logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wielki format dla firmy Offset Print & Packaging

  PR 31.03.2023, przeczytano 813 razy
ilustracjastrzałka
Pierwszy zespół maszyny Rapida 145 zajmuje miejsce w Drukarni Offset Print & Packaging

Pierwsza w Wielkiej Brytanii maszyna nowej generacji Koenig & Bauer Rapida 145 została już dostarczona i jest obecnie instalowana w firmie Offset Print & Packaging w Aylesford, Kent. Ta wielkoformatowa maszyna będzie piątą instalacją Koenig & Bauer dla firmy specjalizującej się w produkcji opakowań na zamówienie i zdecydowanie największą z dotychczasowych inwestycji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wielki-format-dla-firmy-offset-print-and-packaging,399471,artykul.html

Firma Offset Print & Packaging wybrała konfigurację, dzięki której będzie w stanie wejść na nowy poziom druku oraz efektów specjalnych; a to wszystko z myślą o klientach pochodzących zarówno z sektora high-street jak i marek luksusowych. Maszyna składa się z siedmiu zespołów drukujących oraz dwóch zespołów lakierujących, z których każdy może pracować zarówno w technologii lakierów i farb konwencjonalnych, jak i UV.

- Mamy bardzo wymagających klientów, którzy zawsze szukają takich rozwiązań w zakresie opakowań, dzięki którym ich produkt będzie się wyróżniał. Maszyna Rapida 145 znacznie zwiększy ich możliwości w zakresie opłacalnej produkcji wysoce atrakcyjnych opakowań, i to w skali wielkoformatowej - wyjaśnia Edward Bone, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w firmie Offset Print & Packaging. - To poważna inwestycja, dla firmy opakowaniowej każdej wielkości. Pozwala ona na dodatkowe wzmocnienie przez naszą firmę zaufania dotychczasowych klientów oraz przekonanie ich, że współpraca z nami może być bardzo inspirująca.

Ponieważ klienci firmy Offset Print & Packaging wymagają maksymalnej elastyczności podłoży, nowa Rapida 145 wyposażona jest w pakiet CX o grubości podłoży do 1,2 mm, a także w unikatowy system S.I.S. (Sensoric Infeed System) firmy Koenig & Bauer, który nie wymaga stosowania marek bocznych. Samonakładak dysponuje systemem logistyki stosu, który pozwala na automatyczną zmianę stosu i redukcję manualnej obsługi. Maszyna posiada również opcję w pełni automatycznej wymiany form drukowych, a dwa zespoły lakierujące charakteryzuje zastosowanie technologii tulei rastrowych AniSleeve. Wałki aniloksowe mogą być wymieniane do 87 procent szybciej niż w przypadku tradycyjnego systemu, ponadto zadanie to może być wykonywane przez jednego operatora, co pozwala na przekierowanie zasobów ludzkich do innych zadań. Wszystkie te cechy gwarantują zmaksymalizowanie produktywności i wydajności.

Przygotowanie do instalacji było obszernym projektem samym w sobie, wymagającym znacznej modernizacji zakładu oraz odnowienia i reorganizacji istniejącego wyposażenia. Vince Brearey, dyrektor zarządzający ds. operacyjnych w Offset Print & Packaging, mówi:

- Ta inwestycja była planowana od ponad dwóch lat. Oprócz przeniesienia dwóch maszyn do cięcia i bigowania do nowej części fabryki, musieliśmy również usunąć 40-metrową antresolę i zmodernizować zasilanie elektryczne fabryki, a także wykopać i wzmocnić posadzkę, aby pomieścić nową 167-tonową maszynę. Wszystko to działo się przy zachowaniu normalnej funkcjonalności zakładu dla naszych klientów. Jest to świadectwo doskonałej pracy zespołowej i komunikacji wewnętrznej, jak również naszych doskonałych relacji podczas współpracy z firmą Koenig & Bauer.

Nowa maszyna Rapida 145 jest częścią strategii inwestycyjnej firmy Offset Print & Packaging, która to ma na celu zapewnienie szerokich możliwości w zakresie kluczowych formatów i technologii. Do tej pory zainwestowano w nową sześciokolorową maszynę Rapida 106 wraz z zespołem lakierującym, sztancę Koenig & Bauer Iberica Ipress 145 K oraz składarko - sklejarkę Omega Allpro 145 firmy Koenig & Bauer Duran.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764