logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzy rozwiązania inkjetowe firmy Agfa z nagrodami EDP Awards

  PR 02.02.2022, przeczytano 517 razy
ilustracjastrzałka

European Digital Press Association – europejska organizacja zrzeszająca magazyny branżowe z dziedziny poligrafii, przyznała doroczne nagrody EDP Awards dla najlepszych rozwiązań bazujących na technologiach cyfrowych. Po raz jedenasty z rzędu wśród wyróżnionych firm znalazła się Agfa. Tym razem uznanie w oczach jury konkursowego znalazły jej trzy rozwiązania: wprowadzony w ubiegłym roku na rynek wielkoformatowy, hybrydowy ploter inkjetowy Jeti Tauro H3300 UHS LED, wodny ploter InterioJet do zadrukowywania laminatów oraz Alussa – system przeznaczony do zadrukowywania materiałów wykonanych ze skóry.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzy-rozwiazania-inkjetowe-firmy-agfa-z-nagrodami-edp-awards,394631,artykul.html

European Digital Press Association zrzesza magazyny dedykowane technologiom cyfrowym znajdującym zastosowanie w branży poligraficznej i takowe poddaje corocznej ocenie. Weryfikując wprowadzone w danym roku na europejski rynek nowe rozwiązania, jury konkursowe bierze pod uwagę szereg parametrów, m.in. jakość, wartość w oczach użytkownika, a także wsparcie techniczne i obsługę serwisową zapewnianą przez dostawcę. EDP Awards trafiają – według zasad konkursu – do produktów przełomowych w swoich kategoriach.

- Jesteśmy dumni z faktu, że nasze rozwiązania inkjetowe zostały po raz kolejny docenione za swoją jakość i innowacyjność – komentuje wyniki konkursu Vincent Wille, President działu Digital Print & Chemicals w firmie Agfa. – Jesteśmy zdeterminowani, by wciąż dostarczać na rynek kolejne generacje produktów, umożliwiających naszym klientom zyskowne wzrosty. Nagrody EDP dla trzech z nich to potwierdzenie wartości dodanej, jaką zapewniają one użytkownikom.

„Bestia” nagrodzona w kategorii „Systemy druku wielko- i szerokoformatowego w technologii płaskiej/hybrydowej o prędkości przekraczającej 250 m2/h”

Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku i ochrzczony przez producenta mianem „Bestii”, hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED to najszybsza obecnie wersja flagowego produktu firmy Agfa w obszarze przemysłowego druku inkjetowego. Jak podaje producent, jest to swoisty „koń roboczy”, obsługujący media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m. Maszyna jest skierowana do firm z segmentu Sign & Display, jak też do przedsiębiorstw realizujących zlecenia na bazie tektury falistej. Agfa podkreśla, że ploter łączy w sobie najwyższą jakość, prędkość do 600 m2/h oraz zaawansowany poziom automatyzacji.

W uzasadnieniu werdyktu, jurorzy konkursowi wskazali, że „za sprawą modelu UHS firma Agfa wprowadziła platformę Jeti Tauro na jeszcze wyższy poziom, umożliwiając obsługę większych wolumenów niż dotychczas. Zastosowany w maszynie wysokowydajny system podawania mediów zapewnia możliwość pełnego wykorzystania oferowanej przez ploter, wysokiej prędkości drukowania”.

InterioJet 3300 nagrodzony w kategorii „Przemysłowe rozwiązania drukujące i wykańczające”

InterioJet 3300 to wieloprzebiegowy system inkjetowy, bazujący na stworzonych przez firmę Agfa proekologicznych atramentach wodnych. Dedykowany jest nisko- i średnionakładowej produkcji papierów dekoracyjnych, wykorzystywanych przy produkcji laminatów podłogowych. Jak zapewnia producent, dzięki wysokiej i stabilnej jakości obrazu, szybkiemu startowi oraz dużej wszechstronności, spełnia on wymagania rynku dekoracyjnego w kontekście personalizacji prac i ich realizacji w krótkim czasie. Agfa podkreśla, że InterioJet – będąc rozwiązaniem bazującym na technologii cyfrowej – eliminuje ograniczenia charakterystyczne dla wklęsłodruku, pozwalając na drukowanie w pełni dopasowanych do potrzeb klienta, niepowtarzalnych prac.

W tym przypadku jury uhonorowało firmę Agfa za „pokazanie w jaki sposób można zmodyfikować istniejące rozwiązanie drukujące, by – przy wykorzystaniu nowego typu atramentu – dostosować je do potrzeb rynku przemysłowego w kontekście produkcji laminatów. Belgijski producent przyczynia się tym samym do transformacji tej branży i jej przechodzenia od technologii konwencjonalnej do cyfrowej, co pomaga w szybszym dotarciu z finalnym produktem na rynek”.

Alussa – system drukowania podłoży skórzanych z nagrodą w kategorii „Atramenty przemysłowe”

Alussa to zaawansowane rozwiązanie przeznaczone do nanoszenia nadruków w technice inkjet na podłoża skórzane. Skierowany jest na rynki wykorzystujące ten materiał: wnętrzarski, modowy, motoryzacyjny itd. Jak zapewnia producent, system wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom właścicieli marek w kontekście wyróżnienia się na rynku i personalizacji produktów. To kompleksowe rozwiązanie składa się z: maszyny drukującej Alussa eTU, atramentów Alussa iUL10 oraz oprogramowania workflow. Całość jest integrowana w ramach kompleksowego procesu produkcji wyrobów skórzanych. Agfa zapewnia, że dzięki odpowiedniej recepturze aplikowanych tu atramentów i lakierów, Alussa jest jedynym na rynku systemem druku cyfrowego dedykowanym tego typu podłożom, który jest w stanie zapewnić odpowiednią jakość i trwałość druku.

Zdaniem jurorów EDP Awards, zastosowane tu atramenty Alussa „pozwalają na zadrukowywanie mediów skórzanych na skalę przemysłową. Drukowanie odbywa się w czterech kolorach bazowych z dodatkową bielą, co gwarantuje niezawodność efektu finalnego, nawet przy aplikacji na kolorowej skórze. W połączeniu z dedykowanymi lakierami, stworzonymi wspólnie z firmą TFL, system Alussa zapewnia szybkie i wydajne wykonanie prac, które z powodzeniem można określić mianem unikalnych”.

O organizatorze konkursu słów kilka

European Digital Press Association (EDP) to europejska organizacja zrzeszająca wydawnictwa branżowe dla branży poligraficznej, specjalizujące się w druku cyfrowym i pokrewnych mu rozwiązaniach. Do stowarzyszenia należy 21 magazynów z 27 krajów, które docierają w sumie do ponad 500 tys. czytelników.

Co roku eksperci reprezentujący poszczególne redakcje oceniają najnowsze rozwiązania technologiczne wprowadzone na rynek europejski, z podziałem na następujące kategorie: oprogramowanie i sprzęt; wielko- i szerokoformatowe systemy drukujące; druk komercyjny; rozwiązania drukujące i wykańczające; uszlachetnianie i zdobienie; materiały eksploatacyjne oraz rozwiązania specjalistyczne. EDP Awards trafiają do produktów najlepszych – zdaniem jury – w każdej z ww. kategorii.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764