logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo

  PR 18.09.2019, przeczytano 380 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-internetowa-viperprint-ponownie-wybiera-hp-indigo,384007,artykul.html

Firma ViperPrint działa na rynku nieprzerwanie od 17 lat. Drukarnia specjalizuje się w druku wizytówek, ulotek, plakatów, katalogów, kart pocztowych, zaproszeń oraz wielu innych produktów reklamowych. Szybki druk niskich nakładów, na szerokiej gamie podłoży – to cel jaki stawia przed sobą Viper.

Dlaczego HP Indigo 12000

Model HP Indigo 12000 daje możliwość wydruków w formacie B2+ 750x530 mm. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest obsługa najszerszego zakresu podłoży na rynku, gramatur surowca w przedziale od 70g do 400g, a także możliwość druku na podłożach syntetycznych, plastikach i podłożach metalizowanych. HP Indigo drukuje w technologii HP ElectroInk – nazywanej też przez niektórych cyfrowym offsetem (jakość wydruków jest najbardziej zbliżona do analogowej techniki offsetu, nie tylko pod kątem kolorystyki czy też reprodukcji rastra ale ogólnego tzw. look-and-feel).

Niewątpliwymi zaletami technologii HP Indigo 12000 w środowisku drukarni internetowej są m.in. w sumie 3 podajniki papieru (w tym jeden paletowy), które umożliwiają zastosowanie dużej zmienności podłoży, bez strat związanych z ich przygotowaniem w maszynie. Możliwy jest druk ciągły bez przerw pomiędzy zleceniami, nawet jeśli realizowane są one na różnych podłożach. Nie bez znaczenia jest również możliwość offsetowania prac na wykładaniu, które sprawia, że ich rozdzielanie dla kolejnych procesów produkcyjnych jest zdecydowanie ułatwione. W tego typu profilu produkcji liczy się każda minuta. Oprogramowanie workflow dostarczane z maszyną realnie i praktycznie wspiera i wykorzystuje komunikację za pomocą JDF/XML, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja na styku systemów produkcyjnych obecnych w drukarni z systemem maszyny HP Indigo, co znacznie ogranicza przestoje i ryzyko popełnienia błędu, chociażby w kontekście wyboru odpowiedniego pliku do druku, papieru, czy też ilości arkuszy do druku.

Nie należy zapominać, że nowa maszyna HP Indigo 12000 to również szeroki wachlarz możliwości druku na tworzywach - druk cyfrowy stwarza dodatkowo opcję personalizacji takich prac i wykorzystanie technologii One Shot.

Nie jest to pierwsza z serii Indigo na jaką zdecydowała się drukarnia

- Na maszynach Indigo drukujemy już niemal od 10 lat. Na dotychczas zakupionych nie zawiedliśmy się - HP Indigo to maszyny, które znacznie ułatwiają pracę. Druk jest precyzyjny, a jednocześnie szybki. Na zakup maszyny wpłynęło wiele czynników. Nie ukrywamy jednak faktu, że wybór HP był podyktowany wieloletnią współpracą z firmą Digiprint - polskim dystrybutorem maszyn Indigo. Priorytetem dla nas jest terminowa realizacja zleceń naszych klientów. Istotną kwestią, jest więc fakt sprawnego serwisu maszyn, który oferuje Digiprint. Aktualnie staramy się, aby zamówienia mogły być realizowane jeszcze szybciej, przy zachowaniu najwyższej jakości, a maszyna HP Indigo 12000 zdecydowanie to umożliwia - mówi Prezes ViperPrint Paweł Adamowski

Zakupiona maszyna Indigo 12000 pozwala drukarni na realizację zleceń od ręki i na już praktycznie od 1 sztuki.

- Odpowiadamy rynkowym potrzebom. Klienci coraz częściej oczekują produktów w małych nakładach, z jak najkrótszym terminem realizacji. Format B2 nowej maszyny to dla nas nowe możliwości, nowe produkty z szybkimi terminami realizacji - Koordynator ds. marketingu Piotr Charaputa

ilustracjastrzałka

Dzięki nowym możliwościom już teraz można zamówić w drukarni plakaty, kalendarze plakatowe czy ulotki w mniejszych nakładach. Coraz więcej produktów w ofercie będzie miało kilkugodzinny czas realizacji. Wkrótce w błyskawicznych terminach realizacji będą dostępne np. teczki i katalogi - tak szybkiego czasu realizacji nie ma nikt na rynku.

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PWPW będzie drukowała banknoty dla Afganistanu
5 stycznia Afgański Krajowy Urząd Zamówień poinformował o wygraniu przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych przetargu na produkcję czterech nominałów banknotów dla Afgańskiego Banku Centralnego.
Konica Minolta Accurio C14000: tonerowy system wysokonakładowy
14 lutego br. firma Konica Minolta oficjalnie wprowadzi do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej. Model Accurio C14000 – bo o nim mowa - to zupełnie nowy produkt tej marki, oparty na technologii tonerowej. Od tego dnia u lokalnych dostawców urządzeń Konica Minolta będzie można składać zamówienia na tę innowacyjną maszynę.
Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
Nowy w ofercie Konica Minolta wielkoformatowy ploter inkjetowy AccurioWide 200 oraz znane już z rynku urządzenie do lakierowania MGI Jetvarnish 3DS to dwa przemysłowe rozwiązania, jakie firma przygotowuje z myślą o zwiedzających tegoroczne targi RemaDays Warsaw 2020. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 lutego w halach wystawienniczych Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy, a...
A&R Carton, wiodący europejski producent opakowań kartonowych będący częścią szwedzkiej grupy AR Packaging, oraz Colorpack GmbH, spółka zależna A&R Carton, ogłosiły wezwanie na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań. A&R Carton oferuje 40,38 zł za każdą akcję polskiego producenta opakowań z tektury i papieru. Zamiarem AR Packaging, poprzez A&R Carton,...
Pierwsza w Europie maszyna fleksograficzna Mark Andy P9E w drukarni Berkshire  Labels
Brytyjska drukarnia Berkshire Labels, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości etykiet (również typu shrink sleeve), stała się pierwszym w Europie użytkownikiem nowej  maszyny fleksograficznej Mark Andy – Performance Series P9E. Urządzenie, obsługujące wstęgę o szerokości 17 cali (430 mm) pracuje obecnie w zakładzie Berkshire w Hungerford (ok. 100 km od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764