logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ustawa „lex pilot” odrzucona

  PR 03.04.2023, przeczytano 362 razy
ilustracja

W środę 29 marca Sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii odrzuciła projekt Ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej - „lex pilot”, która miała zastąpić obowiązujące prawo telekomunikacyjne. Oznacza to, że telewizja publiczna nie będzie zajmowała pierwszych miejsc na pilotach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ustawa-_lex-pilot_-odrzucona,399499,artykul.html

Ustawa Lex Pilot od wielu miesięcy budziła wyraźny sprzeciw wielu środowisk w tym Business Centre Club, pod naciskiem których Rząd wycować miał najbardziej kontrowersyjne zapisy między innymi – pomysł, aby na pierwszych miejscach wszystkich operatorów znajdowały się stacje: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info i TVP Kultura, a także zapisy nadające Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji prawo do powiększenia listy stacji stosujących zasadę "must carry – must offer”. Zasada nakładać miała na operatorów płatnej telewizji obowiązek zapewnienia abonentom dostępu do określonych stacji, natomiast na nadawców obowiązek nieodpłatnego udostępniania tych kanałów.

- Odrzucenie przez Komisję Sejmową ds. Cyfryzacji projektu ustawy lex pilot jest bardzo dobrą wiadomością. BCC od początku sprzeciwiało się takiej ingerencji w prowadzenie działalności gospodarczej przez prywatne podmioty dostarczające obywatelom usługi telekomunikacyjne. Nie widzieliśmy w tym pomyśle poprawy dostępu do informacji, lecz próbę narzucenia odbiorcom usług państwowej telewizji, z naruszeniem zasad uczciwej konkurencji. Wyrażamy nadzieję, że ta sprawa na tym się zakończy co będzie także z korzyścią dla wolności słowa w naszym kraju. – komentuje Łukasz Bernatowicz, prezes Związku Pracodawców Business Centre Club, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego.

Źródło: Związek Pracodawców Business Centre Club

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W kwietniu RMF FM było ponownie najczęściej cytowanym medium w Polsce. To już trzecie zwycięstwo stacji w tym roku – na szczycie rankingu RMF FM znalazło się także w styczniu i lutym.
Strony dla rodziców z przewagą kobiet
To kobiety są głównymi czytelniczkami stron o rodzicielstwie – wynika z analizy danych z badania Mediapanel, przygotowanej przez Gemius i PBI. Internautki nie tylko stanowią większość użytkowników serwisów i aplikacji parentingowych, ale również spędzają na nich więcej czasu. Liderem kategorii „Rodzicielstwo” jest edziecko.pl.
Bank BNP Paribas pełni rolę globalnego współkoordynatora banków oraz jednego z koordynatorów ESG w ramach konsorcjum, które zawarło umowę kredytowania powiązanego ze zrównoważonym rozwojem (w formule Sustainability-Linked Loan) z Grupą Polsat Plus na łączną kwotę ok. 10,6 mld złotych. Finansowanie wiodącej grupy medialno-telekomunikacyjnej w...
ChatGPT na topie
ChatGPT to aplikacja webowa udostępniona przez firmę OpenAI, która bazuje na sztucznej inteligencji. Można z niej korzystać bezpłatnie na stronie firmy, openai.com, po rejestracji. Głównym celem ChatGPT jest odpowiadanie na pytania zadane przez użytkowników, udzielanie informacji czy pomoc w rozwiązywaniu problemów (np. tworzenie treści, generowanie...
Bank Pekao S.A., w międzynarodowym konsorcjum banków, podpisał z Grupą Polsat Plus umowy kredytowe na łączną kwotę do 8,26 mld zł oraz do maksymalnie 506 mln euro przeznaczone m.in. na projekty inwestycyjne i spłatę poprzedniego zadłużenia. Marża kredytów jest powiązana z celami zrównoważonego rozwoju Grupy. Udział Banku Pekao w finansowaniu sięga 1,2 mld...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764