Program Kariera to 100 płatnych staży w znanych firmach dla studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia. Aby aplikować wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę i rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 maja 2015. Po odbyciu stażu dołącza się do elitarnego grona Laureatów i zyskuje liczne korzyści dla rozwoju kariery.
W tej edycji Programu Kariera ofertę stażową, przygotowały 34. firmy członków Polskiej Rady Biznesu, m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited, Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil.
Programy staży są opracowane tak, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności w interesującej go dziedzinie, mógł skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z praktycznymi zadaniami w pracy lub zweryfikować, czy kierunek w którym się rozwija to właściwa droga. Każdy staż ma swojego opiekuna - mentora, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć. W ramach każdego stażu uczestnika czeka również kilka godzin przepracowanych wspólnie z szefem firmy, co jest niezwykłym przeżyciem i szansą na rozwój.
Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA, ale zamiast za nie płacić, otrzymuje się wynagrodzenie. Po zakończeniu praktyk ich uczestnik zyskuje praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty - z innymi Laureatami programu oraz szefami największych firm zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu. Szczególnie ta ostatnia korzyść jest wyjątkowa i wskazywana jako najważniejsza przez wielu Laureatów. Osobiste spotkanie z prezesami i właścicielami największych firm nie zdarza się często, a na pewno nie na początku kariery zawodowej.
„Program Kariera był dla mnie katapultą do jednej z najlepszych firm prawniczych w Europie, gdzie pracuję przy transakcjach giełdowych i nieruchomościowych, koncentrując swoją praktykę na aspektach podatkowych. Dzięki Programowi mam okazję pracować z najzdolniejszymi prawnikami w kraju przy intelektualnie wymagających inwestycjach i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.” – powiedział Filip Janeczko, Laureat Programu Kariera.
„Zawsze marzyłam o byciu maklerem, ale nie miałam motywacji do nauki do bardzo trudnego egzaminu. Dzięki Programowi Kariera moje marzenie się spełniło. Teraz chcę zrobić doktorat i certyfikat doradcy inwestycyjnego. Program Kariera popchnął mnie do realizacji marzeń.” – mówi Agnieszka Jankowska, Laureatka Programu Kariera.
“Udział w Programie Kariera to dotychczas najlepsze doświadczenie zawodowe, jakie miałam okazję zdobyć. Dzięki odbytym praktykom, od podszewki poznałam obszar zasobów ludzkich, który mnie najbardziej interesuje, czyli rekrutację pracowników” - mówi Małgorzata Wiśniewska, Laureatka Programu Kariera. “W Programie najbardziej cenię sobie wsparcie mentora, na którego zawsze mogłam liczyć, i który dzielił się ze mną swoją wiedzą. Niemniej istotne było umożliwienie mi uczestnictwa w każdym etapie rekrutacji, od tworzenia ogłoszeń po zatrudnianie pracowników.” - dodaje.
“Część uczestników naszego programu na podstawie stażu stwierdziło, że wybrany przez nich kierunek studiów nie jest tym właściwym. Zmienili kierunek na inny, a w podjęciu właściwej decyzji pomógł im właśnie Program Kariera. Tylko zetknięcie z zawodową rzeczywistością pozwala podjąć tak odważną decyzję - żadne studia tego nie dadzą” - powiedział Zbigniew Niemczycki, prezes Polskiej Rady Biznesu
Oferta staży 12. edycji Programu Kariera obejmuje obszar badań, finansów, human resources, kontroli jakości, księgowości, logistyki, marketingu, prawa, produkcji, rachunkowości, reklamy, sprzedaży i zakupów. Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie.
“Chcielibyśmy, aby Program Kariera był najlepszym jakościowo płatnym programem stażowym w Polsce” - zaznacza Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera. - ”Między innymi staramy się, aby każdy z prezesów spędził ze swoimi stażystami jeden dzień, popracował z nimi, porozmawiał. Potem będziemy zbierać i ogłaszać publicznie oceny tych prezesów. Wszystko po to, aby szefowie największych firm w Polsce zrzeszeni w PRB osobiście zaangażowali się w zapewnienie wysokiej jakości naszych staży.”
