logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Urządzenia Morgana Systems w cyfrowej drukarni Videoplus Europe

  PR 24.10.2012, przeczytano 2332 razy
ilustracjastrzałka
Paweł Pelchner - operator maszyn cyfrowych, Grzegorz Okowiak - Warehouse Manager, Robert Mazur - specjalista ds. jakości i wydruku (wszyscy VideoPlus Europe Sp. z o.o.), James Walsh -Technical & Service Support Manager/Worldwide w firmie Morgana Systems oraz Katarzyna Zindulska-Wickens, odpowiedzialna w firmie Zinart Systemy Graficzne za sprzedaż rozwiązań Morgana

W ostatnich miesiącach europejski oddział firmy VideoPlus Europe, specjalizującej się we wspieraniu przedsiębiorstw działających w obszarze marketingu sieciowego w zakresie szeroko rozumianych kontaktów z klientami, uruchomił w swojej podwarszawskiej siedzibie drukarnię cyfrową. Podstawę jej parku sprzętowego w zakresie introligatorni stanowią zaawansowane rozwiązania brytyjskiego producenta Morgana Systems. Ich dostawcą była firma Zinart Systemy Graficzne, wyłączny dystrybutor Morgana Systems na terenie Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/urzadzenia-morgana-systems-w-cyfrowej-drukarni-videoplus-europe,17042,artykul.html

VideoPlus Europe Sp. z o.o. to zatrudniający niespełna 35 osób oddział międzynarodowej firmy VideoPlus, specjalizującej się we wspieraniu i tworzeniu wartości dodanej dla przedsiębiorstw z sektora marketingu sieciowego (np. Amway, ACN, Oriflame czy Avon) w ich komunikacji z klientami. Realizowane przez nią działania obejmują m.in.: konsulting i strategiczne wsparcie klientów z całej Europy, sprzedaż i promocję narzędzi rozwoju osobistego, adaptację językową i kulturową narzędzi biznesowych, kompleksową obsługę kampanii marketingowych i reklamowych (wykorzystujących różne media i środki przekazu, m.in. branżowe produkcje wideo, nowoczesne aplikacje internetowe), logistyczną obsługę klientów, a także w znacznym stopniu przygotowywanie, produkcję i wysyłkę wszelkich materiałów drukowanych. Te ostatnie do niedawna były w całości zlecane podwykonawcom - współpracującym z VideoPlus Europe zakładom poligraficznym. Od czerwca br. wszystkie produkty takie jak katalogi, ulotki, broszury czy wizytówki, które nie przekraczają nakładów 5 tys. egzemplarzy i formatu SRA3, są wykonywane w nowo otwartej drukarni cyfrowej, stanowiącej integralną część firmy.

Na jej potrzeby wydzielona została część hali magazynowej w siedzibie VideoPlus Europe w Broniszach k. Warszawy. Wkrótce po targach drupa 2012, gdzie finalizowano kontrakty, trafiły tu kolorowa maszyna cyfrowa Xerox 8080 oraz urządzenia introligatorskie brytyjskiej firmy Morgana Systems: linia do tworzenia broszur DocuMaster Pro, bigówko-falcerka DigiFold Pro oraz wielofunkcyjne urządzenie wyposażone w funkcje wycinania i bigowania CardXtra Plus. Obecnie w firmie testowane jest kolejne rozwiązanie Morgana Systems – urządzenie do lakierowania i wstępnego powlekania z serii DigiCoater.

Grzegorz Okowiak, Warehouse Manager w firmie VideoPlus Europe stwierdza: „Decyzja o uruchomieniu drukarni cyfrowej pod własnym dachem zapadła już jakiś czas temu. Wynikała ona w mniejszym stopniu z czystego rachunku ekonomicznego, w większym natomiast z chęci posiadania na miejscu urządzeń pozwalających zrealizować zamówienia ad hoc takie jak materiały szkoleniowe, broszury, ulotki czy wizytówki. Własna cyfrowa drukarnia zapewniła nam w tym zakresie duży komfort i możliwość wykonania wszystkich zleceń w oczekiwanym przez klientów terminie.”

Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli VideoPlus Europe, o szybkiej i sprawnej realizacji prac w niedawno uruchomionej drukarni decyduje nie tylko wydajność pracującej tu maszyny drukującej, ale też licznych urządzeń introligatorskich, pozwalających na wykonanie wielu różnych produktów. „Zanim podjęliśmy decyzję o zakupie konkretnych rozwiązań, przez kilka miesięcy testowaliśmy zarówno różne systemy drukujące, jak też urządzenia do dalszej obróbki – mówi Robert Mazur, specjalista ds. jakości i wydruku w firmie VideoPlus Europe. – W efekcie, zwracając szczególną uwagę na relację jakości do ceny, w zakresie postpress zdecydowaliśmy się na sprzęt Morgana Systems. Ostateczna decyzja zapadła na tegorocznych targach drupa, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami firm Morgana i Zinart. Co równie ważne, mieliśmy też okazję obejrzeć wszystkie rozważane urządzenia w jednym miejscu”.

