logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta Accuriojet KM-1 już w Polsce

  PR 07.12.2017, przeczytano 1104 razy
ilustracjastrzałka

Według danych firmy InfoTrends w USA i w Europie Zachodniej wartość rynku druku cyfrowego wynosi około 917 milionów dolarów. Przy przewidywanej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 14% ma ona szansę osiągnąć poziom 1,3 miliarda dolarów do 2020 roku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, firma Konica Minolta wprowadziła w Polsce cyfrową maszynę do kolorowego druku AccurioJet KM-1.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-accuriojet-km-1-juz-w-polsce,34766,artykul.html

Urządzenie jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla średnich i dużych drukarni, specjalizujących się w wysoko przetworzonych produkcjach i może stanowić uzupełnienie dla dotychczas posiadanego parku maszyn. Dodatkowo KM-1 ma możliwość obsługi zleceń na różnych nośnikach w formacie B2+, dzięki tradycyjnemu sposobowi podawania arkusza. Urządzenie nie wymaga również specjalnego rodzaju papieru i jego wcześniejszego przygotowania. Do druku wykorzystywane są standardowe materiały offsetowe. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm produkujących książki, opakowania czy akcydensy. Wysoka jakość druku gwarantuje zwiększenie wartości dodanej dla klienta końcowego, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferowanego portfolio swoich produktów. KM-1 zapewnia szybki zwrot inwestycji przy jednoczesnym wzroście konkurecyjności na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Konica Minolta AccurioJet KM-1 umożliwia drukowanie nawet do 3000 arkuszy B2+ na godzinę (lub 1500 dwustronnie), wliczając w to broszury, foldery, opakowania, plakaty, książki czy obwoluty. Maszyna może drukować jednostronne arkusze o grubości do 0,6 mm oraz dwustronne o grubości do 0,45 mm w rozmiarze do 585 x 750 mm.

Technologia cyfrowego druku  UV jest kompatybilna z szerokim zakresem nośników, dzięki czemu możliwe jest drukowanie na cienkich substratach, nośnikach teksturowanych oraz nośnikach o wysokiej gramaturze, takich jak spersonalizowane opakowania kartonowe. AccurioJet KM-1 wykorzystuje głowice drukujące 1800IS, które zapewniają rozdzielczość 1200 x 1200 dpi i umożliwiają osiągnięcie jakości zbliżonej do druku offsetowego.

Dodatkowo funkcja przetwarzania kolorów w KM-1 pozwala w prosty sposób dopasować i utrzymać dokładność barw spotowych i barw procesowych w ramach szerokiego wachlarza kolorystycznego.

Drukowanie na KM-1 może być zlecane przez internet, z folderu podręcznego lub w toku pracy. Zastosowanie tonera UV sprawia, że atrament szybciej wysycha, a przy tym charakteryzuje się dużą odpornością na działanie światła i zadrapania. W efekcie niewielkie nakłady mogą zostać wysyłane natychmiast po wydruku do dalszej obróki introligatorskiej.

– Wprowadzenie do sprzedaży maszyny KM-1 to rewolucja w segmencie cyfrowych maszyn w formacie B2, która otwiera przed Konica Minolta całkowicie nowe możliwości ekspansji rynkowej. AccurioJet KM-1 to nie tylko profesjonalna maszyna drukująca na wszelkiego typu materiałach poligraficznych – to także nowe możliwości rozwoju biznesowego dla jej użytkowników. Z pierwszych obserwacji rynkowych wynika, że branża poligraficzna w Polsce jest żywo zainteresowana tego typu urządzeniami, a wstępne rozmowy, które przeprowadziliśmy, są bardzo obiecujące – mówi Tomasz Habierski, Industrial Printing Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Drukarnie wyposażone w system KM-1 będą mogły przyjmować zlecenia na wydruki, których – ze względu na niski nakład, wyjątkowo krótkie terminy realizacji, format czy konieczność przetwarzania zmiennych danych – nie mogły dotąd realizować w technice offsetowej.

Projektanci zadbali również, aby użytkownicy KM-1 mogli sami dokonywać rutynowej obsługi, zmieniać głowice oraz inne części, jak w przypadku sprzętu offsetowego. Dzięki temu produkcja nie będzie spowolniona przez oczekiwanie na serwis.

Źródło: Konica Minolta

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764