logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso dołącza do projektu Polestar 0

  PR 27.02.2023, przeczytano 648 razy

Stora Enso nawiązała współpracę ze szwedzką firmą Polestar, produkującą samochody elektryczne. Jej celem jest stworzenie – do 2030 roku – auta, jak określają partnerzy projektu Polestar 0 (tak brzmi jego nazwa), „prawdziwie neutralnego względem klimatu”. Stora Enso dostarczy z myślą o wspomnianym przedsięwzięciu Lignode – bazujący na drewnie biosurowiec, wykorzystywany m.in. w produkcji baterii i akumulatorów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-dolacza-do-projektu-polestar-0,399095,artykul.html

Projekt Polestar 0 został zainicjowany w 2021 roku, a jego celem jest – jak podaje firma Polestar – stworzenie do 2030 roku samochodu neutralnego względem klimatu w kontekście całego łańcucha dostaw i procesów wytwórczych, wolnego od emisji CO2. Podkreśla ona przy tym, że osiągnięcie owej „pełnej neutralności klimatycznej” jest olbrzymim wyzwaniem w przypadku tak złożonego produktu jakim jest samochód. Stora Enso postanowiła dołączyć do grona partnerów tego ambitnego przedsięwzięcia, dostarczając biosurowiec wykorzystywany w bateriach zasilających pojazd. Mowa o stworzonym przez koncern materiale anodowym Lignode, który miałby stanowić bazę dla akumulatora samochodu Polestar 0 także po jego wprowadzeniu na rynek.

Jak podkreśla Stora Enso, węgiel grafitowy stosowany obecnie w akumulatorach samochodowych jest wydobywany bądź wytwarzany na bazie surowców kopalnych. Stworzony przez firmę materiał Lignode jest wykonany z ligniny pochodzącej ze zrównoważonych upraw leśnych (ponownie zalesianych po wycince) zarządzanych przez koncern na terenie Skandynawii. Stora Enso przekonuje, że zrewolucjonizowanie technologii baterii samochodowych jest niezbędne, by pokryć przyszłe potrzeby w kontekście magazynowania energii. Firma wierzy też, że zastosowanie materiałów odnawialnych jest kluczem walce ze zmianami klimatycznymi.

- Istotą naszego biznesu, jako firmy bazującej na materiałach odnawialnych, jest oferowanie zrównoważonych rozwiązań. Chcąc zachować równowagę pomiędzy naturalnymi ograniczeniami naszej planety a koniecznością zabezpieczenia rosnących potrzeb ekonomicznych i społecznych, cały świat – w tym nasi klienci – potrzebuje transformacji w postaci uniezależnienia się od surowców kopalnych oraz odejścia od zasad gospodarki linearnej. Abyśmy jednak mogli dokonać prawdziwej przemiany, niezbędna jest współpraca. Z tego też względu z olbrzymią radością rozpoczynamy ją z firmą Polestar. Czeka nas inspirująca, ważna droga, której celem jest stworzenie samochodu neutralnego względem klimatu. W przyszłości możemy też wspólnie rozważyć inne opcje współpracy, uwzględniające odnawialne materiały z naszego portfolio – mówi Johanna Hegelberg, Executive Vice President w dziale Biomaterials firmy Stora Enso.

- Miło nam powitać firmę Stora Enso jako partnera projektu Polestar 0. Jej wiedza i doświadczenie w dziedzinie biosurowców oraz nieustanne zaangażowanie w kwestie zrównoważonego rozwoju oferują olbrzymi potencjał, umożliwiający tworzenie wartościowych rozwiązań dla całej branży motoryzacyjnej. Odejście od materiałów kopalnych w kierunku biosurowców jest niezwykle ważne w kontekście neutralności klimatycznej. Zainicjowana właśnie współpraca pomiędzy naszymi firmami to krok we właściwym kierunku – dodaje Hans Pehrson, kierujący projektem Polestar 0.

Polestar Automotive Holding

Polestar 0 to strategiczny projekt firmy, której ambicją jest stworzenie do roku 2030 „pierwszego, prawdziwie neutralnego względem klimatu samochodu”. Poprzez zmianę sposobu produkowania samochodów Polestar chce wpłynąć na obniżenie ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Podejście to uwzględnia współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces powstawania auta i obecnych w całym łańcuchu wartości – od dostawców do firm zajmujących się sprzedażą detaliczną.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764