logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wachlarz rozwiązań pakowania dla różnych branż dostępny w jednym miejscu

  PR 16.11.2021, przeczytano 461 razy
ilustracjastrzałka

Już wkrótce podczas Targów Warsaw Pack, które potrwają od 23 do 25 listopada, na stoisku firmy Silny&Salamon będzie można zapoznać się z technologią pakowania Autobag, która sprawdza się w branżach: meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, odzieżowej czy e-commerce. Wystawca zaprezentuje działanie aż siedmiu maszyn, systemy wspomagające pakowanie poprzez ważenie i liczenie, a także rozwiązania inwentaryzacyjne oparte o technologię RFID.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wachlarz-rozwiazan-pakowania-dla-roznych-branz-dostepny-w-jednym-miejscu,393778,artykul.html

Na Targach Warsaw Pack przedstawiciele różnych branż będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które wspomagają procesy pakowania i logistyczne. Katarzyna Bieńkowska, prezes Silny&Salamon zaprasza do odwiedzenia stoiska nr B2.117, gdzie eksperci pokażą jak usprawnić procesy i dobrać właściwie opakowanie.

– Zaprezentujemy systemy, które pomogą rozwiązać specyficzne problemy przy pakowaniu różnych produktów. Na miejscu będzie można również osobiście sprawdzić jak efektywne, jakościowe, estetyczne i ekologiczne są nasze propozycje – zachęca. Natomiast osoby, które już dziś chciałby poznać rozwiązania Autobag, mogą skorzystać z bezpłatnych testów pakowania i zgłosić taką chęć poprzez formularz.

Drobne elementy - policzone i spakowane

Specjalistów z sektorów: budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego zainteresuje system pakowania składający się z podajnika Maximizer i maszyny Autobag 550, przeznaczony do kompletowania zestawów drobnych elementów, które trudno podać za pomocą bębna. Na miejscu, przy wykorzystaniu Autobag 550 zestawionego z urządzeniem o wysokiej czułości ważenia i liczenia - Accuscale, będzie można samodzielnie, szybko i z dużą dokładnością spakować w komplety, takie akcesoria jak: śrubki, nakrętki, podkładki, uszczelki czy kołki. Ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zaprezentowanym w Polsce, będzie kompaktowa maszyna PS 125, która w połączeniu z bębnem liczącym, precyzyjnie liczy i pakuje drobne elementy.

Usprawnienia dla e-commerce

Z kolei przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych poznają atuty modelu Autobag 850S, wyposażonego w technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem, co eliminuje dodatkowy element procesu. Innym modelem do przetestowania będzie maszyna Autobag 650H poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież czy elementy giętkie. Zdaje ona egzamin również przy towarach o regularnych kształtach czy pakowaniu całych zestawów.

Kolejny krok - inwentaryzacja

Odwiedzający Warsaw Pack, na stoisku Silny&Salamon, będą mogli zapoznać się też z ISS Dispatcher, systemem opartym na technologii RFID dostarczonej przez ISS RFID, który wspiera procesy załadunku i rozładunku poprzez odczyt opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTI) i weryfikację w czasie rzeczywistym. Do RTI trafiają produkty spakowane na Autobag 650®H. Dodatkowo przy pomocy systemu ISS Inventory będzie można przeprowadzić inwentaryzację pojemników wyposażonych w tagi RFID, tym samym sprawdzić zgodność ładunku.

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Taką chęć można zgłosić na adres karol.szostak[at]pakowanie.biz, poprzez formularz, a w wirtualnym showroomie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn. Warto także obserwować profil firmy na LinkedIn Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Źródło: Silny&Salamon Sp. z o.o.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2022
Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można...
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców
Polski sektor produkcji opakowań, w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w...
Premiera nowej lakierówki wybiórczej w formacie B2 Duplo Dusense DDC-8000
Firma Duplo, podczas wydarzenia „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom, zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent - prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego...
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.
Przemysłowe DTG z Akonda Tex na Targach FESPA
Targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają zainteresowanych najnowszymi technikami i trendami w inkjetowym druku cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem formatów reklamowych, gwarantując dostęp do wystawców z całego świata. Właśnie tam, w dniach 31.05-03.06 na stoiskach firm partnerskich, będą do Państwa dyspozycji przedstawiciele Akonda Tex.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764