bardzo się cieszymy, że w ciągu najbliższych miesięcy wśród jej użytkowników znajdą się kolejne przedsiębiorstwa poligraficzne obsługiwane przez Docufield – dodaje Michał Okurowski.

Nie tylko dla książek

Podczas Hunkeler Innovationdays promowane były także inne zastosowania Modular Book Solution – choćby do produkcji personalizowanych produktów akcydensowych, takich jak gazetki kuponowe i reklamowe czy testy egzaminacyjne. W niektórych krajach, np. w Turcji, egzaminy powszechnie odbywają się z użyciem tego rodzaju kart, jakie prezentowano w Lucernie. Dzięki opcji personalizacji, mając do dyspozycji pulę pytań, program odpowiednio nimi „żongluje”, tworząc unikalne dla każdego ze zdających zestawy. Przystępująca do egzaminu osoba otrzymuje spersonalizowany pakiet ze swoim imieniem, nazwiskiem, a nawet zdjęciem oraz przydzielonymi jej zestawami pytań. Kody kreskowe znajdujące się na każdej ze stron eliminują ryzyko pomyłki przy sprawdzaniu egzaminów. Arkusz odpowiedzi, znajdujący się na przedostatniej stronie, jest następne sczytywany przez skaner, więc ocena generowana jest w sposób automatyczny.

POPP8 – obsługa wstęgi papieru o szerokości 22,5 cala

Kluczową nowością, zaprezentowaną na lutowych targach, była linia generacji POPP8, umożliwiająca zadrukowywanie i przetwarzanie wstęgi papieru o szerokości 22,5 cala. Hunkeler stworzył z myślą o niej zupełnie nowe rozwiązanie do cięcia papieru ze zwoju na arkusze oraz do wykładania ich w bloki gotowej do oprawienia książki. - Dzięki zwiększeniu szerokości obsługiwanej wstęgi z 20,5 do 22,5 cala rozwiązanie to jest kompatybilne z nowymi maszynami cyfrowymi, pokazanymi po raz pierwszy na Hunkeler Innovationdays 2017. Kolejne urządzenia, pozwalające na wydrukowanie na wstędze na przykład trzech arkuszy B5 obok siebie, pojawią się na rynku niebawem. Szersza wstęga znacząco zwiększa efektywność POPP8, dzięki czemu linia ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielu drukarń dziełowych – mówi Michał Okurowski.

- Bardzo dziękujemy wszystkim zwiedzającym z Polski, którzy przybyli na 12. edycję Hunkeler Innovationdays. Mamy nadzieję, że każdy z naszych gości znalazł na targach coś interesującego dla siebie i że wizyta w Lucernie zaowocuje wkrótce kolejnymi wdrożeniami rozwiązań marki Hunkeler w naszym kraju – podsumowuje Michał Okurowski.

Źródło: Docufield

www.docufield.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764