logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer Flexotecnica: nowa nazwa, nowe kierownictwo, nowe wyzwania

  PR 23.10.2018, przeczytano 459 razy
ilustracjastrzałka

W ostatnim czasie w firmie Koenig & Bauer Flexotecnica zaszły istotne zmiany. Jej stery przejął Peter Lechner, który na stanowisku CEO zastąpił Christopha Muellera. Przedsiębiorstwo zmieniło też nazwę, co było konsekwencją rebrandingu całej grupy. Jako jedni z pierwszych z nowym kierownictwem firmy, działającej już pod marką Koenig & Bauer Flexotecnica, mogli spotkać się jej polscy klienci i partnerzy handlowi. We wrześniu br. z kilkudniową wizytą do naszego kraju zawitali Peter Lechner – nowy dyrektor zarządzający i Maria Constantino – dyrektor sprzedaży i marketingu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-flexotecnica%3A-nowa-nazwa%2C-nowe-kierownictwo%2C-nowe-wyzwania,379833,artykul.html

Dział fleksografii Koenig & Bauer rośnie w siłę

Flexotecnica, włoski producent średnio- i szerokowstęgowych zwojowych maszyn fleksograficznych oraz urządzeń uszlachetniających (do lakierowania i laminowania), stał się częścią Koenig & Bauer w 2013 roku. Firma zmieniła wówczas nazwę na KBA-Flexotecnica, a jej rozwiązania sukcesywnie zaczęły pojawiać się w ofercie lokalnych oddziałów Koenig & Bauer. Podobnie było w przypadku naszego kraju – w 2016 roku maszyny tej marki, od strony handlowej i serwisowej, znalazły się w gestii KBA CEE, działającej obecnie pod nazwą Koenig & Bauer (CEE). Niedługo później szefem nowo utworzonego w spółce działu fleksograficznego został Andrzej Wasielak. Firma rozpoczęła wówczas znaczące wzmacnianie swoich struktur z myślą o klientach z branży opakowań i etykiet bazujących na tej technice drukowania. Miało to związek z wprowadzeniem do jej oferty maszyn KBA-Flexotecnica, a w ubiegłym roku – rozwiązań Nilpeter i Iberica (przy czym druga z wymienionych firm również została przejęta przez Koenig & Bauer i działa obecnie pod nazwą KBA-Iberica).

Polska jednym ze strategicznych rynków Koenig & Bauer Flexotecnica

W czerwcu br. CEO firmy Koenig & Bauer Flexotecnica został Peter Lechner, od wielu lat związany z branżą druku fleksograficznego. Polska to kolejny z ważnych dla firmy krajów, w którym odwiedził on jej kluczowych klientów i partnerów biznesowych.

- Polska jest dla nas jednym ze strategicznych rynków, jeżeli chodzi o kontynent europejski, nie tylko z uwagi na usytuowanie geograficzne, ale przede wszystkim tkwiący w nim potencjał – mówi Peter Lechner. – Mamy tu bardzo ciekawe instalacje, uwzględniające najnowocześniejsze maszyny z centralnym cylindrem z serii Evo. Wymagania ze strony ich użytkowników są bardzo duże, stąd nasza wizyta u kluczowych klientów z Polski.

Maria Constantino dodaje: - Co więcej, Polska jest jednym z nielicznych krajów w regionie, gdzie maszyny Koenig & Bauer Flexotecnica są wykorzystywane nie tylko do zadrukowywania folii i papieru, ale także kartonu. Świadczy to z jednej strony o ich elastyczności, z drugiej – o sprawności biznesowej naszych polskich klientów, którzy potrafią wykorzystać w pełni ich potencjał technologiczny.

Budowa struktur z myślą o przyszłości

Peter Lechner podkreśla, że w najbliższych miesiącach działalność zarówno jego, jaki i całego zespołu Koenig & Bauer Flexotecnica, będzie się koncentrować na dalszej rozbudowie i wzmacnianiu struktur handlowo-serwisowych, również w Polsce: - Jesteśmy na bardzo ważnym etapie naszego rozwoju. Systematycznie realizujemy wzrosty przychodów ze sprzedaży – w ostatnim roku wyniósł on 30%. Mamy pełen portfel zamówień, a rozwiązania fleksograficzne mają coraz większy udział w obrotach całej grupy Koenig & Bauer, niegdyś niemal w 100% bazującej na sprzedaży maszyn offsetowych.

