logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

100 płatnych staży u najlepszych pracodawców

  PR 08.04.2015, przeczytano 1807 razy

Program Kariera to 100 płatnych staży w znanych firmach dla studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia. Aby aplikować wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę i rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 maja 2015. Po odbyciu stażu dołącza się do elitarnego grona Laureatów i zyskuje liczne korzyści dla rozwoju kariery.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/100-platnych-stazy-u-najlepszych-pracodawcow,24466,artykul.html

W tej edycji Programu Kariera ofertę stażową, przygotowały 34. firmy członków Polskiej Rady Biznesu, m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited,  Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil.

Programy staży są opracowane tak, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności w interesującej go dziedzinie, mógł skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z praktycznymi zadaniami w pracy lub zweryfikować, czy kierunek w którym się rozwija to właściwa droga. Każdy staż ma swojego opiekuna - mentora, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć. W ramach każdego stażu uczestnika czeka również kilka godzin przepracowanych wspólnie z szefem firmy, co jest niezwykłym przeżyciem i szansą na rozwój.

Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA, ale zamiast za nie płacić, otrzymuje się wynagrodzenie. Po zakończeniu praktyk ich uczestnik zyskuje praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty - z innymi Laureatami programu oraz szefami największych firm zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu. Szczególnie ta ostatnia korzyść jest wyjątkowa i wskazywana jako najważniejsza przez wielu Laureatów. Osobiste spotkanie z prezesami i właścicielami największych firm nie zdarza się często, a na pewno nie na początku kariery zawodowej.

Program Kariera był dla mnie katapultą do jednej z najlepszych firm prawniczych w Europie, gdzie pracuję przy transakcjach giełdowych i nieruchomościowych, koncentrując swoją praktykę na aspektach podatkowych. Dzięki Programowi mam okazję pracować z najzdolniejszymi prawnikami w kraju przy intelektualnie wymagających inwestycjach i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.” – powiedział Filip Janeczko, Laureat Programu Kariera.

Zawsze marzyłam o byciu maklerem, ale nie miałam motywacji do nauki do bardzo trudnego egzaminu. Dzięki Programowi Kariera moje marzenie się spełniło. Teraz chcę zrobić doktorat i certyfikat doradcy inwestycyjnego. Program Kariera popchnął mnie do realizacji marzeń.” – mówi Agnieszka Jankowska, Laureatka Programu Kariera.

Udział w Programie Kariera to dotychczas najlepsze doświadczenie zawodowe, jakie miałam okazję zdobyć. Dzięki odbytym praktykom, od podszewki poznałam obszar zasobów ludzkich, który mnie najbardziej interesuje, czyli rekrutację pracowników” - mówi Małgorzata Wiśniewska, Laureatka Programu Kariera. “W Programie najbardziej cenię sobie wsparcie mentora, na którego zawsze mogłam liczyć, i który dzielił się ze mną swoją wiedzą. Niemniej istotne było umożliwienie mi uczestnictwa w każdym etapie rekrutacji, od tworzenia ogłoszeń po zatrudnianie pracowników.” - dodaje.

Część uczestników naszego programu na podstawie stażu stwierdziło, że wybrany przez nich kierunek studiów nie jest tym właściwym. Zmienili kierunek na inny, a w podjęciu właściwej decyzji pomógł im właśnie Program Kariera. Tylko zetknięcie z zawodową rzeczywistością pozwala podjąć tak odważną decyzję - żadne studia tego nie dadzą” - powiedział Zbigniew Niemczycki, prezes Polskiej Rady Biznesu

Oferta staży 12. edycji Programu Kariera obejmuje obszar badań, finansów, human resources, kontroli jakości, księgowości, logistyki, marketingu, prawa, produkcji, rachunkowości, reklamy, sprzedaży i zakupów. Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie.

Chcielibyśmy, aby Program Kariera był najlepszym jakościowo płatnym programem stażowym w Polsce” - zaznacza Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera. - ”Między innymi staramy się, aby każdy z prezesów spędził ze swoimi stażystami jeden dzień, popracował z nimi, porozmawiał. Potem będziemy zbierać i ogłaszać publicznie oceny tych prezesów. Wszystko po to, aby szefowie największych firm w Polsce zrzeszeni w PRB osobiście zaangażowali się w zapewnienie wysokiej jakości naszych staży.

Źródło: Polska Rada Biznesu

www.programkariera.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Rewelacja.
Bezrobocie wśród absolwentów sięga 25% a tutaj 100 płatnych staży.
Normalnie zielona wyspa.

avatar użytkownika
,

Zaraz - widzisz pod tekstem podpis: "Źródło: Rząd Ewy Kopacz"? Czy może "Źródło: Polska Rada Biznesu"?? Dlaczego jakieś społeczne stowarzyszenie miałoby być rozliczane z wyników pracy rządu i obciążane obowiązkiem poprawiania jego działalności? Kto dał mandat Polskiej Radzie Biznesu do brania odpowiedzialności za polski rząd?! To może cech fryzjerów powinien ponieść odpowiedzialność za wahania kursu złotego, a zdunów i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich zaczniemy rozliczać za wskaźniki rozwoju gospodarki mieszkaniowej?  

