logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ikonos rozszerza produkcję o folie polimerowe

  PR 09.08.2010, przeczytano 1881 razy
ilustracjastrzałka

Seria samoprzylepnych winyli Ikonos Profiflex rozszerzyła się o grupę produktów polimerowych, w skład której wchodzą folie do druku, backlity, laminaty i folie dekoracyjne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ikonos-rozszerza-produkcje-o-folie-polimerowe,11061,artykul.html

Ikonos, znany z wysokiej jakości, atrakcyjnych cenowo produktów monomerycznych, uruchomił produkcję mediów polimerowych. Materiały monomerowe produkowane na Opolszczyźnie na przestrzeni roku zdobyły uznanie klientów i szeroki krąg odbiorców. Seria folii samoprzylepnych Profiflex PRO zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystko wszkazuje na to, że produkty polimerowe zostaną równie dobrze przyjęte przez polski i europejski rynek druku wielkoformatowego.

Czas na laminaty polimerowe

Ikonos Profiflex Lam-Pro to seria przezroczystych, samoprzylepnych laminatów UV. Po laminatach monomerycznych, opolski producent rozszerzył ofertę o laminaty polimeryczne o GPT LP75+. Dostępne są szerokości od 1.05 oraz 1.37 metra. Długość materiału na roli wynosi 50 metrów.

Ikonos Profiflex Lam-Pro GPT LP75+ to laminat o grubości filmu 75 mikronów zawierający absorber UV. Nadaje on w zależności od powłoki wysoki połysk oraz wydobywa głębię kolorów. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnić grafice odpowiednią trwałość, chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i promieniowaniem UV.

W laminatach Lam-Pro zastosowany jest neutralny, przezroczysty klej. Jest to permanentna dyspersja poliakrylanu, charakteryzująca się wysoką odpornością na działanie promieni UV oraz wilgotności. Laminat zawiera papier podkładowy typu „claycoated”, jednostronnie silikonowany o gramaturze 121 g/m2.

Czas na folie polimerowe

Polimerowy winyl GPT P80+ to samoprzylepna, błyszcząca folia do druku dowolnymi atramentami solwentowymi. Jej grubość to 80 mikronów. Oferowana jest w dwóch, popularnych szerokościach: 1.05 i 1.37 metra i w standardowej długości nawoju 50 m. „Ikonosowy” polimer jest bardzo atrakcyjny cenowo w porównaniu do polimerów konkurencyjnych.

Czas na backlit polimerowy

MPT B80+ to 80-mikronowy backlit przeznaczony jest do wszelkich aplikacji podświetleniowych. Jego matowa, tranlucentna powłoka wydobywa podczas podświetlenia intensywność i głębie kolorów. Oferowany jest w dwóch, popularnych szerokościach: 1.05 i 1.37 metra w 25-metrowym nawoju.

Czas na polimerowe folie dekoracyjne

Ikonos Profiflex Deco to polimerowa folia dekoracyjna grubości 80 mikronów, występująca w dwóch odmianach. Wersja FROSTED (FPT 80+) imituje szkło mrożone, z kolei wersja DUSTED (DPT 80+) nadaje powierzchniom efekt piaskowania. Obie folie rekomendowane są na wszystkie przezroczyste, płaskie powierzchnie, takie jak okna, wystawy sklepowe, witryny meblowe, szklane drzwi, itp.

Samoprzylepne folie dekoracyjne serii Deco oferowane są w dwóch szerokościach: 1.05 i 1.27 metra oraz długości nawoju 25 metrów. Ikonos jako producent ma także możliwość przygotowania innych długości każdego z materiałów, w zależności od indywidualnych potrzeb klientów.

Źródło: Atrium CP

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”
Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej...
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023
W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764