logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

August Faller z nową półformatową maszyną Koenig & Bauer

  PR 10.11.2020, przeczytano 536 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Mariusz Kantyka - kierownik zmianowy działu druku, Adam Śmietański - drukarz, Krzysztof Krupa - dyrektor zarządzający, Bartosz Ciesiołkiewicz - kierownik produkcji (wszyscy August Faller) Fot. Koenig & Bauer (CEE)

Zwiększenie rocznej produkcji opakowań kartonowych o ok. 20% (z obecnych 850 mln do ponad 1 mld sztuk), poprawa wydajności i jakości realizowanych zleceń, szybsza obsługa klientów – to priorytetowe kwestie, jakie przyświecały drukarni August Faller z Łodzi przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w nową, półformatową maszynę offsetową. Siedmiokolorowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie tu pracę w 1. kwartale przyszłego roku, znacząco wpływając na moce produkcyjnego tego zakładu poligraficznego, specjalizującego się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego. Jest to pierwsza maszyna marki Koenig & Bauer w łódzkim zakładzie August Faller, dotychczas bazującym na parku sprzętowym innego producenta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/august-faller-z-nowa-polformatowa-maszyna-koenig-and-bauer,389128,artykul.html

August Faller to grupa poligraficzna zrzeszająca drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier, specjalizująca się w obsłudze firm farmaceutycznych w zakresie opakowań, etykiet i ulotek. Drukarnia w Łodzi, koncentrująca swoją działalność na opakowaniach kartonowych, powstała w 2013 roku i jest obecnie – jak zapewnia jej dyrektor Krzysztof Krupa – bardzo silną częścią struktur całego koncernu.

- August Faller to rodzinna firma, która zaczynała od druków akcydensowych, by z czasem ukierunkować się na produkcję opakowań i etykiet, finalnie zawężając ją do obsługi rynku farmaceutycznego – mówi. – Dzięki temu udało jej się wyspecjalizować w asortymencie dla tego sektora, z uwzględnieniem wszystkich standardów i oczekiwań ze strony klientów. Nasze znaczenie w ramach całej grupy stale rośnie, czego najlepszym przykładem jest realizowana właśnie inwestycja m. in. w nową maszynę offsetową. Ma ona zwiększyć nasz potencjał wytwórczy do ok. 1 mld opakowań kartonowych rocznie a kolejne podejmowane działania – nawet do 1,4 mld.

Nowa maszyna, większe możliwości produkcyjne

Zakontraktowana przez August Faller półformatowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 to pierwsza tego typu konfiguracja w Polsce, stanowiąca część kompleksowego planu inwestycyjnego. Maszyna jest wyposażona w siedem zespołów drukujących, dwie wieże lakierujące (w tym UV), liczne systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz rozwiązania w zakresie logistyki stosu, dostosowane do całej linii logistycznej funkcjonującej w drukarni.

- Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych – mówi Krzysztof Krupa. – Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która – przy wielu agregatach – jest dość kompaktowa.

Testy druku i opieka posprzedażowa

Krzysztof Krupa podkreśla, że poza aspektami stricte technologicznymi o wyborze dostawcy nowej maszyny zdecydowała również zapowiadana przez Koenig & Bauer opieka posprzedażowo-serwisowa. Duże znaczenie miały też testy druku, wykonane w jej centrali w Radebeul.

- Zabraliśmy na nie ze sobą nasze najtrudniejsze prace – mówi dyrektor polskiej drukarni August Faller. – Okazało się, że Rapida 76 radzi sobie z nimi bez problemu. Duże wrażenie zrobiły na nas liczne systemy kontrolno-pomiarowe, działające w trybie inline oraz możliwość połączenia maszyny – poprzez specjalny moduł – z naszym systemem MIS. Nasi klienci, z uwagi na specyfikę samego produktu, jakim są opakowania farmaceutyczne, są bardzo wymagający. Mam na myśli z jednej strony oczekiwania odnośnie jakości i terminowości, z drugiej – konieczność dostosowania się wszelkich norm związanych z tym typem produkcji. Maszyna Rapida 76 w pełni odpowiada tym wymaganiom i oczekiwaniom.

- Cieszymy się, że o podpisaniu kontraktu przez August Faller zdecydowały z jednej strony zaawansowane rozwiązania technologiczne maszyny oraz jej konfiguracja pozwalająca na drukowanie z większą liczbą kolorów i uszlachetnianie inline, z drugiej zaś – zaoferowane warunki kompleksowej opieki posprzedażowej (uwzględniającej 3-letni kontrakt i zdalny serwis) oraz zakończone sukcesem, wymagające testy druku przeprowadzone w Radebeul – dodaje Sylwester Piec, regionalny szef sprzedaży w firmie Koenig & Bauer (CEE).

Kompleksowa obsługa globalnych marek

- Nasz zakład jest polską filią August Faller, odpowiedzialną wyłącznie za produkcję opakowań kartonowych na leki – mówi Krzysztof Krupa. – Stanowimy zatem jej wschodnioeuropejski przyczółek, który z jednej strony wspiera niemiecką centralę przy dużych zamówieniach, z drugiej zaś – stanowi dla niej zabezpieczenie w kontekście ciągłości produkcji. Wiele prac, zwłaszcza przy bardzo dużych zamówieniach ze strony globalnych klientów, jakich obsługujemy, jest realizowanych jednocześnie w drukarniach August Faller w Polsce i w Niemczech.

Potencjał produkcyjny łódzkiego zakładu systematycznie rośnie.

- W ostatnich latach są to wzrosty skokowe – podkreśla dyrektor drukarni. – Nasza produkcja, realizowana na czterech maszynach półformatowych, zwiększyła się w latach 2018-2020 z 630 do 850 mln opakowań rocznie. W roku 2021, za sprawą inwestycji w niezwykle wydajną, wieloagregatową maszynę Rapida, odnotujemy kolejny skok wydajnościowy, sięgający – jak zakładamy – 20%. Mamy nadzieję, że odczują to przede wszystkim nasi klienci, których będziemy w stanie obsłużyć sprawniej i szybciej.

- August Faller to przykład grupy poligraficznej, która – z biegiem lat – znalazła dla siebie niszę rynkową z ogromnym potencjałem. Jednak branża farmaceutyczna to bardzo wymagający odbiorca, oczekujący od swoich dostawców najwyższej jakości, terminowości i niezawodności. W tym kontekście pojawienie się w kolejnej drukarni August Faller maszyny Rapida postrzegamy za duży sukces. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do dalszego, dynamicznego rozwoju polskiej filii i do zrealizowania niezwykle ambitnych planów zwiększenia produkcji – podsumowuje Sylwester Piec.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764