logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podsumowanie Dni Otwartych Duplo Polska

  PR 02.11.2007, przeczytano 888 razy
ilustracjastrzałka

Cykl Dni Otwartych firmy Duplo Polska zorganizowanych pod hasłem „Dokończ to, co zacząłeś” można uznać za bardzo udany. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach 16-18 października w Katowicach, kolejne tydzień później w Warszawie. Na obu zaprezentowano najnowsze rozwiązania firmy Duplo International. W sumie udział w nich wzięło około 150 osób.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podsumowanie-dni-otwartych-duplo-polska,6325,artykul.html

Obie edycje miały charakter otwartych spotkań co, jak się okazało, było „strzałem w dziesiątkę” organizatorów. Otwarta formuła przypominająca wystawę targową miała umożliwić gościom lepsze poznanie prezentowanych urządzeń i rozwiązań oraz zapewnić im bezpośredni kontakt z przedstawicielami firmy Duplo i jej lokalnego partnera - firmy Tadan, która była współorganizatorem katowickiej edycji Dni Otwartych. Jak się okazało, taka formuła spotkania, pomogła wielu gościom na sprecyzowanie swoich oczekiwań i potrzeb, a w ślad za tym umożliwiła bezpośrednie przetestowanie odpowiednich dla ich potrzeb rozwiązań firmy Duplo prezentowanych podczas obu imprez. Mamy nadzieję, że efektem tych spotkań będzie zwiększona sprzedaż naszych urządzeń, na co już dziś wskazuje wiele elementów – mówi Tomasz Gajkowski, dyrektor generalny firmy Duplo Polska - Rynek jest bowiem chłonny ciekawych i dobrych, a jednocześnie nie generujących olbrzymich kosztów rozwiązań, a takimi są właśnie urządzenia Duplo. W zwiększaniu zainteresowania naszymi produktami pomagają nam również dobre opinie na temat naszego serwisu, które podczas trwania imprezy mogliśmy usłyszeć od naszych obecnych klientów, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas obu edycji spotkań „na żywo” prezentowane były pełne możliwości urządzeń, które znajdują się w ofercie Duplo Polska. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się systemy produkcyjne – Duplo 2000 i 5000 - przeznaczone do produkcji broszur z wydajnością odpowiednio 2000 i 5000 egz./h. Większość gości przyniosła własne prace i testowała możliwości urządzeń pod kątem konkretnych potrzeb. Natomiast nowościami prezentowanymi po raz pierwszy w Polsce były oklejarka produkcyjna DuBinder DPB-500 i urządzenie do cięcia i bigowania Docucutter DC-615 PRO. Oba urządzenia to unikalne, innowacyjne i wielofunkcyjne systemy, które gwarantują wysoką jakość i wydajność.

Pierwsze z nich - DuBinder DPB-500 – to prosty w użytkowaniu, jednozaciskowy system zapewniający wysokiej jakości, trwałe oprawianie książek, katalogów, instrukcji obsługi oraz periodyków. Oklejarka może obsługiwać zarówno druki wykonywane w maszynach offsetowych, jak i cyfrowych. Model ten zapewnia zaawansowaną automatyzację redukującą koszty i czas związany z ustawieniami parametrów pracy, co sprawia, że sprawdza się on szczególnie przy obsłudze niskich nakładów. Można go zaprogramować tak, aby przystosowywał się do szeregu parametrów pracy takich jak: grubość książki, klejenie boczne i złamywanie, prowadnice okładki oraz pozycja prasy. Jest urządzeniem gwarantującym ekonomiczną i efektywną obsługę krótkich serii. Zapewnia prędkość pracy na poziomie 525 oprawionych książek na godzinę zarówno przy małych, jak i większych nakładach. Ustawienie oraz dostęp do informacji odbywa się tu przez czytelny ekran dotykowy, a przygotowanie urządzenia do wykonania zapisanego w pamięci zadania trwa zaledwie 30 sekund. System charakteryzuje się precyzyjnym podawaniem okładki, dokładnym bigowaniem i klejeniem.

Drugie z nowych urządzeń - Docucutter DC-615 Pro jest przeznaczone do wykańczania różnorodnych prac drukowanych cyfrowo takich jak: pocztówki, zaproszenia, ulotki, wizytówki, okładki, materiały promocyjne. Urządzenie tnie wzdłużnie, poprzecznie oraz biguje wydruki cyfrowe w jednym przebiegu i zapewnia ciągłość produkcji przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora.
Tak duża liczba osób, które zechciały poświęcić swój czas i odwiedziły nas w czasie Dni Otwartych wskazuje na to, że zainteresowaliśmy rynek nowymi rozwiązaniami firmy Duplo – mówi Tomasz Gajkowski. - Ważne jest to, że każdy z naszych gości mógł sprawdzić i przetestować rozwiązania adekwatne do jego konkretnych potrzeb i mógł się przekonać, że to właśnie z nami warto zrealizować hasło spotkań: „Dokończ to, co zacząłeś”.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon prezentuje nowe rozwiązanie Canon Prostream 1800
Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy – kolejna inwestycja z Duplo Polska
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze...
Kompleksowe wdrożenie rozwiązań prepress firmy Agfa w Drukarni Leyko Sp. z o.o.
W ostatnim czasie Drukarnia Leyko Sp. z o.o. z Krakowa, działająca na rynku usług poligraficznych od ponad 40 lat, wdrożyła kompleksowe rozwiązanie CtP firmy Agfa. Dostarczona w marcu br. konfiguracja uwzględnia: pełnoformatową naświetlarkę Avalon N8-30 S, wywoływarkę Elantrix 125DX, stacker Elantrix 125SX oraz automatyczny podajnik do płyt. Całością steruje system workflow...
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764