Wkrótce po targach drupa 2012 do podwarszawskiej siedziby trafiły trzy urządzenia Morgana Systems, które po sprawnej instalacji zostały włączone do bieżącej produkcji. Linia do broszurowania DocuMaster Pro to już czwarta generacja tych urządzeń, pracująca z prędkością 5 tys. arkuszy/h (lub 1560 broszur/h) i obsługująca arkusze o formacie 630 x 330 mm przy bigowaniu oraz 460 x 320 mm przy tworzeniu broszur. „Na dzień dzisiejszy jest to chyba najbardziej eksploatowane przez nas urządzenie introligatorskie – przyznaje Grzegorz Okowiak. – głównie z uwagi na jego wielofunkcyjność”. Linia ta jest kompatybilna ze standardem JDF, co oznacza, że wstępne parametry produkcji mogą być do niej przesłane z poziomu prepress, gdzie przygotowywane są pliki graficzne. Podobnie rzecz się ma w przypadku bigówko-falcerki DigiFold Pro, umożliwiającej pracę z prędkością 6 tys. ark./h, obsługującej media o formacie do 700 x  385 mm (z opcjonalnym jego powiększeniem do 900 x 385 mm) i gramaturze do 400 g/m2. Trzecie z dostarczonych przez Zinart rozwiązań to CardXtra Plus – kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie do wycinania i bigowania. „Obecnie wykonujemy w nim przede wszystkim wizytówki, ale choćby z uwagi na zbliżający się okres świąteczny zakładamy jego wykorzystanie do produkcji kart bożonarodzeniowych, a w przyszłości – także innych produktów” – dodaje Robert Mazur.

Po kilkumiesięcznej eksploatacji przedstawiciele firmy VideoPlus Europe nie kryją zadowolenia z poczynionej inwestycji: „Własna drukarnia dała nam odetchnąć przy działaniach związanych z realizacją produkcji poligraficznej. Zwłaszcza, że w Polsce obsługujemy zamówienia składane przez klientów z całej Europy w 17 sklepach internetowych, a ich liczba – m.in. za sprawą rozwijanej przez nas sprzedaży typu e-commerce – będzie wciąż wzrastać. Wszystkie urządzenia, także rozwiązania Morgana Systems, spisują się jak na razie bez zarzutu. Chwalimy sobie także współpracę z ich dostawcą – firmą Zinart, której technicy służą nam pomocą w przypadku problemów czy pytań. Nie ukrywam, że drukarnia ta jest inwestycją bardzo przyszłościową – dopiero zaczynamy informować naszych klientów o możliwościach, jakie wiążą się z posiadaniem tego rodzaju parku maszynowego pod własnym dachem. Obecnie wszystkie maszyny obłożone są w nie większym stopniu niż 50%, więc mamy tu spory potencjał do zagospodarowania” – podsumowuje Grzegorz Okowiak.

Bardzo się cieszymy, że uruchamiając własną drukarnię cyfrową firma VideoPlus Europe zdecydowała się na rozwiązania introligatorskie Morgana Systems. Jako wyłączny przedstawiciel tego producenta na polski rynek dołożymy wszelkich starań, by maszyny pracowały bez zarzutu, wspierając VideoPlus Europe i jej klientów w dalszym rozwoju” – dodaje Katarzyna Zindulska-Wickens, odpowiedzialna za sprzedaż rozwiązań Morgana w firmie Zinart.

Źródło: Zinart Systemy Graficzne

www.zinart.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów...
Call for papers - 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innnovations
W dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedno z najciekawszych spotkań branży opakowań w Europie Środkowej.
Linia do oprawy Vareo i trójnóż Infinitrim w drukarni OSDW Azymut
Miniony rok był dla drukarni cyfrowej OSDW Azymut z Łodzi, należącej do jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji książek, okresem wzmożonych inwestycji w nowe rozwiązania. Ich celem była automatyzacja procesów wytwórczych, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości realizowanej produkcji dziełowej. Wśród innowacyjnych maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę, znalazły...
DKS – „Print Evolution Journey”, premiery i znane rozwiązania na Remadays
Dwie nowe, przemysłowe maszyny Konica Minolta: AccurioWide 200 - dedykowana zadrukowywaniu podłoży giętkich i sztywnych o szerokości do 2m, której pokazy będą premierowymi w Polsce, a także MGI Jetvarnish 3D - znana już i ceniona przez rynek maszyna do lakierowania 3D, która dołącza do oferty firmy DKS będą m.in. prezentowane podczas Międzynarodowych Targów...
Z arkusza na rolę – drukowanie etykiet z Konica Minolta w Cyfrowo.com.pl
Firma Cyfrowo.com.pl zdecydowała się na kolejną inwestycję w rozwiązanie z oferty Konica Minolta. Tym razem wybór padł na rolową maszynę Accurio Label 190. Wcześniej produkcja etykiet, która jest jednym z sektorów działalności tej firmy, opierała się tu m.in. na arkuszowym urządzeniu tego samego producenta. Rynek i oczekiwania zleceniodawców i rozwój firmy zadecydowały  o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764