logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Labelexpo Europe 2019: targowe zapowiedzi partnerów System P

  PR 09.09.2019, przeczytano 546 razy
ilustracjastrzałka
Lundberg Matrixcompactor 140

Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 swoją ofertę, w tym światowe premiery, zaprezentują producenci rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg, MPS oraz Rietstack. Z myślą o klientach z Polski, wybierających się na tę najważniejszą imprezę wystawienniczą dedykowaną branży druku wąskowstęgowego i etykietowego, przez cały okres jej trwania w Brukseli będzie obecny właściciel przedsiębiorstwa – Piotr Skłodowski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/labelexpo-europe-2019%3A-targowe-zapowiedzi-partnerow-system-p,383898,artykul.html

- Labelexpo Europe jest dla nas naturalnym miejscem spotkań z polskimi klientami i świetną okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych, jakie pojawiają się w ofercie naszych partnerów biznesowych – mówi. – Część z nich przygotowuje z myślą o brukselskiej wystawie światowe premiery, inni zaś będą demonstrować znane już i sprawdzone maszyny oraz sterujące nimi oprogramowanie. Z pewnością każdy z naszych dostawców będzie miał coś ciekawego do pokazania i do przekazania. Zapraszamy zatem serdecznie do odwiedzenia ich stoisk oraz do wcześniejszego kontaktu celem umówienia indywidualnych spotkań.

Na stoisku (nr C60, pawilon 3) izraelskiej firmy Advanced Vision Technololgies (AVT) znajdą się rozwiązania w zakresie inspekcji wstęgi, pomiarów kolorystycznych, workflow i automatyzacji produkcji oraz rozwiązań działających „w chmurze”. Firma będzie też jednym z partnerów technologicznych i sponsorów specjalnej przestrzeni wystawienniczej – Flexible Packaging Arena (stoisko A50 w pawilonie 11), prezentującej najnowsze rozwiązania (bazujące na dwóch maszynach drukujących: konwencjonalnej i cyfrowej), dedykowane produkcji opakowań giętkich zgodnych z normami GMP i dostosowanych do pośredniego kontaktu z żywnością. Pokazy, m.in. z udziałem rozwiązań inspekcyjnych AVT, odbywać się będą każdego dnia targów trzy razy dziennie – o godz. 11, 13 i 15.

Na stoisku francuskiej firmy DCM Usimeca (nr E26, pawilon 5) demonstrowane będą nowe i znane już z jej oferty rozwiązania do przetwarzania i konfekcjonowania wstęgi. Wśród nich znajdzie się zmodernizowana wersja bobiniarki Serval, w konfiguracji pozwalającej na jej zastosowanie również jako dwukierunkowej maszyny, wyposażonej w system 100% inspekcji wstęgi. Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem będzie Sleeve Intense – modułowa maszyna do klejenia etykiet shrink sleeve, wyposażona w automatyczny nawijak typu turret. DCM Usimeca zaprezentuje również maszynę inspekcyjną Babycat IV, przeznaczoną do kontroli i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych oraz innych materiałów opakowaniowych. Jak podkreśla producent, jest ona dostępna również w wariancie z systemem 100% kontroli wstęgi.

ilustracjastrzałka

DCM Usimeca Sleeveintense

Polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży fleksograficznej – Lesko Engineering, pojawi się na wspólnym stoisku (nr A43 w pawilonie 11) ze swoim holenderskim partnerem technologicznym i handlowym – firmą Rietstack. Znajdą się na nim spersonalizowane konfiguracje różnych rozwiązań Lesko Engineering, w tym dwie światowe premiery, stworzone specjalnie na zamówienie jednego z zagranicznych klientów tej firmy. Jej targowe prezentacje będą uwzględniać m.in. rozwiązania w zakresie kompaktowego wykańczania etykiet zadrukowywanych w technologii cyfrowej; klejenia rękawa i przetwarzania (cięcia na arkusze oraz perforacji) etykiet shrink sleeve; a także semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould (ostatnia z wymienionych maszyn – znana z wielu wdrożeń rynkowych IRS330 XL – powstała na zamówienie firmy Rietstack).

ilustracjastrzałka

Rietstack IRS330 XL

Duńska firma Lundberg (stoisko nr B51, pawilon 7) będzie promować na targach swoje najnowsze rozwiązania w zakresie zarządzania odpadami i systemów ich obsługi, skierowane do przedsiębiorstw poligraficznych działających w segmentach opakowań giętkich i kartonowych oraz etykiet. Jej prezentacje targowe będą koncentrowały się na kompleksowym systemie odbioru odpadów TrimCompactor.

Na stoisku holenderskiej firmy MPS (nr C20 w hali 11) prezentowana będzie – po raz pierwszy – maszyna hybrydowa EF Symjet pozwalająca na zadrukowywanie wstęgi o szerokości 17 cali (430 mm). Na jej wyposażenie składają się: pięć zespołów fleksograficznych, 6-kolorowy moduł inkjetowy Domino (który również zostanie po raz pierwszy pokazany w wersji 17-calowej) oraz cyfrowy zespół do złocenia na zimno.

ilustracjastrzałka

MPS EF Symjet

Zgodnie z zapowiedziami MPS, stoisko firmy zostanie przygotowane w „hollywoodzkim” stylu, a jego główne targowe przesłanie będzie brzmiało „Więcej niż maszyna”. Mówi Atze Bosma, CEO przedsiębiorstwa:

- Nasze maszyny cechuje najwyższa jakość, zaś prezentacją na Labelexpo Europe chcemy pokazać, że na ich optymalny cykl życiowy mają wpływ inne kluczowe kwestie, jakie zapewniamy ich użytkownikom: serwis, kompatybilność z innymi rozwiązaniami oraz wydajność. W efekcie klienci uzyskują najbardziej efektywne rozwiązania umożliwiające realizowanie najwyższej jakości produktów.

Piotr Skłodowski dodaje: - Warto zaznaczyć, że maszyny marki MPS przeszły w ostatnim czasie rebranding poszczególnych modeli. W zależności od poziomu automatyzacji, oferowane są one obecnie pod nazwami EFS oraz EFA. Więcej informacji z tym związanych przekażemy podczas targów Labelexpo Europe.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764