logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ikonos rozszerza produkcję o folie polimerowe

  PR 09.08.2010, przeczytano 1845 razy
ilustracjastrzałka

Seria samoprzylepnych winyli Ikonos Profiflex rozszerzyła się o grupę produktów polimerowych, w skład której wchodzą folie do druku, backlity, laminaty i folie dekoracyjne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ikonos-rozszerza-produkcje-o-folie-polimerowe,11061,artykul.html

Ikonos, znany z wysokiej jakości, atrakcyjnych cenowo produktów monomerycznych, uruchomił produkcję mediów polimerowych. Materiały monomerowe produkowane na Opolszczyźnie na przestrzeni roku zdobyły uznanie klientów i szeroki krąg odbiorców. Seria folii samoprzylepnych Profiflex PRO zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystko wszkazuje na to, że produkty polimerowe zostaną równie dobrze przyjęte przez polski i europejski rynek druku wielkoformatowego.

Czas na laminaty polimerowe

Ikonos Profiflex Lam-Pro to seria przezroczystych, samoprzylepnych laminatów UV. Po laminatach monomerycznych, opolski producent rozszerzył ofertę o laminaty polimeryczne o GPT LP75+. Dostępne są szerokości od 1.05 oraz 1.37 metra. Długość materiału na roli wynosi 50 metrów.

Ikonos Profiflex Lam-Pro GPT LP75+ to laminat o grubości filmu 75 mikronów zawierający absorber UV. Nadaje on w zależności od powłoki wysoki połysk oraz wydobywa głębię kolorów. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnić grafice odpowiednią trwałość, chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i promieniowaniem UV.

W laminatach Lam-Pro zastosowany jest neutralny, przezroczysty klej. Jest to permanentna dyspersja poliakrylanu, charakteryzująca się wysoką odpornością na działanie promieni UV oraz wilgotności. Laminat zawiera papier podkładowy typu „claycoated”, jednostronnie silikonowany o gramaturze 121 g/m2.

Czas na folie polimerowe

Polimerowy winyl GPT P80+ to samoprzylepna, błyszcząca folia do druku dowolnymi atramentami solwentowymi. Jej grubość to 80 mikronów. Oferowana jest w dwóch, popularnych szerokościach: 1.05 i 1.37 metra i w standardowej długości nawoju 50 m. „Ikonosowy” polimer jest bardzo atrakcyjny cenowo w porównaniu do polimerów konkurencyjnych.

Czas na backlit polimerowy

MPT B80+ to 80-mikronowy backlit przeznaczony jest do wszelkich aplikacji podświetleniowych. Jego matowa, tranlucentna powłoka wydobywa podczas podświetlenia intensywność i głębie kolorów. Oferowany jest w dwóch, popularnych szerokościach: 1.05 i 1.37 metra w 25-metrowym nawoju.

Czas na polimerowe folie dekoracyjne

Ikonos Profiflex Deco to polimerowa folia dekoracyjna grubości 80 mikronów, występująca w dwóch odmianach. Wersja FROSTED (FPT 80+) imituje szkło mrożone, z kolei wersja DUSTED (DPT 80+) nadaje powierzchniom efekt piaskowania. Obie folie rekomendowane są na wszystkie przezroczyste, płaskie powierzchnie, takie jak okna, wystawy sklepowe, witryny meblowe, szklane drzwi, itp.

Samoprzylepne folie dekoracyjne serii Deco oferowane są w dwóch szerokościach: 1.05 i 1.27 metra oraz długości nawoju 25 metrów. Ikonos jako producent ma także możliwość przygotowania innych długości każdego z materiałów, w zależności od indywidualnych potrzeb klientów.

Źródło: Atrium CP

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022
Firma Mark Andy wsparła merytorycznie kolejną w tym roku imprezę branżową. Tym razem był to, odbywający się w dniach 9-10 czerwca br.,  Kongres Etykiety Samoprzylepne 2022, organizowany w ramach Akademii Wiedzy przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przygotowana przez firmę, zatytułowana „Rynek beauty a technologia hybrydowa”, dotyczyła możliwości, jakie...
90 procent banknotów na całym świecie pochodzi ze Szwajcarii
Zdecydowana większość banknotów na świecie powstaje dzięki szwajcarskiej technologii. Podobnie jak specjalne farby produkowane przez SICPA, zaawansowane technicznie maszyny drukujące, słynne " Banknotenbretter " oraz wszystkie rozwiązania z nimi związane (produkcja form drukowych, projektowanie, kontrola jakości itp.) są opracowywane przez firmę Koenig & Bauer...
Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco
Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.
14. Targi Packaging Innovations: podsumowanie
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania...
Papira firmy Stora Enso w finale konkursu Sustainability Awards 2022
Magazyn Packaging Europe podał listę finalistów tegorocznego konkursu Sustainability Awards, organizowanego przez to wydawnictwo. Produkowana przez Stora Enso pianka Papira znalazła się wśród produktów wyróżnionych w kategorii „Odnawialność”, obejmującej rozwiązania będące przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Zwycięzcy w tej kategorii zostaną nagrodzeni 22 listopada br....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764