Obecnie produkcja Koenig & Bauer Flexotecnica odbywa się w dwóch lokalizacjach: Tavazzano w północnych Włoszech oraz w Würzburgu w Niemczech. We włoskim zakładzie, zatrudniającym około 130 osób, budowane są wszystkie modele maszyn, w tym najbardziej kompleksowe ich konfiguracje.

- Warto zauważyć, że ten swoisty „mariaż” technologiczny niesie za sobą synergię – mówi Peter Lechner. – Niemcy i Włochy to dwa największe europejskie rynki produkcji i przetwórstwa opakowań. Mamy tu liczną grupę lojalnych użytkowników maszyn Koenig & Bauer Flexotecnica. Z uwagi na położenie geograficzne jesteśmy w stanie sprawnie obsłużyć klientów ze wszystkich regionów Europy. O tym, że idziemy w dobrym kierunku, świadczy nie tylko rosnąca sprzedaż, ale też pozytywny odbiór rynkowy zachodzących w firmie zmian.

Maria Constantino dodaje: - Wiele dobrego usłyszeliśmy od naszych obecnych i potencjalnych klientów podczas tegorocznej edycji targów Print4All w Mediolanie, na których byliśmy obecni wraz z siostrzanymi spółkami KBA-Italia i KBA-Iberica. Nie tylko zrealizowaliśmy na nich zakładaną sprzedaż, ale odbyliśmy też wiele ciekawych rozmów biznesowych. Część z nich kontynuujemy, m.in. podczas spotkań z naszymi klientami z Polski.

Nowe modele maszyn – jeszcze w tym roku

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firma Koenig & Bauer Flexotecnica wdrożyła szereg udoskonaleń w produkowanych maszynach, które uwzględniają nie tylko możliwość drukowania w różnych technikach (fleksografia, rotograwiura), ale też dodatkowe uszlachetniania i wykańczanie podłoży (ich zapowiedź znalazła się już na targach drupa 2016, gdzie pokazany został model Neo XD LR, pozwalający na zadrukowywanie różnorodnych podłoży giętkich z zastosowaniem farb wodnych, rozpuszczalnikowych, LED-UV oraz EB).

Jak zapowiada Peter Lechner, niebawem w ofercie Koenig & Bauer Flexotecnica pojawi się zupełnie nowa maszyna: - Poza dalszym rozwojem technologicznym i inżynierskim, wszystkie nasze rozwiązania przejdą unifikację wizerunkową – będą oferować jednolity design i kolorystykę. Podobny zabieg miał miejsce w przypadku maszyn offsetowych Koenig & Bauer, co spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem rynku.

Jak dodaje, firma wychodzi tym samym naprzeciw zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom rynkowym: - Obserwujemy wzmożony popyt na maszyny nisko- i średnionakładowe, o szerokości 820 mm, komplementarne w stosunku do tzw. szerokiej wstęgi. Klienci oczekują rozwiązań dedykowanych krótkim seriom, umożliwiających szybkie przezbrojenie, a przy tym bardziej proekologicznych, dostosowanych do obecnych, restrykcyjnych wymogów, np. względem opakowań żywnościowych. Stąd coraz większe zainteresowanie produkcją z zastosowaniem farb wodnych, co obserwują także nasi partnerzy technologiczni, m.in. z Polski. Liczy się przy tym ergonomia pracy i możliwość obsługi maszyny przez jednego operatora. Wszystkie te aspekty braliśmy pod uwagę, tworząc nowe i udoskonalając już istniejące w naszym portfolio maszyny i urządzenia – mówi Peter Lechner.

Andrzej Wasielak, kierujący działem fleksograficznym w firmie Koenig & Bauer (CEE) podsumowuje: - Wizyta nowego kierownictwa Koenig & Bauer Flexotecnica w Polsce zbiegła się w czasie z istotnymi zmianami zachodzącymi w samej firmie, nie tylko wizerunkowymi. Z rozmów z naszymi polskimi klientami i partnerami technologicznymi wynika, że są one bacznie obserwowane i dostrzegane. Cenią sobie oni również fakt, że użytkowane przez nich maszyny znajdują się w Polsce w gestii globalnego dostawcy, jakim jest Koenig & Bauer. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by zapewnić naszym polskim klientom obsługę posprzedażową na najwyższym poziomie, a w niedalekiej przyszłości – zrealizować kolejne wdrożenia rozwiązań marki Koenig & Bauer Flexotecnica.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium firm Mark Andy i Flexo Image Graphics
Firma Mark Andy, z uwagi na wciąż istniejące w skali globalnej obostrzenia, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark...
Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764