logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wachlarz rozwiązań pakowania dla różnych branż dostępny w jednym miejscu

  PR 16.11.2021, przeczytano 316 razy
ilustracjastrzałka

Już wkrótce podczas Targów Warsaw Pack, które potrwają od 23 do 25 listopada, na stoisku firmy Silny&Salamon będzie można zapoznać się z technologią pakowania Autobag, która sprawdza się w branżach: meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, odzieżowej czy e-commerce. Wystawca zaprezentuje działanie aż siedmiu maszyn, systemy wspomagające pakowanie poprzez ważenie i liczenie, a także rozwiązania inwentaryzacyjne oparte o technologię RFID.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wachlarz-rozwiazan-pakowania-dla-roznych-branz-dostepny-w-jednym-miejscu,393778,artykul.html

Na Targach Warsaw Pack przedstawiciele różnych branż będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które wspomagają procesy pakowania i logistyczne. Katarzyna Bieńkowska, prezes Silny&Salamon zaprasza do odwiedzenia stoiska nr B2.117, gdzie eksperci pokażą jak usprawnić procesy i dobrać właściwie opakowanie.

– Zaprezentujemy systemy, które pomogą rozwiązać specyficzne problemy przy pakowaniu różnych produktów. Na miejscu będzie można również osobiście sprawdzić jak efektywne, jakościowe, estetyczne i ekologiczne są nasze propozycje – zachęca. Natomiast osoby, które już dziś chciałby poznać rozwiązania Autobag, mogą skorzystać z bezpłatnych testów pakowania i zgłosić taką chęć poprzez formularz.

Drobne elementy - policzone i spakowane

Specjalistów z sektorów: budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego zainteresuje system pakowania składający się z podajnika Maximizer i maszyny Autobag 550, przeznaczony do kompletowania zestawów drobnych elementów, które trudno podać za pomocą bębna. Na miejscu, przy wykorzystaniu Autobag 550 zestawionego z urządzeniem o wysokiej czułości ważenia i liczenia - Accuscale, będzie można samodzielnie, szybko i z dużą dokładnością spakować w komplety, takie akcesoria jak: śrubki, nakrętki, podkładki, uszczelki czy kołki. Ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zaprezentowanym w Polsce, będzie kompaktowa maszyna PS 125, która w połączeniu z bębnem liczącym, precyzyjnie liczy i pakuje drobne elementy.

Usprawnienia dla e-commerce

Z kolei przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych poznają atuty modelu Autobag 850S, wyposażonego w technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem, co eliminuje dodatkowy element procesu. Innym modelem do przetestowania będzie maszyna Autobag 650H poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież czy elementy giętkie. Zdaje ona egzamin również przy towarach o regularnych kształtach czy pakowaniu całych zestawów.

Kolejny krok - inwentaryzacja

Odwiedzający Warsaw Pack, na stoisku Silny&Salamon, będą mogli zapoznać się też z ISS Dispatcher, systemem opartym na technologii RFID dostarczonej przez ISS RFID, który wspiera procesy załadunku i rozładunku poprzez odczyt opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTI) i weryfikację w czasie rzeczywistym. Do RTI trafiają produkty spakowane na Autobag 650®H. Dodatkowo przy pomocy systemu ISS Inventory będzie można przeprowadzić inwentaryzację pojemników wyposażonych w tagi RFID, tym samym sprawdzić zgodność ładunku.

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Taką chęć można zgłosić na adres karol.szostak[at]pakowanie.biz, poprzez formularz, a w wirtualnym showroomie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn. Warto także obserwować profil firmy na LinkedIn Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Źródło: Silny&Salamon Sp. z o.o.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Prosta falista – diagnoza Konica Minolta o rynku opakowań
Najnowsza publikacja opracowana przez Konica Minolta pt. „Przyszłość tektury falistej na rynku opakowań. Nowe perspektywy” to obszerna diagnoza branży opakowań tekturowych ze szczególnym uwzględnieniem tych produkowanych z tektury falistej. Na bazie wniosków płynących z diagnozy Konica przygotowała także katalog rozwiązań na miarę dzisiejszych i...
Druk cyfrowy etykiet i możliwości jego wykończenia z urządzeniami Grafmasz
Druk cyfrowy etykiet należy do rozwijających się segmentów rynku poligrafii. Dzięki elastyczności możliwe jest realizowanie nisko i średnionakładowych zleceń dotychczas nieopłacalnych w analogowej technologii. Możliwe jest wykonanie etykiet i naklejek niestandardowych, personalizowanych, uszlachetnionych laminatem bądź lakierem.  Wraz z rozwojem druku popularność...
Colours Factory pierwszym w Polsce i drugim na świecie użytkownikiem systemu Avalon N24-90XT
Znacząca automatyzacja procesu przygotowania form drukowych w formacie B0, zwiększenie wydajności działań realizowanych przez cały dział prepress, oszczędności czasowe i mniejsze zaangażowanie pracowników przygotowalni cyfrowej do ręcznych prac związanych z produkcją CtP – to najważniejsze aspekty wdrożenia nowego systemu CtP firmy Agfa Offset w drukarni Colours...
Technologia RFID w poligrafii
Choć technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) jest coraz bardziej obecna w naszym codziennym życiu (jest wykorzystywana przez sklepy spożywcze, odzieżowe, pralnie, hotele, systemy parkingowe i wiele innych) to jeszcze bardziej staje się obecna tam, gdzie jej na co dzień nie widzimy – w logistyce i magazynach – a gdzie odgrywa kluczowe...
Akonda Tex na Fast Textile
Po raz pierwszy na targach Fast Textile swoją ofertę zaprezentuje firma Akonda Tex, będąca autoryzowanym dystrybutorem drukarek d-t-g Aeoon i Polyprint, drukarek rolowych do druku pigmentowego GoTx oraz specjalistycznych systemów do przygotowania i wykańczania tekstyliów pod pigmentowy druk cyfrowy - Pikto Digital.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764