,

Czytasz to co publikujesz?

--
Polska Rada Biznesu jest Stowarzyszeniem zrzeszającym prezesów i właścicieli największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych.
--

Więc Rada może być rozliczana z bezrobocia.
Bo to nie rząd daje pracę, ale korporacje, koncerny i firmy. Te same, które wymyśliły darmowe staże, bezpłatne praktyki (kilkumiesięczne) i tym podobne.
  

avatar użytkownika
,

To rewolucyjna koncepcja - to nie rządy odpowiadają za poziom bezrobocia, ale pracodawcy! Co za kolosalna ulga dla wszystkich rządów na świecie (albo przynajmniej tych, które podlegają społecznemu rozliczaniu)...

Ta konstrukcja logiczna warta byłaby szerszego upowszechnienia gdyby nie obawa dotycząca praw autorskich. Czy to nie jest plagiat koncepcji radzieckich dotyczących postaci kułaka?
  

,

Rząd jest odpowiedzialny za to, że ludzie nie chcą pracować, nie mogą lub nie chcą znaleźć pracy, firmy zatrudniają za mało lub wcale, firmy płacą za mało lub szukają darmowych stażystów.

Nie od dziś przecież wiadomo, że rynkiem pracy ręcznie steruje premier rządu - ma przycisk czerwony, gdy bezrobocie jest za małe i niebieski, gdy za duże.

Wystarczy więc uprosić premiera by nacisnął niebieski przycisk i będzie zielona wyspa.


  

avatar użytkownika
,

Rynkiem pracy nie steruje się ręcznie, ale za pośrednictwem odpowiednio skonstruowanych przepisów oraz parametrów makroekonomicznych. Rząd, który by tego nie robił, pozwalając aby jakaś grupa demolowała rynek pracy, nadawałby się do zwolnienia. Nawet najbardziej bezczelni i zakłamani politycy nie wpadli chyba dotychczas na tak kuriozalny pomysł aby winę za sytuację na rynku pracy zwalać na pracodawców.   

,

Rząd tworzy warunki do funkcjonowania przedsiębiorstw i takie warunki w Polsce są zapewnione.
Można się co najwyżej spierać czy mogłyby być lepsze, ale nie można zanegować faktu, że są.

Wysoki poziom bezrobocia jest przede wszystkim skutkiem znikomej elastyczności pracownika, niechęci do przemieszczania się za pracą, niechęci do przebranżowienia, niechęci do zmian w ogóle, nadmiernych a często nierealnych oczekiwań, przekonania, że się należy.

Niska produktywność - wysoka roszczeniowość. To jest obraz przeciętnego polskiego pracownika.
  

avatar użytkownika
,

Tylko co do tego mają pracodawcy?  

,

Pracodawca to jest ten człowiek, który decyduje o podpisaniu umowy o pracę z pracownikiem. Czasem osobiście, często przez podwładnych.   

avatar użytkownika
,

I w ten sposób ponosi odpowiedzialność za np. roszczeniowe postawy swoich pracowników?  

,

Dokładnie w taki sam sposób jak rząd ponosi odpowiedzialność za bezrobocie.  

avatar użytkownika
,

Nie myślałeś o tym żeby zrobić karierę w polityce?  

Najnowsze w tym dziale

Barometr EFL: firmy w Polsce znajdują się w stagnacji
Pierwszy tegoroczny odczyt Barometru EFL wyniósł 48,5 pkt. i jest o 1,3 pkt. wyższy niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Eksperci zwracają uwagę, że tegoroczny wynik nie odbiega od poziomu Barometru w pierwszych kwartałach poprzednich lat. Od 2019 roku odczyty w styczniu są „pod kreską”, czyli poniżej progu 50 pkt., co wskazuje na słabe nastroje polskich...
Polska: bez recesji, ale nadal z wysoką inflacją
Według prognoz EY, polska gospodarka uniknie recesji w br., notując wzrost PKB o 0,5%. W pierwszej połowie roku czeka nas stagnacja, po której nastąpi nieznaczne ożywienie. Czynnikiem hamującym wzrost będzie przede wszystkim nadal bardzo wysoka inflacja, przewyższająca wzrost płac. Efektem będzie kontynuacja już doświadczanego spadku realnych wynagrodzeń, co ogranicza...
Havas Prosumer „Siła Wspólnot”
Raporty Havas Prosumer to część globalnej inicjatywy wymiany informacji i badania trendów agencji Havas. W kolejnym raporcie, opracowanym przez Havas Media Group, pt. „Siła Wspólnot” agencja zbadała jakie znaczenie dla Polaków mają społeczności, które wspólnoty poza narodowymi i lokalnymi są dla nas najważniejsze oraz jak budować zaangażowanie konsumentów przy pomocy...
Niemal co czwarta firma liczy się z pogorszeniem terminowości płatności. W Europie Zachodniej, co piąta faktura opłacana jest z opóźnieniem, natomiast w Europie Wschodniej – nawet co czwarta.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764