Źródło: Polska Rada Biznesu
Rewelacja.
Bezrobocie wśród absolwentów sięga 25% a tutaj 100 płatnych staży.
Normalnie zielona wyspa.
Zaraz - widzisz pod tekstem podpis: "Źródło: Rząd Ewy Kopacz"? Czy może "Źródło: Polska Rada Biznesu"?? Dlaczego jakieś społeczne stowarzyszenie miałoby być rozliczane z wyników pracy rządu i obciążane obowiązkiem poprawiania jego działalności? Kto dał mandat Polskiej Radzie Biznesu do brania odpowiedzialności za polski rząd?! To może cech fryzjerów powinien ponieść odpowiedzialność za wahania kursu złotego, a zdunów i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich zaczniemy rozliczać za wskaźniki rozwoju gospodarki mieszkaniowej?
Czytasz to co publikujesz?
--
Polska Rada Biznesu jest Stowarzyszeniem zrzeszającym prezesów i właścicieli największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych.
--
Więc Rada może być rozliczana z bezrobocia.
Bo to nie rząd daje pracę, ale korporacje, koncerny i firmy. Te same, które wymyśliły darmowe staże, bezpłatne praktyki (kilkumiesięczne) i tym podobne.
To rewolucyjna koncepcja - to nie rządy odpowiadają za poziom bezrobocia, ale pracodawcy! Co za kolosalna ulga dla wszystkich rządów na świecie (albo przynajmniej tych, które podlegają społecznemu rozliczaniu)...
Ta konstrukcja logiczna warta byłaby szerszego upowszechnienia gdyby nie obawa dotycząca praw autorskich. Czy to nie jest plagiat koncepcji radzieckich dotyczących postaci kułaka?
Rząd jest odpowiedzialny za to, że ludzie nie chcą pracować, nie mogą lub nie chcą znaleźć pracy, firmy zatrudniają za mało lub wcale, firmy płacą za mało lub szukają darmowych stażystów.
Nie od dziś przecież wiadomo, że rynkiem pracy ręcznie steruje premier rządu - ma przycisk czerwony, gdy bezrobocie jest za małe i niebieski, gdy za duże.
Wystarczy więc uprosić premiera by nacisnął niebieski przycisk i będzie zielona wyspa.
Rynkiem pracy nie steruje się ręcznie, ale za pośrednictwem odpowiednio skonstruowanych przepisów oraz parametrów makroekonomicznych. Rząd, który by tego nie robił, pozwalając aby jakaś grupa demolowała rynek pracy, nadawałby się do zwolnienia. Nawet najbardziej bezczelni i zakłamani politycy nie wpadli chyba dotychczas na tak kuriozalny pomysł aby winę za sytuację na rynku pracy zwalać na pracodawców.
Rząd tworzy warunki do funkcjonowania przedsiębiorstw i takie warunki w Polsce są zapewnione.
Można się co najwyżej spierać czy mogłyby być lepsze, ale nie można zanegować faktu, że są.
Wysoki poziom bezrobocia jest przede wszystkim skutkiem znikomej elastyczności pracownika, niechęci do przemieszczania się za pracą, niechęci do przebranżowienia, niechęci do zmian w ogóle, nadmiernych a często nierealnych oczekiwań, przekonania, że się należy.
Niska produktywność - wysoka roszczeniowość. To jest obraz przeciętnego polskiego pracownika.
Tylko co do tego mają pracodawcy?
Pracodawca to jest ten człowiek, który decyduje o podpisaniu umowy o pracę z pracownikiem. Czasem osobiście, często przez podwładnych.
I w ten sposób ponosi odpowiedzialność za np. roszczeniowe postawy swoich pracowników?
Dokładnie w taki sam sposób jak rząd ponosi odpowiedzialność za bezrobocie.
Nie myślałeś o tym żeby zrobić karierę w polityce?